Češi kutilství nezapřou!

24.2.2014 | Tisková zpráva | Dílny a sklady | Komentářů 1 |

Téměř 80 % z nich celoročně vylepšuje byt i zahradu

Češi kutilství nezapřou! - foto, Hyperbydleni.cz

Drobné zvelebování domu či bytu nebo péče o květiny a zahradu. Tím vším si čeští muži i ženy rádi zpříjemňují volné chvíle. Podle průzkumu, který realizovala společ-nost Hornbach, Češi nehledí na roční období a kutilským činnostem se oddávají celoročně, a to jak jak vyučení řemeslníci, tak i vysokolškolsky vzdělaní.

Kutilové napříč republikou

Na složitější stavební úpravy si Češi obvykle netroufají sami, drobnější úpravy různého druhu však hravě zvládají. Nejvíce kutilů se podle průzkumu nachází v Karlovarském kraji, v těsném sledu je však i Praha. Kutění zdaleka již není pouze doménou mužů, téměř pa-desát procent českého kutilstva totiž tvoří ženy. Pravidlo, že vysokoškoláci mají „levé ruce“ také není zcela pravdivé. I oni dokážou vzít za práci a zdatně tak sekundují kupříkladu vyučeným řemeslníkům. Češi relaxují formou kutění po celý rok, a to jednou týdně až jed-nou měsíčně.

Montérky už se nenosí

Odzvonilo dobám, kdy se kutilové na práci převlékali do speciálních montérek. Průzkum prokázal, že téměř 55 % z nich sází na pohodlný domácí oděv, což může být zapříčiněno i tím, že dnešní kutilové tvoří spíše pro radost a namáhavou a „špinavou“ práci nechávají na profesionálních řemeslnících.

„Vylepšováky“ – hudba minulého režimu

Doménou českého národa v dobách minulých byly kutilské „vylepšováky“ na tisíc způso-bů. Co na trhu nebylo k dostání, to se pokoušeli vyrobit, a proto vznikaly různí po domácku vyrobení pomocníci či spotřebiče. „Vylepšováky čeští kutilové již sestrojovat nemusí. Dnešní trh nabízí vše, co kutilové potřebují a z nutnosti něco si vyrobit se stává spíše ko-níček. Hobbymarket Hornbach je vždy připraven nabídnout kutilům to, co ke své zálibě potřebují,“ říká Helena Ševčíková ze společnosti Hornbach.

Internet – nevyčerpatelná studnice nápadů

V dnešní době ví téměř každý, že na internetu lze najít mnoho užitečných informací. Na to se spoléhají i čeští kutilové. Bezmála 45 % z nich hledá inspiraci na různých webových stránkách, zkouší ale například i metodu pokusu a omylu. Je mnoho variant, kde nálezat nápady nebo kde si nechat poradit. Ve hobbymarketech Hornbach si každý kutil přijde na své a dostane se mu jak kvalitní a potřebný materiál, tak i cené rady od proškolených od-borníků. Pro kutily navíc probíhá i soutěž Mistr Kutil, kterou společnost Hornbach pořádá.

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Klára: Zdravím, chtěla bych tomu...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »