Domácí mikropivovary

21.9.2010 | Jana Henychová | Inspirace pro bydlení | Komentářů 1 |

Pokud jste milovníky dobrého piva a rádi byste si vyrobili podle vlastní přestavy a chuti pivo vlastní, nabízíme vám jako tip domácí mikropivovar. Jedná se technicky unikátní přístroj pro domácí přípravu piva, který využívá dlouholeté zkušenosti svých tvůrců z oblasti domácího vaření piva. V pivovaru můžete připravit jak piva z mladinových extraktů, tak i piva poctivě vyrobená ze sladu a chmelu.

Domácí mikropivovary - foto, Hyperbydleni.cz

 

Domácí pivovar je uzavřená nádoba, která tak chrání vaše pivo před cizími kvasinkami a zároveň slouží jako soudek, ze kterého můžete své vlastní pivo přímo čepovat. Základem je tlaková nádoba ze speciálního plastu vybavená výčepním zařízením, pojistným ventilem, tlakoměrem a mechanikou pro případné dodání oxidu uhličitého. Po jednoduchém sestavení se můžete okamžitě pustit do přípravy piva.

 

Domácí mikropivovary, fotka

 

Typ piva, jeho sílu i stupňovitost si může při jeho vaření zvolit každý sám. Pivo může být hotovo už za deset dní. Hotové pivo můžete také stočit do lahví. Tím se vám vyprázdní nádoba z domácího pivovaru a můžete začít vyrábět novou várku. Domácí pivovary jsou mobilní, takže si v nich můžete uvařit pivo kdekoliv, ať už v obytném domě či bytě nebo někde na rekreaci. Při vaření se netvoří žádný zápach ani nepořádek, takže si nemusíte dělat starosti s následným možným úklidem. Hodí se jako výborný dárek pro konzumenty piva a všechny, kdo mají chuť si uvařit svůj vlastní ležák.

 

Domácí mikropivovary, fotka

 

Součástí mikropivovarů jsou všechny potřebné díly jako kvasná nádoba, stáčeč, zátkovač, atd. V ceně přístrojů s jednotlivými díly je také instruktážní CD s návodem. Příprava piva z mladinových koncentrátů je nejjednodušší a nejrychlejší cesta výroby piva v domácích podmínkách. Mladinový koncentrát je mladina uvařená v profesionálním pivovaru zbavená vody. Výhodou je jistota neměnné receptury a zaručená kvalita mladiny. Princip výroby piva z těchto koncentrátů je velmi jednoduchý a spočívá v tom, že do mladiny vrátíme vodu, popřípadě doplníme kvasné cukry a necháme prokvasit.

Jak připravíme vlastní pivo z mladinového koncentrátu

Jednou z hlavních podmínek úspěchu je čistota a sterilita všech nádob a náčiní, které se dostanou do styku s vaším pivem. Případné napadení divokými kvasinkami znehodnotí vaše pivo a vy budete zklamáni výsledkem vašeho úsilí. Každá činnost, která se při vaření piva provádí, vyžaduje důslednou hygienu, přesné dávkování surovin a dodržování daných teplot u daného druhu piva. K těmto faktorům se doporučuje si pořídit pomůcky pro domácí pivovar, stáčení lahví, desinfekci lahví, měření teploty a obaly pro správné skladování. V dnešní době tzv.europiv se tento koníček stává ve vyspělých zemích čím dál více rozšířenější a získává oblibu u pivařů všech generací. Každé domácí pivo, které si v mikropivovaru uvaříte, je totiž zaručený originál.

 

Domácí mikropivovary, fotka

 

Uvařte si své vlastní pivo a pochlubte se přátelům svým originálním kvasnicovým nepasterizovaným ležákem vlastní výroby. Pro kvalitní domácí ležák nebo speciál podle vlastní vůle sládka jsou zapotřebí mimo kvalitní vody také slad, pivovarské kvasnice, kvasné cukry a chmel. Existuje několik ruzných receptů a způsobů, jak si uvařit pivo doma. Pivo lze vařit přímo ze sladů, ze sladových výtažků, nebo z mladinových koncentrátů. Pro správnost uvaření kvalitního domácího ležáku je dobré si pořídit pomocné a zároveň ulehčující nástroje, které vám váš koníček vaření domácího piva ulehčí. Takovou možnost nabízí právě domácí mikropivovary.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Grois Vlastimil: p- Henychova, proc ve...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »