Výstavba bytového domu KOTI Troja zahájena

4.8.2011 | Redakce Hyperbydlení.cz | Domy | Komentářů 0 |

Developerská společnost YIT Stavo začíná stavět KOTI Troja, již třetí rezidenční projekt během jednoho roku, a stává se partnerem pražské Zoo.

Výstavba bytového domu KOTI Troja zahájena - foto, Hyperbydleni.cz

 

Nová developerská společnost na českém trhu YIT Stavo dokazuje, že svůj cíl dostat se mezi pětici nejsilnějších tuzemských developerů rezidenčních projektů myslí vážně. Zahajuje již třetí projekt během posledního roku – bytový dům KOTI Troja. Ten vyroste ve stejnojmenné městské části a nabídne celkem 83 bytových jednotek postavených, v souladu s proveniencí mateřské skupiny YIT, v duchu vysoce kvalitních finských standardů.

KOTI Troja v Praze 8 nedaleko Trojského zámku, pražské ZOO, botanické zahrady a vinice svaté Kláry nabídne v rámci svých 83 bytových jednotek v 10 nadzemních podlažích jak byty klasické, tak i mezonetové v dispozicích 1+kk až 4+kk a velikostech od 31 m² až do 151 m². Pod architektonickým řešením je podepsán ateliér C.A.I.S. Architekti. Projekt je koncipován jako nízkoenergetický s průkazem energetické náročnosti budovy B. Dokončení celého projektu je naplánováno na jaro 2013.

 

Výstavba bytového domu KOTI Troja zahájena, fotka

 

Stejně jako předchozí projekty společnosti YIT Stavo - KOTI Hostivař a KOTI Hájek - vychází i KOTI Troja ze zásad kvalitního finského bydlení. Samozřejmostí je šetrnost k životnímu prostředí a převaha přírodních materiálů. Charakteristické jsou  prvky skandinávské architektury a designu a široké možnosti individuálního řešení jednotlivých bytů. 18 bytových jednotek bude dle finských tradic vybaveno saunou. Ke každému bytu patří sklepní kóje, k většině bytů pak balkón nebo terasa. Součástí domu je rovněž kočárkárna. Ve třech podzemních podlažích bude k dispozici 73 parkovacích stání.

 

Výstavba bytového domu KOTI Troja zahájena, fotka

 

Prodej bytů v KOTI Troja byl již zahájen. Stejně jako v případě stávajících projektů KOTI Hostivař a KOTI Hájek jej realizuje sama společnost YIT Stavo prostřednictvím vlastního prodejního oddělení YIT Point. V rámci programu „YIT 4U“  („YIT pro Vás“) mohou klienti získat mnoho výhod včetně služeb bytového architekta, zajištění hypotéky a komplexního pojištění, pomoci s prodejem stávající nemovitosti nebo stěhování zdarma. Takový klientský servis, poskytovaný navíc na dlouhodobém základě, je na tuzemském trhu stále ojedinělý.

O společnosti YIT Stavo

Společnost YIT (čti: vaj-aj-tý) vstoupila na český trh v roce 2008, kdy akvizicí získala českou společnost Euro STAVOKONSULT. Obě společnosti působí v oboru stavebnictví řadu let – původní Euro STAVOKONSULT je na českém trhu téměř 20 let, kořeny skandinávské YIT sahají až do roku 1912. K hlavním činnostem YIT Stavo patří nejen příprava a realizace developerských projektů, ale i projektování, inženýrská činnost a projektový management.

 

Výstavba bytového domu KOTI Troja zahájena, fotka

 

Pod značkou YIT Domov společnost aktuálně v České republice realizuje tři projekty: KOTI Hostivař, KOTI Hájek a KOTI Troja (KOTI znamená finsky "domov"). V jejich rámci uvede na tuzemský trh 240 nových bytů. V roce 2012 má přibýt dalších zhruba 240 bytů v pěti pražských lokalitách. Společnost plánuje také expanzi do oblasti dalších segmentů developmentu v České republice, jakými jsou např. kanceláře či průmyslové nemovitosti. YIT Stavo se chce postupně zařadit mezi pětici nejsilnějších developerů na poli rezidenční výstavby.

Mezinárodní skupina YIT podniká v oblasti pozemního a průmyslového stavitelství, technického zabezpečení budov a jejich správy. YIT úspěšně působí ve Finsku a dalších zemích Skandinávie, v pobaltských státech, Rusku a ve střední Evropě. V loňském roce dosáhl obrat YIT 3,5 miliardy eur. Firma, která v příštím roce oslaví 100 let od svého založení, je kotovaná na burze v Helsinkách. Jako jeden z mála developerů financuje výstavbu výhradně z vlastních zdrojů.

Zdroj: tisková zpráva společnosti YIT StavoDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Výstavba bytového domu KOTI Troja zahájena zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »