Buďte o krok napřed s nejmodernějšími způsoby prezentací

23.2.2012 | Monika Kovačková | Kanceláře | Komentářů 0 |

Udržet se na vrcholu a obstát v konkurenci vyžaduje nejen píli, talent a štěstí, ale také využití těch nejkvalitnějších technologií. Mezi nepostradatelné firemní zařízení patří kvalitní dataprojektory, které vaši práci představí v nečekaně nadstandardní rovině.

Buďte o krok napřed s nejmodernějšími způsoby prezentací - foto, Hyperbydleni.cz

Technologické parametry

Porady, školení a nejrůznější druhy prezentací se dnes neobejdou bez odpovídajícího technického vybavení, které slovům, nápadům a myšlenkách vtiskne viditelný tvar, a tak umožňuje zlepšit a zefektivnit spolupráci a porozumění. Zařízením pro bezkonkurenční a bezchybné prezentační aktivity jsou moderní datové projektory, které umožňují promítat nejen data z uložených souborů v počítači, ale prostřednictvím napojení na síť i data ze serveru a internetu. Tyto přístroje tak šetří váš čas, a zkvalitňují nejen vaši práci, ale také celkový dojem a výsledek prezentace.

 

Buďte o krok napřed s nejmodernějšími způsoby prezentací, fotka

 

Co se týče hmotnosti zařízení, ta by s ohledem na snadné přenášení či bezpečné uchycení na zeď neměla přesahovat 4 kg. Rozměry špičkových ultralehkým dataprojektorů však nepřesahují hmotnost 1,5 kg a jejich rozměry jsou blízké formátům A5 – jedná se o tzv. osobní datové projektory, které díky nízké hmotnosti a neuvěřitelně malým rozměrům představují nový fenomén využití datové projekce při prezentacích na cestách. V takových případech navíc oceníte jejich snadnou a rychlou instalaci díky plně automatickému nastavení veškerých parametrů a funkcí. Jejich další předností je vysoce elegantní vzhled. O něco větší modely jsou pak výkonnější a mají univerzálnější využití.

 

Buďte o krok napřed s nejmodernějšími způsoby prezentací, fotka

 

V každém případě jsou moderní dataprojektory dokonalou zárukou vysokého světelného výkonu a maximálně kvalitního obrazu. Většina přístrojů obvykle vsází na LCD technologie, pro něž je charakteristický méně výrazný kontrast a jemnější barevné přechody; často jsou používány i technologie DLP, u nichž je kontrast mezi nejsvětlejšími a nejtmavšími odstíny poměrně velký. Vysoký světelný výkon zajišťuje kvalitní obraz i při vysoké hladině osvětlení v místnosti, přičemž platí, že čím vyšší hodnota výkonu, tím vyšší kvalita promítaného výstupu. Aby využití dataprojektoru bylo co nejvíce mnohostranné, ujistěte se, že má přístroj adekvátní vstupy, minimálně pro prezentaci po WiFi a promítání dat z paměťových karet a USB flash disku.

 

Buďte o krok napřed s nejmodernějšími způsoby prezentací, fotka

 

Nezbytné příslušenství

Mezi součásti, bez kterých se profesionální prezentace jen stěží obejde, patří na prvním místě dálkové ovládání, které mimo jiné může sloužit jako praktické laserové ukazovátko. Přestože můžete data promítat i na holou stěnu, pro kvalitní obraz si poříďte projekční plátno, ať už stativové, rámové nebo závěsné. Dataprojektory lze instalovat napevno, v takovém případě zvolte modely s adekvátním uchycením, nejlépe speciálním držákem pro uchycení pod stropem nebo na stěnu či speciální úchytkou na stůl. Pokud však počítáte s mobilitou zařízení, jistě oceníte náhradní kabeláž a ochranné obaly pro bezpečné přenášení.

 

Buďte o krok napřed s nejmodernějšími způsoby prezentací, fotka

 

Velmi praktickým příslušenstvím je také interaktivní tabule s dotykovým povrchem, která je propojena s notebookem přes USB kabel, přičemž jsou data promítána dataprojektorem, který je s notebookem spojen klasickým VGA kabelem – tato vychytávka umožní, aby se vaše prezentace snadno a rychle přizpůsobovala měnícím se podmínkám a novým nápadům. Celou práci vám ulehčí i důmyslně konstruované podstavné stolky, které nabízejí podstavec pro projektor a stoleček na notebook.

 

Buďte o krok napřed s nejmodernějšími způsoby prezentací, fotka

 

Autor: Monika KovačkováDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Buďte o krok napřed s nejmodernějšími způsoby prezentací zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Jaké novinky a trendy sezóny 2019 představí FOR HABITAT?, Hyperbydleni.cz

Jaké novinky a trendy ...

15.03.2019

Veletrh bydlení, stavby a rekonstrukcí FOR...

Veletrhy - foto, Veletrh STŘECHY PRAHA s absolutním rekordem v návštěvnosti, Hyperbydleni.cz

Veletrh STŘECHY PRAHA ...

14.03.2019

Největší počet návštěvníků v historii, přes 25...

Veletrhy - foto, Ekologická a zdravá domácnost. I ta bude tématem Festivalu Evolution, Hyperbydleni.cz

Ekologická a zdravá do...

07.03.2019

Jak si představujete ekologickou domácnost? Je...

Veletrhy - foto, HOLIDAY WORLD 2019: V Holešovicích se sejde 40 zemí světa i perly z Česka, Hyperbydleni.cz

HOLIDAY WORLD 2019: V ...

13.02.2019

Veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD, který se...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo