I úložné prostory mohou být módní! Tady je 8 inspirativních důkazů! - 2. část

2.3.2018 | Mgr. Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Nevíte, kam uskladnit tu hromadu věcí, kterou ke svému životu nutně potřebujete? Za dveře skříní a do šuplíků komod se vám toho již více nevejde? Vyzkoušejte opačné řešení? Věci, kterým hledáte vhodné úložné místo, vystavte na odiv a proměňte je na atraktivní doplněk prostoru. K tomuto účelu vám nejvíce poslouží police, otevřené skříně a regály, které jsou v současnosti velmi trendy. Přinášíme vám proto další čtyři nápady, jak současný hit otevřených úložišť vnést do moderního interiéru.

I úložné prostory mohou být módní! Tady je 8 inspirativních důkazů! - 2. část - foto, Hyperbydleni.cz
1. Police jsou velmi šik. Nahradit jimi proto můžete nejen horní kuchyňské skříňky, což je velký trend, ale částečně i šatní skříně, komody či botníky. Jelikož police mají nízkou vizuální váhu, prostor nezatíží tolik jako zavřený masivnější nábytek, ale naopak do něj vnesou více svěžesti a lehkosti. Výhodou tohoto interiérového prvku je i fakt, že je k dostání v rozmanitých materiálech – nádherně vypadají zejména modely z betonu nebo rustikálního dřeva lehce doplněné o kovové dekorace s nádechem průmyslového stylu. Aby nejen police, ale zejména věci na nich umístěné vypadaly atraktivně, dodržujte základní pravidlo: Uklízet, uklízet, uklízet.
 
 
2. V prostorách, kde se vám úložného místa nedostává, preferujte nábytek se skrytými vnitřními prostory. Ať už půjde o lůžko, sedačku, nebo taburetky, uvidíte, že tuto praktickou vychytávku jistě oceníte.
 
 
3. I samotný otevřený regál, který nabízí dostatek odkládací plochy, může splňovat více funkcí zároveň. Nejenže díky němu získáte místo na mnohé drobnosti, ale například i šikovný rozdělovač místnosti, který od sebe elegantně a nenásilně oddělí jednotlivé funkční zóny. Otevřené regály jsou k tomuto účelu jako stvořené, neboť na rozdíl od jiných kusů nábytku nebrání průniku světla a místnost tak zbytečně neztmavují.
 
 
4. Často se zapomíná nejen na prostory v rozích místnosti, ale i pod schodištěm. Otevřené police sem instalované mohou nahradit třeba knihovnu či botník. Obvykle se sem vměstná i útulný čtecí koutek nebo miniaturní domácí kancelář.
 
 
 
Více inspirace najdete na našem facebooku.


Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek I úložné prostory mohou být módní! Tady je 8 inspirativních důkazů! - 2. část zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Jak na zdravou domácnost? Přijďte se inspirovat na Festival Evolution, Hyperbydleni.cz

Jak na zdravou domácno...

17.09.2018

Každý z nás ví, že zdraví prospívá čerstvý...

Veletrhy - foto, Výstava HODINY A KLENOTY: svět krásy, šarmu a luxusu, Hyperbydleni.cz

Výstava HODINY A KLENO...

05.09.2018

Krása, elegance, ladnost, i tak by se dalo...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní, jak budou vypadat Vánoce 2018, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

04.09.2018

Podzimní kontraktační veletrh dekorací, skla,...

Veletrhy - foto, Festival dobré nálady Benátská! s Impulsem začíná za týden!, Hyperbydleni.cz

Festival dobré nálady ...

25.07.2018

26. ročník festivalu Benátská! s Impulsem

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo