Vybrali jsme pro vás…

8.5.2009 | Redakce Hyperbydlení.cz | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Přinášíme vám přehled aktuálních novinek na českém trhu, které se budou hodit do vaší domácnosti.

Vybrali jsme pro vás… - foto, Hyperbydleni.cz

Pokrok, který nelze zastavit

Indukce je moderní technologie, která přichází na pomoc všem, kdo nemají na vaření příliš mnoho času. Ti určitě ocení novinku, s níž na trh přišla firma Elektrolux, elektrický volně stojící sporák s integrovanou indukční varnou deskou. Výrobek lze bez problémů instalovat do jakékoliv typizované kuchyně, kde je místo pro spotřebič o šíři 50 cm. Indukce je nejrychlejší, nejúspornější a nejbezpečnější způsob vaření: zatímco doba potřebná k uvedení k bodu varu jednoho litru vody se u indukčního ohřevu pohybuje kolem 3 minut, na plynu je ke stejnému výsledku potřeba téměř 5 minut, sklokeramická varná deska potřebuje více než 7 minut. Součástí sporáku je elektrická trouba vybavená digitálním časovačem, po uplynutí nastaveného limitu sama vypne, ukončí pečení a upozorní na konec přípravy pokrmu signálem.

 

Zbraně proti pocení

Vylučováním potu reaguje tělo na zvýšenou okolní teplotu nebo na emočně vypjaté situace. Každý z nás v průměru vyprodukuje litr potu denně, při zátěži to může být dokonce až 10 litrů! Jednou z možností, jak společensky ne vždy vhodné pocení eliminovat, nabízejí nové deo antiperspiranty Radox ve spreji nebo v podobě roll-onů, které navazují na sprchové gely stejné provenience. Dvě složky deodorantu a antiperspirantu poskytují dvojnásobnou péči, pokožku provoní a ochrání před nepříjemným potem po celý den. Výrobky jsou dermatologicky testovány, neobsahují alkohol a jsou vhodné i pro citlivou pokožku nebo po holení. Navíc obsahují kvalitní bylinné a přírodní výtažky a minerály. Deo-antiperspiranty se rychle vstřebávají a po aplikaci nelepí.

Vybrali jsme pro vás… - foto, Hyperbydleni.cz
 

S břečťanem proti kašli

Do českých i slovenských lékáren přichází přírodní a první klinickými studiemi prověřený sirup z břečťanových listů, který pomáhá vyléčit kašel bez působení jakýchkoliv chemických látek. Prospan neobsahuje alkohol, cukr ani přidaná barviva, což ocení zejména příznivci zdravého životního stylu. Přípravek s lahodnou třešňovou příchutí může bez obav užívat celá rodina, používá se ke zlepšení potíží při akutních i chronických zánětech dýchacích cest provázených kašlem. Ředí sekret v dýchacích cestách, roztahuje průdušky a působí tlumivě na kašel, takže ve výsledku spolehlivě uvolní hleny v dýchacích cestách a usnadní odkašlávání. S léčbou lze začít hned při prvních příznacích onemocnění, sirup je možné kombinovat i s antibiotiky nebo jinými léky. Jeho vedlejší účinky nejsou známy, a protože neobsahuje návykové látky, je možné ho užívat i dlouhodobě, například ke tlumení chronického kuřáckého kašle.

Vybrali jsme pro vás… - foto, Hyperbydleni.cz
 

Na plíseň bez chloru

Plísně se rozmnožují a rozšiřují takzvanými spórami, které se vzduchem dokážou přenášet na velké vzdálenosti a jejich vdechování často u citlivějších jedinců vyvolává průduškové astma nebo alergickou rýmu. Kromě toho plísně také do ovzduší uvolňují těkavé látky (ketony, aldehydy, estery…), které mohou způsobovat bolesti hlavy, dráždit oči a poškozovat sliznice dýchacích cest. Účinným pomocníkem v boji s plísněmi existují účinní pomocníci, například bezchlorový přípravek Fungispray Super. Nezapáchá, nezpůsobuje vybělení potřísněných tkanin ani barevných ploch a nezpůsobuje alergické reakce jako přípravky obsahující chlor, může být použit i prostorách, kde se manipuluje s potravinami. Účinně působí nejen v interiéru, ale také v exteriéru – lze jej použít mimo jiné i na různé porézní stavební materiály jako jsou zdi, omítky, beton, dřevo, střechy z eternitu.

Vybrali jsme pro vás… - foto, Hyperbydleni.cz
 

Text: Alena Müllerová, Foto: Archiv firem

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2

Diskuze

Článek Vybrali jsme pro vás… zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, HOLIDAY WORLD 2019: V Holešovicích se sejde 40 zemí světa i perly z Česka, Hyperbydleni.cz

HOLIDAY WORLD 2019: V ...

13.02.2019

Veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD, který se...

Veletrhy - foto, Vyrazte na unikátní veletrh nízkoenergetického bydlení, Hyperbydleni.cz

Vyrazte na unikátní ve...

22.01.2019

Od 7. až do 9. února 2019 se představí na...

Veletrhy - foto, Jaké bude jaro 2019? Uvidíte na veletrhu FOR DECOR & HOME, Hyperbydleni.cz

Jaké bude jaro 2019? U...

15.01.2019

První jarní nádech přinese už v lednu...

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo