Jídelní kouty, v nichž načerpáte energii I.

8.11.2017 | Mgr. Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Za nejdůležitější místnosti, ve kterých odpočíváme a čerpáme nové síly a energii, jsou obvykle považovány ložnice a koupelny. Ukazuje se však, že i jídelny a jídelní kouty se této funkce ujímají stejně dobře. Jak tedy vytvořit jídelnu, která přímo sálá odpočinkovou náladou?

Jídelní kouty, v nichž načerpáte energii I. - foto, Hyperbydleni.cz
1. Šedé tóny
 
Možná to zní překvapivě, ale právě podceňovaná šedá působí na uklidnění a harmonizaci smyslů nejlépe. Šedá je čistá, elegantní a jednoduchá, neatakuje naše smysly a nevynucuje si pozornost. Přesto je symbolem přítomnosti – dokáže nás přimět vychutnat si přítomný okamžik, být tady a teď.
 
 
2. Směsice vysokých a nízkých židlí
 
Zařízení, doplňky a dekorace různých výšek vnesou do místnosti energii a dynamiku. Je známo, že moderní jídelní sety fandí rozmanitosti – kombinují nejrůznější sedací nábytek od židlí přes lavice až po křesla, a to napříč interiérovými styly. Velmi poutavého vzhledu lze dosáhnout také kombinací sedacího nábytku s různou výškou opěradel. Výsledkem bude bohémský a nekonvenční vzhled.
 
 
3. Dekorativní vrstvení
 
Vrstvení textilních doplňků se nejvíce osvědčilo v ložnicích a následně i v obývacích pokojích a není divu – vrstvení látek je nejen dekorativní na pohled, ale do prostoru vnáší také více pocitového tepla a pohody. Není tedy důvod, proč se tohoto komfortu vzdávat v prostředí jídelny. Kombinace matrací, polštářků, přehozů a plédů je velmi slušivá a pohodu při stolování dovede k dokonalosti. Ideálně volte neutrální nebo pastelové odstíny textilních doplňků, které se mezi sebou dobře kombinují. Čím umírněnější budete při výběru odstínů, tím odvážnější pak můžete být při volbě vzorů – odpočinkovou atmosféru nejvíce podpoří jemné květinové vzory, pruhy a puntíky, které můžete navíc mezi sebou snoubit a vytvářet tak zajímavý kontrastní design.
 
 
 
Více inspirace najdete na našem facebooku.

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Jídelní kouty, v nichž načerpáte energii I. zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Veletrhy - foto, Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES: Pobaví děti i rodiče a poradí s vánočními dárky, Hyperbydleni.cz

Veletrhy FOR TOYS, FOR...

27.09.2018

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES a FOR...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo