Bezúdržbová terasa pro každé roční období

6.10.2010 | Deceuninck.cz | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Stolování na terase nemusí patřit jen k horkému letnímu období, ale i k babímu létu, slunečnému podzimu či příjemnému jaru. Při budování terasy bychom měli myslet zejména na to, aby materiál obstál i v náročných zimních podmínkách a nemuseli jsme na jaře investovat svůj čas a peníze do jeho údržby. Dopřejte si tedy terasu z bezúdržbového materiálu Twinson.

Bezúdržbová terasa pro každé roční období - foto, Hyperbydleni.cz

 

Představitelem materiálu určeného na terasy, který nevyžaduje žádnou péči, je kompozitní materiál Twinson od společnosti Deceuninck. Twinson je moderní stavební materiál, který v sobě kombinuje výhody dřeva (ve složení je zastoupeno z 50 %) a PVC (zbylých 50 %) a mohl by v budoucnu zcela nahradit dřevo ve stavebnictví. Je plně recyklovatelný, a tedy šetrný k životnímu prostředí, je voděvzdorný, nekroutí se, ani se neštěpí, snadno se montuje a může se formovat do různých geometrických tvarů.

 

Bezúdržbová terasa pro každé roční období, fotka

 

Materiál Twinson je nabízen ve dvou variantách. Varianta Twinson O-Terrace se nejčastěji používá pro stavbu menších ploch teras, a to samostatně stojících nebo těch, které jsou součástí rodinných domů, zahradních chodníčků či venkovních schodů. Pro větší plochy teras, včetně komerčních, jako jsou například plochy u hotelů či golfových hřišť, je určena varianta Twinson O-Terrace+. Tato varianta je robustnější s vyšší nosností, prkna jsou širší a na rozdíl od Twinson O-Terrace mají jiný vlnitý povrch. Liší se také způsobem montáže a díky systému pero-drážka jsou spáry mezi prkny menší, takže mezi ně nezapadnou žádné malé předměty. Twinson O-Terrace+ má jako jediný produkt na trhu kompozitních terasových systémů hliníkové nosné podkladové profily.

 

Bezúdržbová terasa pro každé roční období, fotka

 

Pro svůj neklouzavý a rychleschnoucí povrch jsou obě varianty také ideálním materiálem pro obložení ploch u bazénů. Domácí kutilové zvládnou i jednoduchou montáž, neboť samotné sestavení terasy je nenáročné. Terasové desky se díky skrytému systému nerezových spojek připevní na předem připravený rošt a snadno ukončí soklovou krycí lištou.

 

Bezúdržbová terasa pro každé roční období, fotka

 

Obě varianty jsou velice pevné a odolné proti plísním, škůdcům či dřevokazným houbám. Na rozdíl od dřevěných teras jsou téměř bezúdržbové. V případě ušpinění stačí povrch terasy ostříkat vodou. Twinson O-Terrace i Twinson O-Terrace+ jsou nabízeny v 8 barevných odstínech. Každý si tedy může vybrat vhodný odstín tak, aby dokonale ladil s okolním prostředím.

 

Bezúdržbová terasa pro každé roční období, fotka

 

Více informací naleznete na www.deceuninck.cz.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Bezúdržbová terasa pro každé roční období zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »