Proč se v paneláku dá žít aneb Bydlení levně a pohodlně

24.7.2012 | | Byty | Komentářů 1 |

K panelákům chová většina české populace trvalou nedůvěru nebo se jich dokonce štítí. Nemějme jim to za zlé – paneláky tu stojí již od dob socialismu a ten si moc lidé se spokojeným žitím nespojují. Přitom panelový dům není protipólem kvalitního bydlení. Chce to jen trochu umu a uděláte si z bytu útulné útočiště. Nemluvě o tom, že panelové bydlení má i svoje nesporné výhody.

Proč se v paneláku dá žít aneb Bydlení levně a pohodlně - foto, Hyperbydleni.cz

Panelový byt můžete snadno zhodnotit

Byty v paneláku jsou tvárné. Můžete si je udělat k obrazu svému. Svůj starý byt rekonstruujete snadno díky malým pokojům a přístupnému umakartovému jádru. Náklady na přestavbu se vám jen tak „neutopí“ – cena nemovitosti poroste, což je ideální pro potencionální prodej bytu do budoucna. Kdo ví, třeba jednou postavíte domek a staré bydlení přenecháte (ať už do pronájmu nebo definitivně) mladým studentům, kteří už mají kolejních večírků dost.

V zimě je tu „levné teplo“

Společné vytápění celého domu vám celkově ušetří jinak vysoké náklady na topení v bytě. V novostavbách byste platili horentní sumy, ale v panelovém bytě krásně využijete fakt, že jsou všude kolem vás sousedi, kteří i váš byt bezpečně zahřejí svým topením.

Díky centrálnímu topení ani nemusíte řešit problémy s pravidelnou údržbou plynového nebo snad elektrického topení. V paneláku jen pootočíte kolečkem a je vystaráno.

Proč se v paneláku dá žít aneb Bydlení levně a pohodlně, fotka

 

Kolektivní zodpovědnost ulehčí peněžence

Jak už bylo zmíněno výše, rekonstrukce bytového jádra a jeho zútulňování zvýší úroveň bydlení a navíc usnadní prodej bytu, kdybyste přece jen zatoužili po domku. Pamatujte si ale, že až si postavíte vlastní dům, děravou střechu budete muset opravovat na vlastní pěst a v zimě tu nebude hodný soused, co by vám odhrnoval kvanta sněhu z pozemku.

Panelové domy mají tu výhodu, že v nich funguje společný fond vlastníků. Z něho se proplácí veškeré opravy a inovace, které dům potřebuje. Zaplatíte si pak mnohonásobně míň za novou střechu než byste tak činili na vlastním domě. A v zimním ránu, kdy se ženete do práce na poslední chvíli, určitě oceníte, když vám soused mající zrovna službu odhrne z cesty těžké závěje sněhu.

Hledáte-li tedy slušné bydlení, vyzkoušejte pomoc realitní kanceláře a navštivte například www.homesweethome.cz, která je proslulá svým kvalitním přístupem k zákazníkům.
 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Natálie: My se stěhovali z vesnice do...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »