Luxus v loftech

19.1.2011 | Lucie Sýkorová | Byty | Komentářů 0 |

Loft se stal životním stylem, který je domovem dobře situovaných, mladých tzv. singles a nebo velmi zaneprázdněné bezdětných párů. Domy obsahující bytové lofty jsou velkým lákadlem infrastruktury – do jejich sousedství se stěhují restaurace, bary a zábavní podniky, stejně jako elegantní butiky, dotvářející image ležérního bohémství. Jak se tedy v loftech bydlí?

Luxus v loftech - foto, Hyperbydleni.cz

 

Podle odborníků je loft především o pocitu svobody skloubeném s individualitou. Loft je obecným označením budov opuštěných továren, skladů a jiných průmyslových provozů, které obnovením dostaly novou funkci. Vytvořily se v nich byty, kanceláře, nebo jiné instituce, které obsahují jedinou místnost s užitnou plochou 120-160 m2. Jejich charakteristikou je vysoká vnitřní světlost, přesahující někdy až pět metrů, obrovská okna, a vším pohodlím vybavený multifunkční prostor.

 

Luxus v loftech, fotka

 

Navzdory velkému prostoru je zařízení loftu velkou výzvou. V takovém prostoru se nešetří fantazií, která je nasměrovaná na uvolnění pocitu chybějících samostatných místností. Rozdělení prostoru - alespoň pocitově - je velmi podstatné. Optického oddělení různých funkcí lze docílit koberci, různým zabarvením stěn, vystřídáním barevnosti a dlažeb, mobilními paravány či nábytkem. Zásadní předností mobilních konstrukcí je jejich různorodá využitelnost a snadná adaptace v prostoru.

 

Luxus v loftech, fotka

 

Pro jejich snadnou manipulaci je dobrým řešením instalovat na ně kolečka. Jako dobrý obecný příklad můžeme uvést ohraničení „obýváku“ obrovskou pohovkou či ukončení kuchyňské části vhodně umístěným kuchyňským pultem, vhodným řešením ale jsou také prosklené stěny a polovysoké zdi, které mohou vhodně sloužit i jako úložné prostory. Zajímavého dojmu je možno dosáhnout i vodorovným členěním, tedy pokud určité části umístíme například na pódiu. Ve větším prostoru je dobrým nápadem vytvoření „horního patra“, kde se mohou uplatnit chráněné intimní zóny bytu, ke příkladu ložnice nebo dětský pokoj.

 

Luxus v loftech, fotka
Luxus v loftech, fotka

 

Nenahraditelnou rekvizitou loftu je světlo. Denní osvětlení nadrozměrných prostor zpravidla zajišťují obrovská okna, a proto dbejme, abychom členěním prostoru nebránili přirozenému osvětlení i těch nejvzdálenějších bodů bytu. V charakteristických prostorách je nejvhodnějším řešením pro změkčení celkového dojmu vytvoření umělého osvětlení zabudovaným bodovým osvětlením, jehož lze využít i cíleně ke zdůraznění zajímavých koutů či kusů zařízení. Při výběru barev buďte odvážní, ale i tady se počítá s vytvořením celkové souhry a harmonie. Pravdou však zůstává, že pravý loft je v současnosti na trhu luxusem, a bude jím i v budoucnosti.

 

Luxus v loftech, fotka

 

Autor: Lucie Sýkorová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Luxus v loftech zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »