I úložné prostory mohou být módní! Tady je 8 inspirativních důkazů! - 2. část

2.3.2018 | Mgr. Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Nevíte, kam uskladnit tu hromadu věcí, kterou ke svému životu nutně potřebujete? Za dveře skříní a do šuplíků komod se vám toho již více nevejde? Vyzkoušejte opačné řešení? Věci, kterým hledáte vhodné úložné místo, vystavte na odiv a proměňte je na atraktivní doplněk prostoru. K tomuto účelu vám nejvíce poslouží police, otevřené skříně a regály, které jsou v současnosti velmi trendy. Přinášíme vám proto další čtyři nápady, jak současný hit otevřených úložišť vnést do moderního interiéru.

I úložné prostory mohou být módní! Tady je 8 inspirativních důkazů! - 2. část - foto, Hyperbydleni.cz
1. Police jsou velmi šik. Nahradit jimi proto můžete nejen horní kuchyňské skříňky, což je velký trend, ale částečně i šatní skříně, komody či botníky. Jelikož police mají nízkou vizuální váhu, prostor nezatíží tolik jako zavřený masivnější nábytek, ale naopak do něj vnesou více svěžesti a lehkosti. Výhodou tohoto interiérového prvku je i fakt, že je k dostání v rozmanitých materiálech – nádherně vypadají zejména modely z betonu nebo rustikálního dřeva lehce doplněné o kovové dekorace s nádechem průmyslového stylu. Aby nejen police, ale zejména věci na nich umístěné vypadaly atraktivně, dodržujte základní pravidlo: Uklízet, uklízet, uklízet.
 
 
2. V prostorách, kde se vám úložného místa nedostává, preferujte nábytek se skrytými vnitřními prostory. Ať už půjde o lůžko, sedačku, nebo taburetky, uvidíte, že tuto praktickou vychytávku jistě oceníte.
 
 
3. I samotný otevřený regál, který nabízí dostatek odkládací plochy, může splňovat více funkcí zároveň. Nejenže díky němu získáte místo na mnohé drobnosti, ale například i šikovný rozdělovač místnosti, který od sebe elegantně a nenásilně oddělí jednotlivé funkční zóny. Otevřené regály jsou k tomuto účelu jako stvořené, neboť na rozdíl od jiných kusů nábytku nebrání průniku světla a místnost tak zbytečně neztmavují.
 
 
4. Často se zapomíná nejen na prostory v rozích místnosti, ale i pod schodištěm. Otevřené police sem instalované mohou nahradit třeba knihovnu či botník. Obvykle se sem vměstná i útulný čtecí koutek nebo miniaturní domácí kancelář.
 
 
 
Více inspirace najdete na našem facebooku.


Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek I úložné prostory mohou být módní! Tady je 8 inspirativních důkazů! - 2. část zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, 25 let inspirace pro Vaše bydlení přináší veletrh FOR HABITAT, Hyperbydleni.cz

25 let inspirace pro V...

20.03.2018

Již neuvěřitelné čtvrtstoletí se scházejí špičky...

Veletrhy - foto, DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ INVESTICE = NEMOVITOST, Hyperbydleni.cz

DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ IN...

16.03.2018

Ať už pečlivě vybíráte své vlastní bydlení na...

Veletrhy - foto, Festival Evolution představí v březnu ekologické vychytávky, Hyperbydleni.cz

Festival Evolution pře...

12.03.2018

Festival, který vám nasadí brouka do hlavy. To...

Veletrhy - foto, Dejme minulosti budoucnost!, Hyperbydleni.cz

Dejme minulosti budouc...

21.02.2018

Mezioborové veletrhy PAMÁTKY – MUZEA – ŘEMESLA...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo