Aktuální módní trendy ze světa bydlení

15.9.2010 | Lucie Sýkorová | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Během našeho života neustále dochází ke změnám na žebříčku potřeb a požadavků na styl či velikost obytné plochy. Ačkoliv je kompletní nebo částečná rekonstrukce stávajícího domova častější variantou, nežli pořízení nového domu či bytu, jedno mají společné. Cílem vždy je, aby vysněný domov co nejlépe odpovídal našim požadavkům.

Aktuální módní trendy ze světa bydlení - foto, Hyperbydleni.cz

 

Každý by si měl zkrátka vybrat bydlení podle vlastních potřeb a nároků. Pro ty avantgardnější volnomyšlenkáře je jednou z variant bydlení v loftu. Pro typický loft je charakteristická velká výška a obytná plocha bez příček, dveří a dalšího členění. V celém prostoru jsou patrné industriální prvky, které jsou nejvíce ceněné v původní podobě, vestavby do starých průmyslových budov, továren, pivovarů apod.

Obrovské prostory

Trendy je navození iluze loftového bytu, čemuž napomáhá tvorba propojených zón v interiéru. Ve stylovém duchu minimalismu jdou zdobné prvky a tvary nábytku, ale také ostatních částí interiéru, zcela stranou. Hvězdnou stálicí v trendech  nábytku je lesklé lakování, které zachovává minimalistické linky, umocňující vizualizaci kvalitního nábytku. V moderních nemovitostech tak propojenost interiérů přináší jednu zásadní nevýhodu. Vyměnit část interiéru nebo jen některý prvek nábytku je nadlidský úkol.

 

Aktuální módní trendy ze světa bydlení, fotka

 

 Ačkoliv minimalismus v moderním nábytku je trendy již několik let, svou cestu si razí také alternativní styly. Například pseudobarokní, téměř dekadentní doplňky, vytvoří se strohým tvaroslovím minimalismu zajímavý kontrast a do přísně stylového interiéru vnesou vtip a nadsázku. Tvary nábytku získávají ženštější tvary, což vyjadřuje touhu po útulnosti. Používají se stále kvalitnější látky. IN je zejména kvalita a rafinovanost. Patřičné důležitosti také nabývá fakt, že obnovitelné suroviny a recyklovatelnost použitých materiálů se stávají podstatným nákupním kritériem spotřebitele.

Co do barevnosti je trvalým megatrendem černá – vždy aktuální, jednoduchá, přitom překvapivá a provokující. Návrhářům nabízí nesčetné variace, umí být neutrálním základem i burcujícím detailem na široké škále materiálů. Černá není vždy černá, nabízí široké spektrum odstínů od mnoha šedých, přes elegantní čerň, až k extrémnímu kontrastu – bílé.

I malý je trendy

Řešení malého prostoru se často stává velkou výzvou, jak se vypořádat s nedostatkem místa. I od malého bytu totiž očekáváme, že nám bude sloužit prakticky stejným způsobem jako byt velký.
Důkladná koncepce prostoru se vyplatí stejně tak, jako zopakovat si všechny obecné zásady:

  •  Do malých prostor volte světlé barvy.
  • Nápaditá dělicí příčka jako mávnutím kouzelného proutku promění fádní pokoj v místo, kde má vše svůj řád a svěží barevné řešení.
  • Jednotlivé funkční zóny v bytě by měly být opticky odděleny. O místě na spaní to platí dvojnásob. Provizorním řešením může být policová stěna nebo stylový paraván.
  • Útulného efektu lze dosáhnout využitím jednotných materiálů a promyšleným sladěním barev.

 

Aktuální módní trendy ze světa bydlení, fotka

 

S textilem v interiéru je to podobné jako s módou. Pohled na něj a jeho forma se mění s dobou a potřebami konkrétních obyvatel. Určité prvky, barvy, vzory, struktury a jejich kombinace se ve větší či menší míře vracejí v periodických cyklech. Dekorace typu japonských zástěn či panelů jsou v současnosti tím nejzajímavějším příkladem. Inspirace Asií na jedné straně přichází z Japonska a jeho minimalistické podstaty, na straně druhé se počítá i s mnohem bohatší dekorativností Číny.

Když tapety kouzlí

Papírové, vinylové, vliesové, textilní, reliéfní nebo raději skelné? Či snad s příměsí dřevitých vláken nebo fotografií podzimního lesa, která pokryje celou stěnu chodby? Tapety nabízejí nepřeberné množství povrchů a dekorů a pořídit je můžete ve velkém cenovém rozpětí, jedno však mají všechny společné, dovedou s prostorem doslova čarovat.

 

Aktuální módní trendy ze světa bydlení, fotka

 

Nakonec ani tolik nezáleží na tom, zda jde o designově dokonalý byt, jehož vybavení stálo miliony, ekologickou stavbu, či letitý byt ve starém domě. Nápaditý design doplňků a barevné kombinace vnesou do interiéru osobnost toho, kdo jej obývá a nepochybně tak oživí každý všední šedivý den.

Autor: Lucie Sýkorová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Aktuální módní trendy ze světa bydlení zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »