Jak vybrat tvar nové kuchyňské linky?

6.9.2018 | Redakce | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Pokud plánujete novou kuchyni a stále nevíte, jaké uspořádání je pro vás ideální, přinášíme vám tento článek. Dozvíte se v něm to základní, tedy jaký tvar kuchyňské linky bude pro vaši kuchyni ideální.

Jak vybrat tvar nové kuchyňské linky? - foto, Hyperbydleni.cz

Při zařizování kuchyně budete řešit mnoho aspektů, od stylu kuchyňské linky, materiálů provedení a nakonec také výběru spotřebičů. Prvním krokem však bude její tvar, který ovšem záleží na mnoha aspektech.

Tím hlavním bude dispozice samotné místnosti, umístění oken a její velikost. Na čtyři základní typy kuchyňských linek se nyní podíváme podrobněji.

Kuchyně ve tvaru L

Pokud zařizujete úzkou, nebo podlouhlou místnost a chcete dostatek prostoru na práci, nabízí pro vás kuchyně ve tvaru L ideální řešení. Je perfektním řešením i ve větších místnostech, pokud ji plánujete doplnit jídelním stolem nebo pracovním ostrůvkem. Kuchyni v tomto tvaru můžete také doplnit o barový pult, případně vhodně propojit s obývací částí.

Tip: Pokud vás láká moderní design spojený s kvalitou použitých materiálů, podívejte se na moderní designové kuchyně od předního výrobce Gorenje.

Zpravidla jednu část tvoří kuchyňská deska a druhou část poté vytváří místo pro dřez a spotřebiče. Tímto vzniká velmi praktický prostor pro práci bez zbytečných pohybů, při které je vše po ruce.

Inspirujte se:

Jak vybrat tvar nové kuchyňské linky?, fotka

Jak vybrat tvar nové kuchyňské linky?, fotka

Kuchyně ve tvaru U

Kuchyňská linka uspořádaná do tvaru písmene U je velmi prostorná a nabízí perfektní ergonomické kvality především pro vícečlennou rodinu, vyžaduje však samozřejmě i větší prostor. Celá kuchyně v tomto tvaru je budována podél tří stěn kombinací pracovní desky a kuchyňského nábytku. Logicky nabízí perfektní dostupnost všech pracovních zón i spotřebičů po bocích dominantní pracovní desky ve středové části.

Inspirujte se:

Jak vybrat tvar nové kuchyňské linky?, fotka

Jak vybrat tvar nové kuchyňské linky?, fotka

Kuchyně ve tvaru I

Pokud zařizujete malou místnost, nebo nepotřebujete velký pracovní prostor, tento základní jednoduchý tvar pro vás bude to pravé. Sestavu kuchyňské linky tvoří sporák, pracovní plocha, dřez a dolní či horní zásuvky a skříňky. To vše v jednoduchém provedení situovaném k jedné zdi místnosti.

Malá kuchyně však rozhodně nemusí být nepraktická. I do menších prostorů se vhodným řešením vejde vše, co k vaření potřebujete a naopak oceníte, že máte vše hezky po ruce. Ideálním řešením do malých kuchyní jsou vestavné spotřebiče, například vestavné lednice třídy A++, které ušetří velkou část prostoru a navíc nabízí i sníženou hlučnost díky zabudování v korpusu linky.

Inspirujte se:

Jak vybrat tvar nové kuchyňské linky?, fotka

Jak vybrat tvar nové kuchyňské linky?, fotka

Kuchyně ve tvaru G

Tento typ přirozeně vychází z tvaru U, ovšem s jedním rozdílem. Tím je zabudovaný a esteticky atraktivní prostor pro stolování. Skládací jídelní stůl tak navazuje na pracovní desku a působí uceleným dojmem. Linka, připomínající svým tvarem písmeno G bývá obvykle opatřena rohovými zásuvkami, otočnými šuplíky, skříňkami s výklopnými i vysouvacími dvířky a dalším praktickým řešením.

Inspirujte se:

Jak vybrat tvar nové kuchyňské linky?, fotka

Kuchyně s ostrůvkem

Toto řešení je velmi atraktivní, avšak vyžadující opravdu velké prostory. Kuchyňský ostrůvek zde slouží jako varné či mycí centrum, pracovní nebo odkládací a úložná plocha, ale často funguje jako barový pult či místo ke stolování. V případě, že je kuchyň propojená s obývákem, právě ostrůvek obě části přirozeně spojuje i odděluje.

Tip: Přečtěte si také článek: 6 tipů, jak vybavit chlapskou kuchyni.

Možností využití je stejně jako variant vzhledu a zpracování ostrůvkového modulu mnoho. Ostrůvek bude vždy nepřehlédnutelným dominantním prvkem kuchyně.

Inspirujte se:

Jak vybrat tvar nové kuchyňské linky?, fotka

Jak vybrat tvar nové kuchyňské linky?, fotkaDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Článek Jak vybrat tvar nové kuchyňské linky? zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, HODINY A KLENOTY nově v Letňanech: Veletrh představí řadu novinek a podpoří mladé talenty, Hyperbydleni.cz

HODINY A KLENOTY nově ...

20.08.2019

Ve dnech 5. až 7. září 2019 se tradiční...

Veletrhy - foto, Desátý veletrh FOR BIKES předvede jízdu ve velkém stylu, Hyperbydleni.cz

Desátý veletrh FOR BIK...

20.03.2019

Jubilejní ročník veletrhu FOR BIKES chystá pro...

Veletrhy - foto, Jaké novinky a trendy sezóny 2019 představí FOR HABITAT?, Hyperbydleni.cz

Jaké novinky a trendy ...

15.03.2019

Veletrh bydlení, stavby a rekonstrukcí FOR...

Veletrhy - foto, Veletrh STŘECHY PRAHA s absolutním rekordem v návštěvnosti, Hyperbydleni.cz

Veletrh STŘECHY PRAHA ...

14.03.2019

Největší počet návštěvníků v historii, přes 25...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo