Podlaha z eukalyptu

26.7.2007 | Redakce Hyperbydlení.cz | Byty | Komentářů 1 |

Až vyšší poptávka po exotických dřevinách a tlak na snížení ceny dotlačil výrobce k hledání nových vlastností již objevených dřevin. Mezi ně patří i eukaliptus. Za příznivou cenu získáte ideální podlahovou krytinu která při správné údržbě vydrží i 100 let. Kromě toho má výborně izoluje teplo i zvuk.

Druhy eukalyptu


Mnoho lidí neví, že na světě existuje více druhů eukalyptu a v lepším případě je mezi sebou často zaměňují. Například Eucalyptus Saligna, také známý jako Blue Gum je často zaměňovaný za Eucalyptus grandis. (Také známý jako Rose Gum.) Eucalyptus Saligna má přímá vlákná, které jsou občas lehce. Největší přitažlivost má Blue Gum pro svojí barevnou škálu, která zahrnuje téměř všechny odstíny od tmavé přes rudě růžovou až po temně cihlové.

 

Je libo obrazce?


Eucalyptus Saligna je hojně využívaná v nábytkárském průmyslu a nyní pronikla i do oblasti podlahárské. Barevné odstíny od svetle žlutohnedé až po temne hnedou nabízí Eucalyptus Citriodora, také známý jako Spotted Gum a Iron Gum nebo Lemon Gum. Vlnitá textura Spotted Gum je poměrně přímá. V některých případech toto tvrdé dřevo může vytvářet obrazce podobné čočkám nebo tvary podobné houslím.

Desítky druhů, barev i vlastností


Citriodora se používá pro různorodé aplikace od rámu obrazu až po decking (terasové palubky), lze ji doporučit pro výrobu tvrdých parket a podlahových palubek ale i na ploty a ložné plochy nákladních aut. Do Evropy se dováží pod obchodním názvem IPATUBA. Temně rudé dřevo dává Eucalyptus Terecticornis, zato Eucalyptus Grandis, známý jako Rose Gum, Flooded Gum a Scrub Gum, dosahuje od staroružové až po rudohnědou.

Přichází Lyptus


Tento nový typ vysoce kvalitního řeziva z tvrdého dřeva, které nikdy předtím nebylo vyráběno v komerčním měřítku, vyvinul výzkumný tým Aracruz Celulose, jako výsledek pečlivého výběru a přirozeného křížení druhu Eukalyptus grandi a Eukalyptus urophylla, aby zajistil nejvhodnější barvu, pevnost a stabilitu pro různé konečné uživatele. Lyptus® je znamenitá volba pro výrobu podlah, nábytku, pro dekorativní účely, hladké povrchy interiéru a značnou rozmanitost dalších použití kde je u dřeva požadována vysoká odolnost a rozměrová stabilita. Průmyslové testy přinesly v Evrope a USA důkaz, že Lyptus může být zpracováván se stejnými nástroji a se stejnými metodami úpravy povrchu jako jsou běžne užívány pro tvrdá dřeva při výrobě nábytku nebo podlahových palubek a parket.(red)
Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 9

Diskuze

Cynik: \"Eucalyptus Saligna má...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »