Interiér ve zlaté barvě

4.1.2011 | Sabrina Harisová | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Zlatá barva byla odjakživa barvou bohů, králů a vysoce postavených osob. Pokud se někomu poštěstilo vlastnit kousek zlaté mince či malý přívěšek, nebylo to jen velké bohatství, ale také příslib lepší budoucnosti a naděje. V interiéru symbolizuje zlatá barva nadčasovost, její přemíra pak nevkus a kýč.

Interiér ve zlaté barvě - foto, Hyperbydleni.cz

 

Máte-li rádi zlatou barvu a nevíte, jak ji zakomponovat do interiéru, pak i zde platí všeho s mírou. Přemíra zlaté barvy, speciálně té více do žluta, může způsobit, že výsledný efekt bude vypadat lacině spíše než vkusně. Vždy je lepší sáhnout ke kovově zlaté či zlaté s patinou. Nábytek s tímto nátěrem vypadá draze a v interiéru postačí jen pár kusů.

Nechcete-li mít co do činění s barvou a nátěry, můžete zvolit panely, desky nebo dvířka od skříněk, které si můžete nechat na míru vytvořit z kovu zlaté barvy. Zlatá je sama o sobě velmi výrazná, proto dejte přednost matnému povrchu. Zlatá s leskem je křiklavá a často na ní ulpívají otisky. Designéři doporučují uchýlit si spíše k minimalistickému stylu, aby zlaté doplňky opravdu vynikly.

 

Interiér ve zlaté barvě, fotka

 

Kontrasty bílé, zlaté a černé se elegantně vyjímají zejména v koupelně a ložnici. Králem této barevné kombinace byl slavný italský návrhář Gianni Versace, který podle některých bravurně balancoval na pomyslné hranici vkusu a kýče, podle jiných se však propadl až na samotné dno nevkusné překombinovanosti. Chcete-li se inspirovat touto barevnou trojkombinací, určete jednu základní barvu, která bude zastoupena v hojném množství, další, jež bude hlavní barvu pouze doplňovat a třetí z kombinace bude zdobit pouze v akcentech. Jen tak docílíte vyváženosti a kýžené elegance.

 

Interiér ve zlaté barvě, fotka

 

Máte-li pocit, že by vaše koupelna potřebovala zlatou vzpruhu, ale nechcete se pouštět do přestavby, pořiďte si saténové samolepky na dlaždice nebo jen bordury. Existují jak hladké, tak i se strukturou, a je jen na vás, jak velkou zlatou spršku své koupelně dovolíte.

 

Interiér ve zlaté barvě, fotka

 

Pokud obdivujete starý kvalitní nábytek a zručnost řemeslníků dob minulých, prohlédněte si některé krásné kousky v obchodech se starožitnostmi. Nechcete-li utrácet za skříně a komody, zdobené zrcadlo v zlatém rámu vám udělá podobnou službu. Hodí se téměř kamkoliv a pokud ho umístíte i poblíž okna, příjemně prozáří celou místnost.

Text: Sabrina Harisová / Living.cz
Foto: worldofmosaics.com, shelterpop.com, freshome.com

Související články na Living.cz:

Vysoké stropy – co s nimi?

Interiéry ve stylu Art DecoDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Interiér ve zlaté barvě zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »