Komfortní inspirace pro vaše bydlení

29.3.2010 | Redakce Hyperbydlení.cz | Jak se bydlí v zahraničí? | Komentářů 0 |

Inspirovat se je možné různými způsoby. Je možné navštívit zámek, přinést si sebou domů atmosféru jeho jednotlivých pokojů a přitom není nutné začít toužit po stejně velkorysém obydlí. Stačí se např. jen zamyslet nad tím, jestli styl právě takového či jiného domu je tím pravým stylem pro vás. Zveme vás na návštěvu do minimalistické vily Orb House, která je více než komfortní.

Komfortní inspirace pro vaše bydlení - foto, Hyperbydleni.cz

Nebývá zvykem, aby domy měly svá jména, ale právě tento dům je natolik výjimečný, že si jméno zaslouží. Nachází se v klidné čtvrti Melbourne a jeho tvůrcem je australský architekt Bojan Simic, který ho pokřtil jednoduše "Orb House".

Inspirace pro vaše bydlení: otevřený prostor

Na první pohled je zřejmé, že dům vychází ve své koncepci z tradice minimalistického slohu, který stále zůstává jedním z hlavních proudů současné architektury. Jeho výrazným prvkem je čelní prosklená stěna nabízející z ulice pohled do interiéru a na schodiště. Podobným způsobem je "obnažován" vnitřek domu i ze svého vnitřního traktu, který pohledově zpřístupňuje také jídelnu, obývací pokoj i navazující kuchyň.

Komfortní inspirace pro vaše bydlení - foto, Hyperbydleni.cz

Pokud zvažujete stavbu rodinného domu a pokud vás něco takového zaujalo, pak si všimněte, že z ulice se sice nabízí pohled do soukromí obyvatelů, ale jen na schodiště a přilehlé komunikační prostory typu chodba či předsíň. Ostatní části domu zůstávají očím nezvaných hostů skryté a ukazují se jen těm, kteří se nacházejí ve vnitřním či dvorním traktu této obytné budovy.

Komfortní inspirace pro vaše bydlení - foto, Hyperbydleni.cz

Bazén jako estetický prvek

Dalším charakteristickým momentem je přítomnost bazénu. Bazén pochopitelně slouží ke koupání a nabízí díky své délce už i poměrně dostatečný prostor pro plavání, ale stejně tak je jeho klidná a nezčeřená hladina chápána jako estetický prvek, který harmonicky ladí se skleněnými plochami a zdmi domu. 

Komfortní inspirace pro vaše bydlení - foto, Hyperbydleni.cz

Za pozornost stojí bazén nejen pro svou roli estetického objektu, ale také pro své rozměry. Není to bazén nikterak velkorysý, ve vnitřním traktu domu není tolik místa, ale architekt vyšel vstříc potřebám uživatelů a navrhl bazén sice úzký, ale o to více dlouhý tak, aby sice nezabíral tolik místa, ale aby v něm bylo možné plavat.

Komfortní inspirace pro vaše bydlení - foto, Hyperbydleni.cz

Méně bývá více

Neméně zajímavým je také interiér Orb House. I přesto, že zde není nutné šetřit prostorem, je jeho vybavení velmi úsporné a to právě proto, aby vynikla jeho velkorysost. Jednotlivé místnosti na sebe volně navazují a nejsou odděleny klasickými příčkami a dveřmi. Tím se dojem komfortu a neomezeného místa k pohybu ještě více umocňuje. 

Komfortní inspirace pro vaše bydlení - foto, Hyperbydleni.cz

Něco podobného můžete aplikovat i v malé garsoniéře. Stačí se jen zamyslet, jestli není možné zredukovat počet nábytku a všech ostatních zařizovacích předmětů a prostor více "uprázdnit" a získat tak potřebné metry a centimetry prostoru. Zajímavým způsobem je pak např. použití multifunkčního nábytku typu rozkládací gauč a nebo kuchyňská linka, jenž je z jedné strany součástí pracovního prostoru kuchyně a ze strany druhé slouží jako barový pult. Přesně takové řešení je uplatněno právě v Orb House.

Text: Living.cz
Foto: conteporist.comDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 3

Diskuze

Článek Komfortní inspirace pro vaše bydlení zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, HOLIDAY WORLD 2019: V Holešovicích se sejde 40 zemí světa i perly z Česka, Hyperbydleni.cz

HOLIDAY WORLD 2019: V ...

13.02.2019

Veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD, který se...

Veletrhy - foto, Vyrazte na unikátní veletrh nízkoenergetického bydlení, Hyperbydleni.cz

Vyrazte na unikátní ve...

22.01.2019

Od 7. až do 9. února 2019 se představí na...

Veletrhy - foto, Jaké bude jaro 2019? Uvidíte na veletrhu FOR DECOR & HOME, Hyperbydleni.cz

Jaké bude jaro 2019? U...

15.01.2019

První jarní nádech přinese už v lednu...

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo