Dům na dálkové ovládání

2.8.2010 | Redakce Hyperbydlení.cz | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Toto není název hollywoodského trháku, tohle je realita. Pokud často přemýšlíte, zda jste před odchodem z domu vypnuli sporák nebo žehličku, budete domem na dálkové ovládání jistě nadšeni.

Dům na dálkové ovládání - foto, Hyperbydleni.cz

 

S příchodem bezdrátových technologií se sen o domě, který můžete z pohodlí své kanceláře ovládat, stává skutečností. Ovladače jsou nastavitelné i přes mobilní telefon, takže pokud máte signál, můžete si nastavit zavlažování trávníku, filtraci bazénu nebo klimatizaci v domě i z druhé strany zeměkoule.

 

Dům na dálkové ovládání, fotka

 

Toto řešení nejen usnadní život notorickým zapomínačům, ale zvýší celkový komfort a bezpečnost. Ptáte se, co vše je možné mít na dálkové ovládání? Vše. Veškeré elektronické spotřebiče, osvětlení, žaluzie, alarm, garážová vrata, vytápění, klimatizaci – cokoliv, co je pro vás důležité. Nezáleží na tom, jestli chcete kvůli zlodějům budit dojem, že jste vlastně neodjeli anebo jste na cestě z práce a těšíte se, že vás přivítá příjemně prohřátý dům s vůní čerstvě uvařené kávy.

 

Dům na dálkové ovládání, fotka

 

Instalace systémových prvků a čidel je velmi jednoduchá a provádí se jak při výstavbě, tak i do starších budov. Do instalačních krabic se vloží čidla a systémové prvky, které se potom montují například do stropních krytů lustrů, do sádrokartonových podhledů a nebo do centrálních instalačních krabic. Montáž probíhá bez vysekávání zdí a bez nečistot. Ovládací prvky systému je možné umístit kamkoliv, hlavně na dřevo, kov a sklo. Spínače, které se dají ovládat i mobilním telefonem (majitelé iPhonů si mohou stáhnout speciální aplikaci, která usnadní ovládání), se vyrábějí v mnoha barvách tak, aby se hodily do jakéhokoliv interiéru.

 

Dům na dálkové ovládání, fotka

 

Po montáži čidel a systémových prvků můžete vše sledovat na domácí řídící jednotce, která svým vzhledem připomíná větší dotykový mobilní telefon. Řídící jednotka vás upozorní nejen na blížící se změnu počasí, ale také vám podá informace o spotřebě elektrické energie v domě, o právě používaných spotřebičích, o teplotě vody v bazénu atd. Na řídící jednotce si také můžete nastavit časy, ve kterých chcete, aby se spínače spínaly či vypínaly a časové cykly. Tyto systémy jsou už běžnou součástí tzv. chytrých domů, ale svou jednoduchou instalací se stávají dostupné nejen majitelům domů, ale i bytů.

Text: Sabrina Harisová / Living.cz
Foto: ballerhouse.com, ixplora.com, avsimplifiedsolutions.com, gadgetsandgizmos.org

Související články na Living.cz:

Pusťte si do bytu ryby

Bydlení blízké budoucnosti je tady!Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Dům na dálkové ovládání zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »