Vybíráme moderní laminátovou podlahu

10.11.2009 | Zdeněk Krupka | Domy | Komentářů 0 |

Správný výběr podlahy je základem úspěchu na cestě k výslednému dojmu z celého interiéru. Laminátové podlahy se v tomto ohledu staly nejen levnější alternativou ku podlahám dřevěným, ale především plnohodnotnou kategorií s vlastními pravidly a designovými trendy.

Vybíráme moderní laminátovou podlahu - foto, Hyperbydleni.cz

Laminátová podlaha

V prvé řadě je dobré vzít v potaz základní vlastnosti laminátových podlah a rozhodnout se zda vám vyhovují. Oproti dřevěným podlahám jsou často odolnější proti mechanické zátěži a mnohem méně náročné na údržbu. Výběr dekoru nemá vliv na cenu, na rozdíl od velkých rozdílů v cenách dřevin. Zároveň však nejsou příliš odolné proti vodě a při namočení je nezbytné jejich povrch ihned utřít. Obvykle bývají i mírně hlučnější a studenější na dotek. 

Moderní laminátové podlahy

Za velmi moderní dekory jsou v současnosti obecně považovány bílé podlahy nebo téměř černé podlahy. Jejich obliba roste doslova raketovým způsobem. Dobrým příkladem tohoto trendu jsou podlahy Quick Step Teak bílý, bělený a Quick Step černě lakovaná dubová prkna. Zájem v poslední době roste i o nejrůznější proužky, imitace průmyslové mozaiky a jiné zajímavé a netradiční variace. Tento trend reprezentuje i oblíbená laminátová podlaha Egger Floorline Woodstock. Pro ryze konzervativní zákazníky s oblibou zejména v buku a dubu v klasickém parketovém vzoru dochází ke změnám hlavně v neustálém přibližování laminátových imitací k dřevěným materiálům. V tomto duchu velmi dobře obstojí například podlaha Egger Floorline Dub přírodní.


Vybíráme moderní laminátovou podlahu - foto, Hyperbydleni.cz

 

Zátěžové třídy laminátové podlahy 

S výběrem dekoru je zároveň třeba zvážit i zátěžovou třídu podlahy. Od ní se obvykle odvíjí i její cena. Většina výrobců vyrábí své dekory napříč alespoň třemi třídami zátěže použití. Jedná se o třídy 31, 32 a 33, kdy 31 je určena do běžně zatěžovaných prostor, 32 snese častou domácí zátěž a 33 obstojí i při velmi vysoké zátěži. Pro naprostou většinu domácího uplatnění postačí třídy 31 a 32.

 

Vybíráme moderní laminátovou podlahu - foto, Hyperbydleni.cz

 

Současně s moderním přístupem k výběru laminátové podlahy je příjemné zvolit i moderní formu jejího nákupu. Na stránkách internetového obchodu E-podlaha.cz si můžete společně s vybranou podlahou objednat i rozvoz přímo do domu a ušetřit si tak starosti s převozem poměrně objemného materiálu.

Zdeněk KrupkaDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 7

Diskuze

Článek Vybíráme moderní laminátovou podlahu zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »