Interiér ve stylu glamour

16.4.2010 | Redakce Hyperbydlení.cz | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Pamatujete se na 80.léta? A spojuje se vám s nimi pojem glamour? Tohle slovo se překládá jako kouzelný, okouzlující a používalo se i ve srovnání s módou a účesy doby, kdy se jako glamour označovala dlouhá a kudrnatá hříva na hlavách populárních a rockových hudebníků. Jak by ale vypadal glamour interiér?

Interiér ve stylu glamour - foto, Hyperbydleni.cz

Pamatujete se na 80.léta? A spojuje se vám s nimi pojem "glamour"? Tohle slovo se překládá jako kouzelný, okouzlující a používalo se i ve srovnání s módou a účesy doby, kdy se jako glamour označovala dlouhá a kudrnatá hříva na hlavách populárních a rockových hudebníků. Glamour byla slavná skupina Europe. Glamour je primárně takzvaně sexy.

Jako "glamour" se ale také označuje např. fotografický styl, jehož rozpoznávacím znamením je až okázale znázorňovaná krása ženského těla. Akcent je přitom kladený na sexualitu, erotičnost a to způsobem, který neušel ironické pozornosti kritiků, kteří pak hovořili o určité kýčovitosti a opulentní kráse. Pojem Glamour se začal používat pro mírně pejorativní označení přílišného důrazu kladeného na "hezkost" a erotičnost. A odtud také pak "glamour" jako název pro zženštilé rockery v roztrhaných jeansových kalhotách a s blonďatou kudrnatou hřívou nabízející samy sebe jako sex symbol.

Interiér ve stylu glamour - foto, Hyperbydleni.cz

Může být interiér sexy?

Jako sexy se chápe něco, co má jednoduše vzrušivou povahu a sexappeal Oblečení je sexy, pokud ukáže a nebo zdůrazní právě ty partie lidského těla, které přirozeně přitahují pozornost a které jsou vzrušující. Sexy je pohled, které může muž nebo žena věnovat svému partnerovi, či komukoliv jinému. Sexy mohou být za určitých okolností i barvy, ale není možné říct, že apriori sexy je barva rudá, protože rudé osvětlené nebo rudé prádlo na krásné ženě je jistě sexy, ale rudá je také barva např. požárního vozu a už tohle přirovnání má spíš k humoru, než k vyvolání výše zmíněné asociace a hasičské auto tedy rozhodně sexy není, byť je rudé.

Interiér ve stylu glamour - foto, Hyperbydleni.cz
 

Mohou být jako sexy označené tvary? Tedy tvary jiné, než tvary ženského či mužského těla? Může být pak sexy postel, židle, potažmo koberec, záclony a nebo příbory a čajové šálky, aniž by přitom musely připomínat např. ženské poprsí?

Interiér ve stylu glamour - foto, Hyperbydleni.cz

A jak by to pak vypadalo, kdyby tohle všechno možné bylo a kdyby to bylo trochu přehnané tak, jako umí být přehnaně sexy právě styl glamour? Podívejte se na přiložené fotografie.

Text: Redakce Living.cz
Foto: kabmurungraya.netDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 3

Diskuze

Článek Interiér ve stylu glamour zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »