Stmívat můžete i obyčejným tlačítkem

2.7.2019 | | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Láká vás představa stmívatelných světel u vás doma, ale nechcete řešit kompletní výměny vypínačů a utrácet vysoké částky za stmívací systémy? Věřte, že vyřešit stmívatelnost světel může být jednodušší, než si myslíte. Stačí obyčejné tlačítko a proudový zdroj s funkcí 'push dimm' respektive 'touch dimm'.

Stmívat můžete i obyčejným tlačítkem - foto, Hyperbydleni.cz

Žárovkám a zářivkám už odzvonilo

V první řadě je dobré si uvědomit, že pokud se chystáte na instalaci stmívatelného systému osvětelení, určitě bude výhodné nahradit dosavadní žárovky za LED svítidla. Ta jsou mnohem ekonomičtější, jednoduše stmívatelné, mají nízké ztráty a velkou výhodou je i jejich životnost. LED světla v dnešní době pořídíte za rozumné ceny a na výběr je nespočet různých provedení a designů. Velmi oblíbené jsou LED panely či LED pásky, které lze použít na podsvícení kuchyňských linek či koupelen. V kombinaci se stmívací technologií získáte úsporný a variabilní způsob osvětlení vaší domácnosti.

Kouzlo s názvem 'push dimm'

Nejrozšířenějším způsobem stmívání je bezpochyby speciální otočné kolečko, kterým lze regulovat jas ovládaného světla. Pokud ale nechcete utrácet a raději využijete toho, co máte doma nebo co se dá koupit za zlomek ceny, pak je pro vás výhodným řešením možnost stmívat vaše LED světla pomocí obyčejného tlačítka. Tuto možnost nabízí jednoduché prudové zdroje s funkcí stmívání 'push dimm' neboli 'touch dimm' pracujících na protokolu DALI. Tento způsob stmívátní je levný a zapojení je velmi jednoduché.

V jednoduchosti je krása

Tlačítko je zapojené ke zdroji sériově pomocí fázového vodiče, takže použití dalších vodičů již není třeba. Svítidlo zapojíte ke zdroji na ochranný vodič a máte hotovo. A jak že takové stmívání pomocí tlačítka vlastně funguje? Je to vážně jednoduché. Stisknutím tlačítka světlo zapínáte a vypínáte, přidržením tlačítka světlo stmíváte či rozetmíváte. Multikanlové proudové zdroje s funkcí push dimm (touch dimm) mají navíc výhodu v univerzálnosti použití. Na výstupu totiž nabízí 6 různých úrovní proudu.

Praktické využití

Pokud například zapojujete dvě svítidla konstruované na proud 300mA, můžete využít výstup 600mA. Někteří výrobci vyrábějí svítidla na proud 350mA a jejich násobky. Pro ty pak můžete použít výstup 700mA. Kombinací je velké množství a téměř vždy se paralelním či sériovým zapojením světel trefíte na jejich nominální hodnotu proudu. Kvalitní proudové zdroje s funkcí 'push dimm' pro stmívání pomocí tlačítka naleznete u největšího dodavatele zdrojů Mean Well na https://www.eshop-meanwell.cz.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Stmívat můžete i obyčejným tlačítkem zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Desátý veletrh FOR BIKES předvede jízdu ve velkém stylu, Hyperbydleni.cz

Desátý veletrh FOR BIK...

20.03.2019

Jubilejní ročník veletrhu FOR BIKES chystá pro...

Veletrhy - foto, Jaké novinky a trendy sezóny 2019 představí FOR HABITAT?, Hyperbydleni.cz

Jaké novinky a trendy ...

15.03.2019

Veletrh bydlení, stavby a rekonstrukcí FOR...

Veletrhy - foto, Veletrh STŘECHY PRAHA s absolutním rekordem v návštěvnosti, Hyperbydleni.cz

Veletrh STŘECHY PRAHA ...

14.03.2019

Největší počet návštěvníků v historii, přes 25...

Veletrhy - foto, Ekologická a zdravá domácnost. I ta bude tématem Festivalu Evolution, Hyperbydleni.cz

Ekologická a zdravá do...

07.03.2019

Jak si představujete ekologickou domácnost? Je...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo