Vánoční úklid rychle a efektivně!

6.12.2010 | Martina Tlachová | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Vánoce se blíží málem mílovými kroky, venku to vypadá jako v Ladově pohádce a u vám se stále nedaří navodit u vás doma vánoční atmosféru? Možná tomu chybí jedna zásadní věc – pořádek. Jak uklidit domácnost tak, aby to bylo pořádně vidět, a přitom se z toho nezbláznit? Zkuste pár našich tipů a půjde to samo!

Vánoční úklid rychle a efektivně! - foto, Hyperbydleni.cz

 

Pokud chcete uklízet, začněte hned! Neodkládejte to na příští víkendy, protože zrovna ten příští už může být po Vánocích. Právě teď je nejvyšší čas. Neuklízejte všechno najednou, ale rozdělte si úklid do mnoha etap. Stačí každý den třeba půlhodinka a za týden máte vystaráno.

Vánoční úklid a neoblíbené mytí oken

Pokud se i v tomto mrazu rozhodnete pustit do mytí oken, klidně je umývejte postupně. Jeden den okna v ložnici, za další dva dny obývák. Nestrháte se a navíc vám to stejně nedá, abyste práci nedokončili. V několika dnech to ale půjde mnohem lépe. Navíc vás budou mnohem méně bolet ruce z věšení záclon. I když zrovna tuhle práci by měly ženy přenechat mužům... Pamatujte, že umytá okna jsou polovinou úspěchu. Byt se prosvětlí a celkový dojem bude působit mnohem upraveněji.

 

Vánoční úklid rychle a efektivně!, fotka

 

Nezbytný nejen vánoční úklid koupelny a záchodu

Nezapomeňte na záchod a koupelnu, těm taky věnujte jeden večer (přece nebudete uklízet o víkendu, když můžete relaxovat a vyrazit třeba na běžky!). Hodinka bohatě postačí. Záchod s koupelnou byste vůbec měli uklízet pravidelně, ne až na poslední chvíli těsně před tím, než do vany ubytujete kapra. Dezinfikujte mísu a vanu, umyjte kachličky a otřete kosmetické produkty. Prach, který se na nich nahromadil, vám zároveň pomůže ukázat na ty, které už nepoužíváte. Nebojte se takové lahvičky rovnou vyhodit.

Kuchyň nepodceňujte

Nezapomeňte na kuchyň. Právě před Vánoci je to ta nejfrekventovanější místnost, proto si zaslouží velkou pozornost. Vytírejte a umývejte nádobí pravidleně a postupně. Peče se vám zrovna jedna várka perníčků a druhá už je nachystaná na dalším plechu? Tak umyjte mísy a vařečky. Postupně „odumývejte“, jen tak se v kuchyni nenahromadí tolik nádobí, že budete dva dny sbírat síly na jeho umytí.

 

Vánoční úklid rychle a efektivně!, fotka

 

Podívejte se na horní poličky a na kuchyňskou linku zeshora. Utřete prach a někam si zapište, že znovu prachovkou tato místa přetřete už třeba za měsíc. Příští Vánoce pak z té vrstvy už nebudete muset kýchat.

Hadr vyměňte za mop

Pokud jste stále věrní starému dobrému hadru na zem, nemilosrdně ho vyhoďte a pořiďte si mop. Je sice výrazně dražší než staré tričko na vyhození, ale zato vás ušetří bolestí zad a rukou varhánkovitých z přemáchávání hadru. Mopy, co umí ždímat za vás, jsou totiž skutečně k nezaplacení.

Vánoční úklid nebo úklidová firma?

Pokud uklízíte jako diví a nakonec se přece jen někde objeví smítko nebo šmouha, nestresujte se tím. Nemusíte vánočně uklízet jen proto, že to dělá každý a že se to přece jaksi sluší. Vůbec ne. Vánoce jsou svátky pohody, které je škoda strávit pobíháním s hadrem v ruce. Pokud se vám do úklidu nechce, tak jej prostě nedělejte. Víc než na pořádku záleží na tom, abyste vy i vaši blízcí byli odpočatí a v pohodě. Uklízejte průběžně po celý rok a vánoční úklid příště ani nebude třeba. Domácnost má být uklizená pořád, proč jen o Vánocích?

 

Vánoční úklid rychle a efektivně!, fotka

 

Ale pokud už opravdu nebude zbytí, úklidová firma je taky řešení! Cena není nijak vysoká, když si představíte, kolik práce, námahy, sil a nervů by vánoční úklid stál vás. Právě tolik nepříjemné mytí oken může klidně udělat někdo za vás. A vy si potom douklízíte zbytek bytu. To zní dobře, ne?

Text: Martina Tlachová / Living.cz
Foto: womansday.com, oifood.tv, burrinicleaningservices.com, sherborn.orx.comDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Vánoční úklid rychle a efektivně! zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »