Kam oko nedohlédne

7.2.2012 | Monika Kovačková | Dílny a sklady | Komentářů 0 |

Pokud se sami pouštíte do instalaterských a montážních prací, různých oprav nebo se jen tak ve volném čase radi věnujete kutilství, musíte mít kvalitní vybavení: dobré nářadí a důmyslné kutilské pomůcky. Ani v rámci řemeslných prací však nemusí být všechno tak, jak se jeví – skryty mohou být třeba i ty nejdůležitější věci, proto si pořiďte profesionální přístroje, s nimiž doslova uvidíte pod povrch.

Kam oko nedohlédne - foto, Hyperbydleni.cz

Inspekční kamera

Inspekční kamera slouží k obrazové kontrole obtížně přístupných, nedostupných a těsných míst. Hlava inspekční kamery je pomocí flexibilního kabelu napojena na LCD displej, na kterém jsou ihned promítána statistická data a obrazy. Příslušenství inspekčních kamer zahrnuje různé délky flexibilních kabelů a hlavy kamery s různou ohniskovou vzdáleností pro kvalitní obraz na kratší i delší vzdálenosti, přičemž obraz je nejen zaznamenáván, ale je možné jej zpětně vyvolat. Kamerka je vybavena infračerveným snímáním, proto ani temné prostředí nepředstavuje pro tento přístroj žádný problém. Přístroj je nabíjen čtyřvoltovým akumulátorem a díky automatické pojistce se po pěti minutách nečinnosti vypíná. Inspekční kamera je nezbytným pomocníkem při kontrole okapů, krovů, trámoví, odpadů, větracích a klimatizačních jednotek, průchodků i podvozku auta.

 

Kam oko nedohlédne, fotka

 

Digitální detektor

Před započetím vrtání do stěny, byste se měli ujistit, s jakým materiálem, a to vnějším i vnitřním, máte vlastně čest. Jelikož postupovat metodou pokus – omyl, by mohlo být v tomto případě nejen finančně nákladné, ale také životu nebezpečné, pořiďte si kvalitní, nejlépe multifunkční digitální detektor. Multidetektor přesně a spolehlivě detekuje elektrický proud, kovové a dřevěné nosné konstrukce, železné a neželezné kovy v suchých stěnách. Zda vrtání je bezpečné, jednoznačně poznáte pomocí barevného diodového kroužku, který zabarvením přesně indikuje, zda jsou pod povrchem stěny, stropu či podlahy nežádoucí prvky, a to až do hloubky přibližně deseti centimetrů. Výhodou detektoru je automatická kalibrace. Obdobou digitálních detektorů jsou elektronické skenery, které vám dodávají jistotu, že vaše práce proběhne bez komplikací.

 

Kam oko nedohlédne, fotka

 

Měření elektrického proudu

Elektrický proud se stal naprostou nezbytností našich životů, a tak dojde-li v domácnosti k jeho výpadku či zkratu, urychleně hledáme nápravu. Ideálním přístrojem, který je doslova nabit funkcemi, je kombinovaný digitální multimetr, který umožňuje přesné měření stejnosměrného a střídavého napětí, stejnosměrného proudu, elektrického odporu a vodivosti. Tím však možnosti multimetru nekončí: dále jím změříte teplotu, vzdušnou vlhkost, hluk a osvětlení.

 

Kam oko nedohlédne, fotka

 

Bezpečné měření elektrického proudu vám umožní také proudové kleště, které kvalitně změří střídavý proud až do 1000 A i rozběhový proud motorů. Měřící adaptér jednoduše zapojíte mezi přístroj a zásuvku, přičemž naměřené hodnoty se zobrazují na podsvíceném displeji a jsou uchovávány ve vnitřní paměti. Přístroj je pro větší bezpeční a snadnou manipulaci pokryt gumovým povrchem s ergonomickým tvarováním.

 

Kam oko nedohlédne, fotka

 

Tyto přístroje umožní, aby vaše práce byla nejen přesná, precizní a rychlá, ale především bezpečná.

Autor: Monika KovačkováDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Kam oko nedohlédne zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »