Budete upravovat své bydlení?

23.4.2010 | Redakce Hyperbydlení.cz | Jak se bydlí v zahraničí? | Komentářů 0 |

Pojďte se podívat, jak se bydlí ve velkém bytě. Může to být pro vás inspirace při řešení vašeho bydlení. Jedna velká místnost je zároveň obývacím pokojem, jídelnou i kuchyní. A i když to na první pohled není patrné, tak je byt zařízený v čínském duchu. A přitom na něm vlastně není čínského vůbec nic. A nebo ano?

Budete upravovat své bydlení? - foto, Hyperbydleni.cz

Byt je dílem architektonické firmy HEAD Architecture and Design pocházející z Hong Kongu. Je sice nadstandardně rozměrný, ale přesto se může svým řešením stát inspirací pro mnohem menší byty. Pokud budete upravovat své bydlení, pak se pojďte podívat.

Podívejte se, jak prostorně působí obývací pokoj spojený s jídelnou a kuchyní. V malých bytech se takto dá vytvořit alespoň jedna velká obytná místnost a v bytech velkých je pak tímto způsobem možné velkorysost prostoru ještě více podtrhnout.

Budete upravovat své bydlení? - foto, Hyperbydleni.cz

Nábytek je vlastně velmi konvenčním způsobem rozestavěný podél stěn, byť by bylo bez problému možné umístit třeba právě sedací soupravu přímo doprostřed pokoje. Místa je zde skutečně hodně. I tak je ale zvolené řešení umocňující dojem uprázdněného bytu. Obytný prostor ale vůbec nepůsobí "prázdně".

Budete upravovat své bydlení? - foto, Hyperbydleni.cz

Všimněte si, jak se tento velký byt "zabydlený". Není to zabydlení pomocí velkého množství věcí, drobností a dekorací rozvěšených po stěnách. Je to zabydlení, kterého je dosaženo v prvé řadě pomocí barev. Důležitou roli zde hrají barevné plochy stěn a také barva podlahové krytiny. Stěny jsou v základu bílé, ale jsou doplňovány žlutými a oranžovými panely, které navíc fungují jako posuvné stěny. Jejich materiálem je dřevo a plast a tak se od bílých stěn neodlišují jen barvou, ale i materiálem.

Budete upravovat své bydlení? - foto, Hyperbydleni.cz

Důležitým nástrojem pro tvorbu velmi komfortního dojmu je zde centrální a velmi rozložitá rohová sedací souprava. Zadní část pokoje pak už nepotřebuje žádné další vybavení sedacím nábytkem a protože je sedačka nízká a široká, tak nepůsobí nikterak hmotně a ani pokoj "nezaplňuje" svým objemem.

Budete upravovat své bydlení? - foto, Hyperbydleni.cz

Zmiňované barevné panely posuvných stěn jsou prvkem, který najdeme v čínských a japonských obytných interiérech. Vyvolávají dojem klidu, uspořádanosti a zároveň jsou velmi praktické. Tento pocit, kterého bychom si na první pohled možní ani nevšimli, je zdůrazněný červeným tradičním závěsným svítidlem.

Budete upravovat své bydlení? - foto, Hyperbydleni.cz

Tento byt má neobvyklou atmosféru. Je zde také patrný vliv tradičního učení feng šuej. Onen možná až "meditativní" rozměr bytu daný použitým řešením typickým pro původní čínské a japonské interiéry, je velmi podobný minimalistickému stylu západního světa. Zkuste se např. podívat na vybavení ložnice. Není tam vlastně vůbec nic, jen dřevěná podlaha a lůžko. Žádné koberce ani jiné textilie.

Text: Redakce Living.cz

Foto contemporist.comDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 3

Diskuze

Článek Budete upravovat své bydlení? zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyInzerce

Celkem : 20515 inzerátů

Další inzeráty » Vložit inzerát

veletrhy

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Veletrhy - foto, Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES: Pobaví děti i rodiče a poradí s vánočními dárky, Hyperbydleni.cz

Veletrhy FOR TOYS, FOR...

27.09.2018

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES a FOR...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo