Warning: file_put_contents(/data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/../layouts/generated/1/block-other-sites-articles.php) [function.file-put-contents]: failed to open stream: Permission denied in /data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/load-other-articles.php on line 89

Warning: file_put_contents(/data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/../layouts/generated/2/block-other-sites-articles.php) [function.file-put-contents]: failed to open stream: Permission denied in /data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/load-other-articles.php on line 89
Pozorně se dívejte, co jíte , Hyperbydleni.cz

Pozorně se dívejte, co jíte

26.3.2010 | Martina Tlachová | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Propagace zdravého životního stylu na nás křičí ze všech stran, přesto jsou supermarkety plné výrobků, které místo zdravých látek obsahují spíše jedy. Jak se jim vyhnout? A nemáte náhodou některé z nich doma v ledničce?

Pozorně se dívejte, co jíte  - foto, Hyperbydleni.cz

Česká republika je podle mnohých odborníků odpadkovým košem Evropy. Levné výrobky se sem dovážejí po houfech, některé z nich jsou dokonce zkažené. Český většinový zákazník ale vyznává spíše kvantitu než kvalitu a nakupuje spousty levných výrobků, přičemž by mu mohlo stačit poloviční množství těch kvalitních a za vyšší cenu.

Potraviny, které toho s jídlem nemají moc společného

Kterým výrobkům se vyhnout? Nejhorší jsou míchané saláty na pultech lahůdkářství. Vlašské a hermelínové saláty bývají většinou pouhou směsí chemikálií a dalších nezdravých, hlavně tučných látek.

Pozorně se dívejte, co jíte  - foto, Hyperbydleni.cz

Zkuste si nejdříve přečíst složení, které by měl mít každý výrobek na etiketě. Po přečtení si možná rozmyslíte, jestli takový „salát“ vůbec kupovat a i oněch deset korun, na které by vás nemalé množství salátu vyšlo, vám bude líto za něco takového utratit.

Pozorně se dívejte, co jíte  - foto, Hyperbydleni.cz

Lahůdky bez masa

V lahůdkách ještě chvíli zůstaneme. Uzeniny, především špekáčky nebo salámy, obsahují obrovské množství tuku, přičemž v nich občas vůbec není to nejdůležitější – maso. Vždy se dívejte na složení i u uzenin, samozřejmě najdete poctivé výrobky, náhražek je ale mnohem více. Navíc je to mnohdy poznat i na chuti.

Pozorně se dívejte, co jíte  - foto, Hyperbydleni.cz

Pozor na ochucené chipsy. Přemýšleli jste někdy, kde se v nich ta chuť vzala? Mnohdy jenom díky chemikáliím. Zdravé nejsou ani tavené sýry, a to především kvůli tavicím solím. Pokud nejste diabetici, nepotřebujete umělá sladidla, které někdy nelogicky obsahují mnohé potraviny. Na aspartam a acesulfam ve složení proto pozor.

Sladidla a barviva

Vyhněte se sladkým limonádám. Hlavně ty v plastových lahvích od vlastních výrobců supermarketů, jejichž cena se někdy nešplhá ani k pěti korunám, obsahují obrovské množství cukru, ale i barviv. Mnohem zdravější je načepovat si obyčejnou vodu z kohoutku a pro dochucení si koupit kvalitní sirup. Nakonec vás tato kombinace vyjde téměř na stejní peníze, možná i levněji.

Pozorně se dívejte, co jíte  - foto, Hyperbydleni.cz

Protože výrobky většinou nijak nechutnají, máme potřebu jich jíst stále víc a chuť tak uspokojit. Zkuste se začíst do složení a koupit opravdu to, co je uvařeno z takových surovin, za které byste se doma nestyděli. A chtějte kvalitu. Vždyť jste to přece právě vy, kdo potraviny sní.

Text: Martina Tlachová / Living.cz

Foto: elevatio.cz, americanfeast.com, nationalgeographic.com, freefoto.com, cretafarms.com, blog.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 6

Diskuze

Článek Pozorně se dívejte, co jíte zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo