Barvami proti podzimním depresím

6.9.2010 | Sabrina Harisová | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

I když nám kalendář ukazuje, že léto ještě neskončilo, za okny to tak bohužel nevypadá. Někteří tak rychlý přechod do podzimu špatně snášejí a může se u nich objevil lehká deprese. Pokud proti ní chcete bojovat nebo se jí vyhnout, pozvěte barvy do svého interiéru, protože jedině barvami můžete bojovat proti podzimním depresím.

Barvami proti podzimním depresím - foto, Hyperbydleni.cz

 

Byt, který vám představíme, hraje barvami a to opravdu doslova. Energie, nápady a dobrá nálada srší z každého koutu a přitom nemáte pocit, že by barev bylo až příliš a jejich kombinace by vám vadila. Také výběr nábytku je velmi inspirativní, protože se zde snoubí moderní kousky s opravdu starými a i opotřebovanými a celkový dojem je osvěžující a veselý.

 

Barvami proti podzimním depresím, fotka

 

Je velmi jednoduché se tímto stylem inspirovat, protože je dostupný a závisí na vaší fantazii. Potahy na polštáře si můžete vyrobit sami z pruhů barevných látek. Může si pořídit i různé druhy dek a ty sešít do sebe. Vytvoříte si tak barevnou pokrývku na sedačku a pokud ji ušijete opravdu velkou, můžete se jí za chladnějších večerů u televize i přikrýt.

 

Barvami proti podzimním depresím, fotka

 

Barevné závěsy jsou také velmi vyhledávaným doplňkem podzimních interiérů. Pokud je sladíte pokrývkou sedačky, s kobercem nebo s barvou polštářků, rozjasníte tím místnost a večer, když závěsy zatáhnete, dotvoří barevný celek interiéru.

 

Barvami proti podzimním depresím, fotka

 

Zajímavým doplňkem jsou zrcadla různých tvarů. Zrcadla opticky zvětšují interiér, nemusí být však vždy funkční, tzn. ve výšce, ve které na sebe pohodlně uvidíte. Zrcadlové ornamenty se krásně vyjímají blízko stropu, protože mají okolo sebe dost místa, aby mohly zazářit. Zrcadlo ve tvaru slunce se hodí i na strop. Vytváří tak pomyslné slunce a odráží světlo a barvy.

 

Barvami proti podzimním depresím, fotka

 

Pořiďte si domů určitě květiny. Jak čerstvé, které i nádherně voní a barvy si při nákupu můžete zkombinovat podle svého, tak v barevných květináčích. Máte-li doma dostatek květin, které bohužel nekvetou a jen těžko byste hledali místo na další, kupte si vysoké, úzké vázy a do nich si klidně dejte květiny umělé. Dnes už můžete sehnat takové, které vypadají opravdu jako živé, nebo naopak fantazijní květiny s kamínky a třpytkami, perleťové trávy, klasy ukončené stříbrnými a zlatými šiškami apod.

 

Barvami proti podzimním depresím, fotka

 

Pokud na vás příchod podzimu působí každý rok, letos se na něj můžete pořádně připravit a určitě ho zvládnete s úsměvem.

Text: Sabrina Harisová / Living.cz
Foto: freshome.com

Související články na Living.cz:

Vytvořte si domov v podnájmu

Kuchyň v modréDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Barvami proti podzimním depresím zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »