Jak bydlí slavní: Martin Zounar

23.7.2010 | Redakce Hyperbydlení.cz | Domy | Komentářů 4 |

Herce a moderátora Martina Zounara není třeba představovat. Rádi jsme přijali pozvání a prohlédli si jeho nedávno dokončený rodinný domek v pražském Slivenci, kde žije se svou přítelkyní a dcerkou Claudií. Martin byl sympatickým průvodcem. Povídali jsme si o jeho novém bydlení a také o tom, jak se chtěl stěhovat před Štědrým dnem!

Jak bydlí slavní: Martin Zounar - foto, Hyperbydleni.cz

 

Mluvil jste o tom, že dokončování domu bylo poměrně dramatické a stěhování také. Cítíte, že z vás už spadla veškerá tíha? Už máte všechno hotovo?

Před tři čtvrtě rokem jsem si neuměl představit, že budeme konečně bydlet. Poznal jsem, že hrubá stavba je jen zlomek toho, co mě čeká potom. Stavba jako taková není nic složitého, ale skloubit všechny dodělávky je zdlouhavé. Z původního termínu dokončení v květnu bylo září, pak listopad a nakonec jsme se stěhovali dva dny před Štědrým dnem.

 

Jak bydlí slavní: Martin Zounar, fotka

 

Opravdu před Štědrým dnem? Jak jste to zvládli?

Musím přiznat, že přítelkyně Simona byla z takové myšlenky, mírně řečeno, zděšená. Vyhnal jsem jí do práce a slíbil jsem, že až se večer vrátí, všechno bude nastěhované a bude fungovat. Kdyby nečekaně nepřijel kamarád z Moravy s lahví slivovice, možná by se to i podařilo (smích). Vypadalo to, že kuchyň je hotová, ale večer jsem zjistil, že plyn ani elektrika, kterou tu máme, nebyla zapojená. Asi tušíte, jak reagovala přítelkyně. Prohlásila, že jediné co funguje, jsou dveře, které máme od SAPELI, a proto se za ně zavře a nemám na ní zkoušet ani ťukat. Všechny ženy pochopí, že den před Štědrým dnem se může stěhovat jenom chlap…

 

Jak bydlí slavní: Martin Zounar, fotka

 

Jak byste popsal styl, který kraluje vašemu novému bydlení?

Mám rád čistý bílý styl, což ale určitě neznamená studený a strohý. Doladili jsme ho přírodními tóny, které prostor zútulňují a projasňují, někde jsme si lehce pohráli s kontrasty. Snažili jsme se přitom držet rad bytové designérky Ing. arch. Zuzany Matelové z projektu Umíme udělat domov. Pravidlo zní, že by se v domě měly objevovat maximálně tři odstíny dřeva. Ctily jsme světlé odstíny, a to na dveřích, bílou barvu na kuchyni a do světlého tónu vyměníme i nevyhovující podlahu. Předsíňka je směřována do provensálského stylu. Světlou máme i pohovku a schodiště spojující obývací pokoj s druhým patrem. Přírodní motiv imitace pískovce dominuje stěně v obývacím pokoji, ke kterému plánujeme připojit zimní zahradu jako jídelnu. Do kontrastu s celkovým bílým a béžovým laděním jsme zasadili imitaci dřeva na dlažbě a kamenné obklady v koupelně připojené k ložnici. Kuchyň doplňuje kontrastně tmavší barový pultík.

 

Jak bydlí slavní: Martin Zounar, fotka

 

Když jme procházeli vaším domem, říkal jste, že při zařizování domu jste mysleli hlavně na vaši roční dcerku. Jak se to projevilo?

Přizpůsobit bydlení naší malé bylo samozřejmě to primární. Kromě holčičího pokojíku jsme mysleli hlavně na bezpečnost. Schodiště jsme opatřili bezpečnostními brankami. V prosklených dveří je kalené sklo, které se v případě nehody nerozbije na klasické ostré střepy. Všechny nízké ostré růžky kryjí oblé chrániče. Do budoucna si hodlám přisvojit menší koupelnu, kam jsem dal celoskleněné dveře také od Sapeli se sklem satináto, holkám nechám hlavní koupelnu. Takže budeme mít doslova pánskou a dámskou variantu.

 

Jak bydlí slavní: Martin Zounar, fotka

 

A jakou místnost jste si v domě nejvíce oblíbil vy?

Doslova zbožňuji malé atrium s bílým kobercem v druhém patře a čtyřmi dveřmi do pokojů. Rozjasňuje to tu střešní světlík a velké zrcadlo naproti schodům. Mám rád tu chvíli, kdy vstupuji do ložnice a vidím zvláštní papírový lustr a dva oblíbené obrázky na stěně. Těším se také, až si zařídím malou dílnu pro modelářství. To bude takové moje zázemí, kam se schovám a odpočinu si.

 

Jak bydlí slavní: Martin Zounar, fotka

 

Myslíte, že už jste se už dokázali v novém době zabydlet?

Stěhoval jsem se s pocitem, že některé věci musí člověk stihnout hned - koupit, udělat nebo zařídit. Brzy jsem ale přišel na to, že v domě je to úplně něco jiného než v bytě. Zabydlujete ho tím, jak v něm žijete a tou dobou, kterou v něm trávíte. Postupně v domě dotváříte věci tak, aby všechno souznělo. K tomu vám pomáhají dané prvky, tzn. stěny, dveře, kuchyň a koupelna. Od nich se všechno časem odvíjí a se vším není potřeba spěchat. Důležité je cítit se tady jako doma a to už určitě říci mohu.

 

Jak bydlí slavní: Martin Zounar, fotkaDěkujeme za rozhovor a přejeme příjemné bydlení Vám i vaší rodině!

Text: Redakce Living.cz
Foto: Sapeli

Související články na Living.cz:

Top 5 hotelů světa

Jak bydlí slavní: Robert VanoDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 4


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Bára: Nečekejte na nové byty,...< Odpovědět

HS: Kopka: co byste chtěl za...< Odpovědět

Lída Verébová: Martinku zdravíme vás z...< Odpovědět

Kopka: čekal jsem víc....< Odpovědět

počet příspěvků: 4

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »