Boj s místem

30.1.2012 | Monika Kovačková | Byty | Komentářů 1 |

Během života stále shromažďujeme velké množství věcí, nakupujeme nové, aniž bychom ty staré z jakéhokoli důvodu - ať praktického nebo emocionálního – vyhazovali. Náš byt však není nafukovací a tak se z něj postupem času stává skladiště, v němž se cítíme stísněně. Rychlým řešením je radikální úklid, avšak pokud se nechcete ničeho zbavovat, lze nedostatek místa řešit chytrou organizací prostoru.

Boj s místem - foto, Hyperbydleni.cz

Když se začínáte zabydlovat

Jestliže si teprve kupujete byt, který musí být z finančních důvodů co nejmenší, dbejte na vhodné řešení prostoru. Raději uvítejte menší rozlohu kuchyně či obývacího pokoje, který ustoupil větší spíži, komoře nebo šatně. Je lepší mít koště, lopatku, vysavač a další nezbytnosti ukryty před zraky a užívat si v malé místnosti vzdušného a uklizeného prostoru. Ideální je byt se sklepem, který, když řádně uklidíte a zabezpečíte, může sloužit jako vhodné útočiště i pro věci dražší, jako jsou kola nebo lyže. Efektivním řešením nedostatku úložného prostoru je vybudování tzv. podhledů. Jde o snížení stropů, které vám v běžném životě nebude nikterak překážet a které je skvělým místem pro ukládání věcí.

 

Boj s místem, fotka

 

Skromné doplňky

I samotný nábytek vám paradoxně pomůže ušetřit spoustu místa. Vsaďte na zabudované skříně a nábytek s velkým úložným prostorem. Ideální jsou zvýšené postele s prostornými zásuvkami, které pohltí velké množství věcí. I křehké stolky můžete snadno nahradit truhlami a komorami, jejichž zásuvky při úklidu velmi oceníte. Z prostoru vytěžte maximum, a proto osídlete i naprosto nevyužitý prostor pod stropem. Všechny skříně a police vyžeňte co nejvýše to jde a uložte sem vše, co nepotřebujete zas tak často. Využijte celou plochu stěny a budete překvapeni, kolik místa takto ušetříte.

 

Boj s místem, fotka

 

Dalším módním úložištěm jsou police a vitríny, do kterých zpravidla umisťujeme esteticky krásné doplňky, které chceme mít neustále na očích. Jinak je tomu však v bytě, kde se musí šetřit každým centimetrem – police jsou mnohdy zahlceny vším možným. A protože ne vždy můžete tyto odkládácí prostory zakrýt neprůhlednými dvířky, zkuste si pomoci závěsem. Z roszáhlé nabídky si snadno vyberete barvu i vzor, které skvěle doladí vaš interiér.

 

Boj s místem, fotka

 

Nemusíte se bát, že nábytek s úložným prostorem promění váš byt v nudný a zastavěný přibytek. Naopak. I nedostatek místa se dá řešit vtipně a originálně. Některé skříně se zásuvkami mohou sloužit zároveň jako schody i jako netradiční posezení. Důvtipné jsou závěsné úložné prostory rozličným tvarů a materiálů, které si můžete umístit přesně tam, kam potřebujete.

 

Boj s místem, fotka

 

Nebojte se ukládat své věci do krabic. Ačkoli krabice s věcmi evokují představu nezařízeného bytu či stěhování, sáhnětě po kartonových typech módních barev a potisků, do kterých utřídíte drobnosti, které by se vám jinak povalovaly po bytě. Nejen krabice, ale i jiné kusy zařízení volte ve světlých barvách; prostor můžete navíc opticky zvětšit zrcadly.

 

Boj s místem, fotka

 

Vychytávkou v oblasti šetření místem jsou vysávací vaky. Jde o velké plastové pytle, které se naplní věcmi, jejichž objem se po odsátí vzduchu zmenší, tedy například oblečením či polštáři. Z naplněných a zapnutých pytlů se speciálním otvorem odsaje vzduch hubicí vysavače. Objem takto uložených věcí se zmenší asi o třetinu, věci jsou navíc vakuově chráněny před prachem, roztoči a poškozením.

 

Boj s místem, fotka


 

Se šetřením prostoru si můžete skutečně vyhrát a zařízení, která vám v tom pomohou, můžete skvěle sladit s každým interiérem i se svým vkusem. Přestože vychytávek, jak uložit velké množství věcí na malém prostoru, je nespočet, neměli byste skladovat věci opravdu zbytečné – vše co je rozbité a nefunkční, stějně tak vše, co jste nepoužívali déle než rok, musí z bytu ven. Odlehčí se tak nejen vašemu bydlení, ale i vám samotným.

Autor: Monika KovačkováDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 3


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Tereza Svobodová: Dobrý den paní...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »