Vybavení a obložení do předsíně

20.7.2011 | Jana Henychová | Inspirace pro bydlení | Komentářů 3 |

Dnes vám poradíme, jak si vybrat ten pravý nábytek do vaší předsíně. Můžete se dozvědět, jakými způsoby nakombinovat jeho jednotlivé části tak, aby byl vkusný, skladný a zároveň dostatečně prostorný uvnitř.

Vybavení a obložení do předsíně - foto, Hyperbydleni.cz

 

Předsíň obvykle patří k jedné z nejmenších místností v bytě. Proto je třeba vybírat si nábytek, který bude spíše přiložený u stěny, a co nejméně vzdálená dvířka od zdi. Především ale záleží, jaké vybavení chcete uskladňovat. Nejčastěji se využívá pro odkládání kabátů nebo bund, které v teplých letních měsících nenosíte. Některé domácnosti, které nevlastní kvalitní příslušenství v podobě komory nebo sklepa, si do takovýchto skříní mohou odkládat věci, které často nepoužívají a spíše je potřebují dlouhodobě uschovat. Pro takové účely je velice výhodné pořídit si dvě vestavné skříně vedle sebe, které mohou mít navíc menší nadstavbové díly, kam si můžete méně často používané věci uložit.

 

Vybavení a obložení do předsíně, fotka

 

Jestliže máte úložní prostory pro uskladňování okrajových věcí již vyřešeny a nábytek do předsíně chcete pouze na doplňkové oblečení, potom vám postačí skříň pouze jedna s případným doplňkem dalších potřebných komod nebo drobného nízkého nábytku se zásuvkami. Jelikož předsíň je to první, co noví hosté mohou u vás spatřit a vytvořit si tak první dojem z celého bytu, je třeba pomýšlet také na estetickou stránku. Jedna z možností, jak si vzhled předsíně vylepšit, je pořídit si skříň z masivního světlého dřeva a k ní doplňkové barevné osvětlení odpovídající okolnímu vybavení. Pokud máte předsíňku malých rozměrů a nemůžete si dovolit pořizovat velký nábytek, potom vám můžeme doporučit nízkou skříňku se zásuvkami, kombinovanou se zrcadlem. Pro vylepšení stěn může dokonale posloužit dřevěné obložení nebo lepená dýha, která je v rámci rekonstrukcí starých bytů hodně využívaná.

 

Vybavení a obložení do předsíně, fotka

 

Když už máme hotové obložení a vyřešené úložní prostory, stačí se už jen soustředit na výběr doplňků. Pro uschování svršků na ramínka vám dokonale poslouží již zmíněná masivní skříň, ale na denní používání stejných oděvů pro nošení na ven nebo odkládání kabátů pro hosty je velmi praktické pořídit si ještě navíc nějaký věšák. Pokud si necháte obložit stěny dřevěnými palubkami nebo lepenou dýhou, potom si můžete ke zdi pořídit drobný dřevěný věšák, který vám tak s okolním vybavením bez problémů splyne.

 

Vybavení a obložení do předsíně, fotka

 

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Jaroslava: Hezké, škoda, že jste mi...< Odpovědět

bonitas: My jsme si do rodinného...< Odpovědět

Erika Bieliková: Předsíň je to první, co...< Odpovědět

počet příspěvků: 3

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »