Nový trend - prodej vybavených bytů

19.1.2012 | Byty, Domy, Zahrady.cz | Byty | Komentářů 0 |

Praxe, která „venku“ funguje zcela normálně. V poslední době možnost ulehčit svým klientům od starostí se zařizováním začali využívat i čeští developeři a dávají na trh byty zařízené se vším všudy.

Nový trend - prodej vybavených bytů - foto, Hyperbydleni.cz

 

Novému vlastníku pak stačí sbalit pouze své osobní věci a může se hned nastěhovat, nebo byt pronajmout. Fakt, že tedy nemusí řešit starosti se sháněním nábytku a doplňků, znamená nejen nezanedbatelnou úsporu času a energie, ale také jistotu, že získá interiér v jednotném stylu odpovídající současným trendů. Tvář v duchu panujících trendů bytům dávají samozřejmě profesionálové.

Co byt, to originál

Nejdůležitější, a samozřejmě také nejtěžší, je sladit vlastní vkus na názor na interiér nejen s danostmi v podobě typu bytu, jeho rozměrů a dispozic, ale hlavě s nároky „no name“ potencionálních kupců. Ohled na doporučené minimální vzdálenosti mezi nábytkem (průchody), na ergonomii, funkční zóny a obecně praktické uspořádání celého vybavení je přitom samozřejmostí. Typ vybavení vychází z konkrétního projektu, v němž se byt nachází. Protože jde často o luxusní obytné soubory, nelze nakupovat v běžných obchodních řetězcích. Z dosavadních zkušeností však vyplývá, že klienti oceňují kvalitní interiérového vybavení od italských výrobců nábytku ve středním cenovém segmentu.

 

Nový trend - prodej vybavených bytů, fotka

 

Protože byty mívají často podobné dispozice a je nutné dodržet určitý standard, existuje pochopitelně riziko rutiny. Návrháři se jí vyhýbají volbou různých stylů a barevnosti. Snaží se však interiér ladit tak, aby klientovi zůstalo dost prostoru k doplnění interiéru v duchu osobního vkusu a svých zvyklostí.

 

Nový trend - prodej vybavených bytů, fotka

 

Pro mladé i starší

Velikost zařízených bytů se pohybuje od 2+kk do 3+kk. U bytu 2+kk je předpokládaným kupcem mladý pár, který upřednostňuje jednoduchost a moderní styl. Větší byty jsou vybavovány nejen pro mladé rodiny s dítětem (nebo s výhledem na brzký příchod potomka), ale také pro starší páry, které si chtějí zlepšit komfort bydlení. Nabídka zařízených bytů je cílena na klienty, kteří nemají čas, energii, nebo se prostě nechtějí zabývat sháněním nábytku a vybavování interiéru, a zároveň chtějí bydlet funkčně a pohodlně. Protože vybavené interiéry jsou součástí kompletně dokončených bytových projekt, neexistuje zatím možnost jejich podobu ovlivnit.

 

Nový trend - prodej vybavených bytů, fotka

 

Zeptali jsme se designérky Silvy Kubinové, která se na realizaci projektu komplexně zařízených bytů podílí:

Vy sama byste bydlela v interiéru, který zařídil někdo jiný?
 

"V případě krátkodobého bydlení nebo pronájmu, a pokud bych byla pracovně zaneprázdněná, bych se takové eventualitě vůbec nebránila. Naopak bych tuto možnost ocenila. Ovšem styl a barevnost interiéru bytu či domu, v němž bych žila delší dobu nebo dokonce trvale, bych určitě chtěla podřídit svému vlastnímu vkusu."

Text: Byty, Domy, Zahrady.cz 
Foto: Finep a archiv Silvie KubinovéDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Nový trend - prodej vybavených bytů zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »