Hledáte domov v Brně? Najdete ho v nově renovovaném bytovém domě v centru

19.3.2018 | | Byty | Komentářů 1 |

Je až smutné a zarážející kolik, historických staveb chátrá v metropolích velkých měst, ale i v maloměstech. Projděte se třeba centrem Brna a zkuste si jen tak ze srandy napočítat, kolik vybydlených domů uvidíte. Osudy těchto budov často zpečetí jejich vlastníci, kteří nemají na rozsáhlé rekonstrukce a domy jsou jen těžko prodejné. Přitom je stále víc a víc lidí, kteří domov hledají. Na okrajích měst sice můžeme pozorovat růst nových bytových domů, nová sídliště. Tyto domy mají jistě vše, po čem moderní člověk touží, a ještě něco navíc - hodiny strávené v kolonách, než se dostanete do práce. Architektonicky dokonalé stavby ve městech potřebují jen trochu oprášit a pak dokáží nabídnou kouzelné místo k bydlení se všemi výhodami a komfortem, které město nabízí. Jak ale takový domov vytvořit z rozpadlé nemovitosti?

Hledáte domov v Brně? Najdete ho v nově renovovaném bytovém domě v centru - foto, Hyperbydleni.cz

Záchranou nejen pro domy jsou investoři

Máte rodinný či bytový dům? Uvažujete o jeho prodeji? Pak rychle zapomeňte na realitní kancelář nebo jiného prostředníka. Vyhledejte si ve svém okolí developerskou společnost, mezi jejíž aktivity patří i výkup nemovitostí. Možná ve vás developerské práce nevzbuzují příliš mnoho důvěry, ale to se dá snadno změnit, když zjistíte, co skutečně developeři vytváří a co za nimi zůstává. Investor neboli developer je ochoten od vás odkoupit vaši nemovitost za nejvyšší tržní cenu takřka hned, provede její renovaci a prodá ji dál novému šťastnému majiteli. Teď vás asi napadá, proč nemůžete nemovitost rovnou prodat vy koncovému majiteli? Odpověď je prostá, tržní cena rodinného domu v Brně je přibližně pět až devět milionů korun, a to bez oprav a rekonstrukcí. I když o váš dům jistě někdo takový zájem projeví, stejně si ho nekoupí, protože pod finančním tlakem zvolí nový byt v bytovce za městem na zelené louce. Vy tak ztrácíte čas a zbytečně držíte dům v katalozích realitek. Oslovíte-li developera, své peníze získáte hned, a ještě můžete mít klid na duši, že o váš dům bude dobře postaráno a brzy bude sloužit jako domov novým majitelům. Ten rozdíl je především v tom, že během rekonstrukce investoři dům rozdělí na více bytových jednotek, čímž dokáží zajistit bydlení pro více rodin za výhodnější cenu.

Kupujete nemovitost? Ptejte se!

Koupit si byt je pro většinu z nás celoživotní investice. Jen málo lidí změní domov za svůj život vícekrát, tím spíš, když se jim podaří koupit si jejich vlastní. Jak by takový nákup měl probíhat? Základ je být si na sto procent vědom toho, co kupujete. Nemovitost můžete koupit hned několika způsoby. Oslovíte realitní kancelář, pustíte se na vlastní pěst do hledání, anebo opět vyhledáte developerskou společnost. První a druhý způsob vyjde zcela na stejno. Dnes téměř nenajdete inzerát na prodej nemovitosti bez prostředníka neboli realitky. Takže k vlastníkovi se prakticky nedostanete a informace poskytnuté realitním agentem bývají bohužel velmi chabé. Chcete-li opravdu vědět, co kupujete, doporučuji třetí způsob, tedy nákup od developera. Hlavním plusem při sjednávání koupě od investora je, že je zároveň vlastníkem a podílel se na stavebních úpravách. O nemovitosti ví vše a nebojí se vám to sdělit. Takže se ptejte na půdu i na sklepe… Prostě na vše.

Developer vám pomůže i s financováním vašeho vysněného domu

A zase ta hypotéka. Nabídek je tolik, že z toho jde jednomu hlava kolem. Developer se vám pokusí pomoct se správným výběr hypotéky při zájmu o jim nabízenou nemovitost. Endeka je brněnský developer, který vám mohu s čistým svědomím doporučit. Mezi jejich nabízené služby patří výkup, prodej nemovitostí i stavebnictví. Co je na nich jiného a proč oslovit právě je? Samozřejmě jako všichni i Endeka usiluje o zisk, ale svůj zisk chtějí získat dobrým skutkem, který dělají po celém Brně, protože jej mění k lepšímu a vytvářejí nové domovy. Pár příkladu za všechny jsou bytové domy v ulicích Mathonova, Chudobova, Tyršova či Přadlecká.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2

Diskuze

Klient Nespokojený: Kdo je autorem článku?< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »