I vy můžete mít vkusný domov!

27.5.2010 | Martina Tlachová | Inspirace pro bydlení | Komentářů 1 |

Chcete žít v moderním a stylovém bytě, ale nemáte dostatek financí na nákup ryze moderních kousků? Nechcete si platit bytového designéra? S několika radami to zvládnete i bez něj! Stačí se řídit jednoduchým pravidlem o tom, že všeho moc škodí, a že méně je někdy skutečně více!

I vy můžete mít vkusný domov!  - foto, Hyperbydleni.cz

Inspirujte se časopisy nebo servery o bydlení, zkuste zajít do obchodního domu s nábytkem a inspirovat se i tam. Doma si sami sobě řekněte, co se vám líbilo a jak byste to chtěli použít. Teprve pak se vydejte na nákup.

Vkusný domov musí být útulný

Problém většiny českých domácností je v tom, že jsou sice útulné, ale často trochu nevkusné. To se týká většinou starších bytů, u kterých je nám jednoduše líto vyhodit starší nábytek nebo koberce. Ty pak kombinujeme s takovými novými doplňky, které nám bylo jen líto nekoupit.

I vy můžete mít vkusný domov!  - foto, Hyperbydleni.cz

Druhý problém je většinou opačný. Nové byty jakoby ztratily originalitu a atmosféru. Jsou vybaveny sice stylově, což těm starším chybí, ale o útulnosti se bohužel vždycky mluvit nedá. Chladnost a odtažitost jakoby návštěvy odrazovala od pohodlného posezení. Panuje spíše obava, aby návštěvník nedrobil nebo nerozlil kávu či červené víno. Kudy vede zlatá střední cesta?

I vy můžete mít vkusný domov!  - foto, Hyperbydleni.cz

Vkusný domov začíná do podlahy

Je třeba začít skutečně od základu. Těžko se vám bude stavět nový a drahý nábytek na staré linoleum. Moderní jednoduché talíře se nehodí do plechové kuchyňské linky.

I vy můžete mít vkusný domov!  - foto, Hyperbydleni.cz

Pokud chcete mít domov jako ze žurnálu, musíte začít od podlahy,  od obkladů a kuchyně.  Jejich výběr nepodceňujte. Zamyslete se nad tím, jaký materiál, jaká barva či tvar jsou přesně podle vašeho gusta a přesvědčení, tedy ne jen podle momentální nálady, která se může hned zítra změnit! Na to pozor.

Držte se několika barev a nejlépe jednoho stylu!

Když se jednou rozhodnete pro neutrální hnědou, béžovou nebo bílou kuchyňskou linku, kterou sem tam projasníte výraznými fialovými talíři a doplňky, neohlížejte se už v prodejnách po červených talířích a nepřemýšlejte, na kterou poličku by se mohly hodit. Držte se své volby! Jedině tak se doberete výsledku.

I vy můžete mít vkusný domov!  - foto, Hyperbydleni.cz

Stejně obezřetní buďte i s materiálem. Všeho moc škodí, proto se nesnažte do jedné místnosti vměstnat javorové dřevo, prosklený sekretář a futuristické poličky z nerez oceli. Rozhodněte se pro jeden styl a tomu dejte přednost nejlépe ve všech pokojích.

Vkusný domov s pohodlnými doplňky

Nebojte se doplňků v podobě polštářů, svíček a obrázků, ale opět – pouze v jednom nebo dvou stylech. Nenakupujte zbrkle. Pak nebudete muset zbytečně přemýšlet, které tetičce věnovat tu postříbřenou vázu s cákanci oranžové barvy, kterou jste v euforii koupili, protože byla ve slevě.

I vy můžete mít vkusný domov!  - foto, Hyperbydleni.cz

A nezapomeňte, místem, kde se skutečně můžete barevně vyřádit, stále je a vždycky bude dětský pokoj. Něco také ale nechte dětem!

Text: Martina Tlachová / Living.cz
Foto: wordpress.com, trendir.com

Související články na Living.cz

Stojan na víno – praktický doplněk a skvost v jednom

Exkluzivní  bydlení jako ze snu. Pojďte na návštěvu!Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 3

Diskuze

asdasd: ...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »