NECHTE SI ODSTĚHOVAT KANCELÁŘ

19.7.2007 | Redakce Hyperbydlení.cz | Kanceláře | Komentářů 0 |

Skoro každý z nás se někdy stává „stěhovákem“. Tato funkce nás postihne, když chceme uskutečnit nějakou změnu v našem domě či kanceláři, přemístit nábytek nebo se nějakého kusu nábytku zbavit. Stěhování není lehká věc, kterou bychom zvládli úplně sami.

Zapojujeme proto do stěhování celou rodinu nebo spolupracovníky ve fi rmě, někdy žádáme o pomoc sousedy a mnohdy i všechny své známé. Úkol se vždy podaří splnit, ale málokdy se to obejde bez zranění, skřípnutého prstu nebo nějakého škrábnutí nábytku.To chce systém


Pokud stěhujete vlastními silami, pak si musíte dát poměrně dlouhou časovou rezervu. Na pořízení balícího materiálu potřebujete jeden až dva dny, asi stejnou dobu na zajištění vozidla a někoho, kdo vám pomůže. Dále musíte vytvořit seznam věcí, které budete stěhovat a každé přiřadit adekvátní přepravní obal nebo krabici. Také je dobré tyto přepravky označit, abyste věděli ve kterých jsou křehké předměty. Dále musíte rozebrat veškerý nábytek, vyhnout se tak nepříjemnostem spojeným s nošením objemných kusů po schodišti. Dveře, kliky, všechno se může utrhnout. Když máte vše rozmontované, lépe ochráníte váš nábytek před poničením. Při rozebrání, například skříní, byste si měli ukládat veškeré kování spolu s úchytnými šroubky do sáčku, který si na to vyhradíte. Ten pak přilepte na vnitřní stranu skříně. V době manipulace s nábytkem také zajistěte lepící páskou dvířka a šuplíky proti pohybu a ve voze všechny stěhované věci přivažte.

Trocha humoru


Stěhuje se postarší pár. Stěhováci nosí knihy, skříně, rukopisy, spoustu těžkých a zaprášených věcí. Nakonec vejdou do posledního pokoje ve kterém stojí nádherné bílé piáno. Vedoucí stěhováků se ptá unaveně: „Piáno taky?“ „Samozřejmě!“ odpoví pan domácí. Stěhovák se rozmrzí a pronese: „To jste se nemohl naučit na housle?“

Stěhování jako dílo


Pokud si sjednáváte na stěhování firmu, měli byste vědět, že dnes se tato činnost řídí určitými pravidly a jako zákazník jste i také „pán“ a ne naopak. Předně by s vámi před začátkem stěhování měla servisní firma uzavřít smlouvu. V té musí být uvedeno, že stěhovací firma nese plnou zodpovědnost za stěhovaný majetek a pro případnou škodu je pojištěna. Na stěhovací služby je možné sepsat smlouvu o dílo. V případě, že se jedná o náročnější stěhování, nabízí profesionální firmy takzvanou odbornou prohlídku věcí. K zákazníkovi přijede manažer stěhovací firmy. Zdarma mu sestaví plán, doporučí konkrétní přepravní boxy na daný typ nábytku, počítačů či dokumentů a umožní mu vytvořit si přesnou představu o průběhu stěhování i výši výdajů.

text: Zdeněk Lodyha

foto: archiv

Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 7

Diskuze

Článek NECHTE SI ODSTĚHOVAT KANCELÁŘ zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, HOLIDAY WORLD 2019: V Holešovicích se sejde 40 zemí světa i perly z Česka, Hyperbydleni.cz

HOLIDAY WORLD 2019: V ...

13.02.2019

Veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD, který se...

Veletrhy - foto, Vyrazte na unikátní veletrh nízkoenergetického bydlení, Hyperbydleni.cz

Vyrazte na unikátní ve...

22.01.2019

Od 7. až do 9. února 2019 se představí na...

Veletrhy - foto, Jaké bude jaro 2019? Uvidíte na veletrhu FOR DECOR & HOME, Hyperbydleni.cz

Jaké bude jaro 2019? U...

15.01.2019

První jarní nádech přinese už v lednu...

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo