Warning: file_put_contents(/data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/../layouts/generated/1/block-other-sites-articles.php) [function.file-put-contents]: failed to open stream: Permission denied in /data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/load-other-articles.php on line 89

Warning: file_put_contents(/data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/../layouts/generated/2/block-other-sites-articles.php) [function.file-put-contents]: failed to open stream: Permission denied in /data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/load-other-articles.php on line 89
Toto je barva roku 2018!, Hyperbydleni.cz

Toto je barva roku 2018!

8.1.2018 | Mgr. Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Všechny indicie na konci minulého roku prozrazovaly, že barvou roku bude dramatická, sofistikovaná a nadmíru elegantní černá. Není tomu tak! Na svět módy i designu čekalo velké překvapení – barvou roku 2018 byl vyhlášen dramatický, provokativní, zamyšlený a tajemný fialový odstín s názvem Ultra Violet.

Toto je barva roku 2018! - foto, Hyperbydleni.cz
Barvu roku každoročně vyhlašuje americká korporace Pantone Inc., která se proslavila svým unikátním systémem barev Pantone Matching System, jenž je využíván v řadě odvětví, zejména v módě a interiérovém designu. Připomínáme, že loni byl u moci pikantní, svěží a energický jarní žlutozelený odstín. Jeho zvolením korporace Pantone reagovala na celosvětovou krizi ve společnosti, která by potřebovala obnovu a nový start tak jako příroda na jaře. Co má tedy letos symbolizovat mystický fialový odstín?
 

 

Podle odborníků ze společnost Pantone vznešená fialová symbolizuje vynalézavost a vizionářské myšlení. Je tedy orientovaná výhradně do budoucnosti a stává se tak protikladem loňského vládnoucího zeleného odstínu, který hlásal návrat k tradici a ke kořenům. Bohatý a nevšední fialový odstín Ultra Violet je inspirován tajemstvím kosmu, oslavuje tak vše, co je neprobádané a leží před námi. Tak jako obrovská a neomezená noční obloha je i fialová symbolem naděje, nekonečných možností i zajímavých objevů.
 
 
Fialový odstín je jemný a zároveň plný emocí. Zdůrazňuje nekonvenčnost, individualitu i uměleckou brilantnost. Podle očekávání tak bude tento odstín vyhovovat nejvíce těm, kteří se nebojí být originální, bourat stanovené hranice a jít si svou vlastní cestou. I z psychologického hlediska tento životní postoj přítomnost fialové podporuje – pokud se jí obklopíte, vybičujete své kreativní myšlení na maximum.
 
 
Barvu si zamilují nejen umělecky, ale i duchovně zaměření jedinci. Fialová je totiž od pradávna spojována s duchovními kvalitami a mysticismem. Dokáže tak každý interiér proměnit v klidné útočiště před rychlým venkovním světem.
 
 
 
Více inspirace najdete na našem facebooku!


Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Toto je barva roku 2018! zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo