Firemní večírky a dárky

12.2.2009 | Jana Jeníková | Byty | Komentářů 2 |

Akcí, které firmy pořádají pro své zaměstnance, obchodní partnery a někdy i pro rodinné příslušníky, je celá řada. Jejich účelem je budovat a posilovat pocit sounáležitosti s kulturou společnosti a kolegy, zvyšovat úroveň loajality k firmě a podporovat motivaci k práci. Obchodní partneři jsou zváni hlavně kvůli prohloubení další spolupráce a vyjádření respektu k jejím doposud dosaženým výsledkům.

Firemní večírky a dárky - foto, Hyperbydleni.cz

Velmi oblíbené jsou firemní večírky například v Japonsku,kde vedení využívá této příležitosti k ocenění odvedené práce a k podpoře přátelského prostředí, které se pak odráží ve zvýšené chuti k práci a v lepší výkonnosti. Atmosféra takové firemní akce je většinou skutečně obrazem reálných vztahů a poměrů ve společnosti: utužuje pracovní vztahy už navázané, navíc ovšem nabízí možnost sblížit se s těmi, kdo nás na chodbách doposud pouze potkávali a zdravili, uvolněná atmosféra dokonce může napomoci i k vyřešení eventuálních osobních nedorozumění (nikoliv však pracovních úkolů), neformální rozhovor se může stát také impulsem ke kariérnímu postupu. Ne náhodou se ty největší akce odehrávají u příležitosti Vánoc a blížícího se konce roku, kdy je mysl člověka poněkud rozjitřenější a lidé jsou otevřenější a vstřícnější.

Svěřte se odborníkům

Firemní party se odehrává většinou večer, větší podniky také připravují zvláštní samostatnou společenskou akci pro významné klienty a obchodní partnery. Ta bývá spojena například i s představením nového výrobního programu a prezentací trendů v oblasti produktů či služeb. Konat se může nejen v pronajatých prostorách (například restaurace, sportovní klub či lodní paluba), nýbrž – pokud jsou adekvátní místnosti k dispozici – i v sídle společnosti. Není výjimkou, že taková akce je i několikadenní, její příprava je velmi náročná, a proto se vyplatí ji svěřit do rukou specializované agentury. Její pracovníci mají totiž dostatek invence a dovedou často akci ozvláštnit nejen co do prostředí a programu, ale také co do dárků, které bývají nedílnou součástí večírku, vymyslí něco tak zajímavého a kreativního, že na to účastníci budou dlouho vzpomínat.

Tématický večírek

Akce s kvanty jídla a pití už nejsou to pravé ořechové, stále více firem raději sáhne po něčem zvláštním. Zaměstnanci a klienti si tam mohou užít například party na parníku s kasinem, módní show pro předvádění cizích nebo dokonce vlastních nových produktů, večírek v cirkuse, ve stylu karnevalu nebo dokonce pro otrlejší i v podobě wrestling party… v zimě určitě potěší a povzbudí středomořský styl, určitě potěší třeba i večírek s golfovým trenažérem… v podstatě nic není nemožné, specializované agentury dovedou uspořádat i párty prezidentů, laser show, stejně jako večírek v italském, ruském, indickém, maďarském nebo jiném duchu.

Firemní večírky a dárky - foto, Hyperbydleni.cz

Darujte zážitek

Láhev vína, reklamní kalendář, CD s vánočními písničkami, to jsou dárky už poněkud nudné, kterých nejspíš zaměstnanci dostali už mnoho a mohou někdy skončit v bůhvíkterých rukách. Aby dárek přinesl co největší radost, měl by kromě plnění reklamní role být i originální. Stojí za to – hlavně pokud jde o nejlepší zaměstnance, klienty a obchodní partnery – dát si práci s průzkumem jejich zájmů. Pro gurmány by se mohly certifikáty na ochutnávku originálních francouzských vín, drahých sýrů, belgické čokolády, ty, kdo rádi vaří, určitě neurazíte kurzem italské kuchyně nebo přípravy sushi. Jiný třeba ocení služby profesionálního kuchaře v intimitě soukromí… Sportovci a milovníci adrenalinu budou nadšení například výukou jízdy na snowboardu, lekcemi golfu, sjezdem nejvyšší hory Evropy na lyžích, osobního trenéra nebo pobyt ve fitku, lezení na skále či v ledu... Další – zejména pány - osloví projížďka ve Ferrari, Lamborghini, Porsche či na Harley Davidson, nebo kurz řízení terénního auta či Formule 1. V poslední době jsou populární i dárky v podobě několika hodin práce s velkým nakladačem nebo bagrem… Poukázkou na pilotování, paragliding nebo parašutismus rozhodně také nic nezkazíte, stejně jako certifikátem na některou z wellness aktivit, jež ocení nejen muži, ale zejména ženy. Ty by určitě rády sáhly i po možnosti naučit se malovat a kreslit, fotografovat nebo sochat, oblíbené jsou lekce společenských tanců nebo jazykové kurzy. K unikátním a nevšedním dárkům rozhodně patří také let balonem, korálkování, ikebana a mnohé další, například řízení psího spřežení, kurz malování, noční sledování hvězd, škola líčení, škola smyku či whisky s vlastní etiketou.       

Pár tipů

  • Nadřízení by z večírku neměli chtít udělat “informační kanál“ o svých podřízených.
  • Na večírku není dobré pomlouvat spolupracovníky ani šéfy.
  • Párty si nepleťte s erotickou seznamkou.
  • Neberte večírek jako příležitost se přejíst a přepít, natož si něco odnést domů.
  • Oblečení vyberte v souladu se stylem akce.
  • Nezapomeňte na společenský bonton.
Firemní večírky a dárky - foto, Hyperbydleni.cz

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 5

Diskuze

lenča: Firemní večírky mám na...< Odpovědět

Hanka: Taky pořádáme firemní...< Odpovědět

počet příspěvků: 2

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »