6 tipů, jak zařídit malou jídelnu

26.10.2015 | Mgr.Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 1 |

Jídelny jsou velmi specifickým a pro mnohé z nás příjemným místem. Jde o prostor, kde se oddáváme hodování a těšíme se z jídla a ze společnosti blízkých. Mnohé interiéry však bohužel nenabízejí dostatečný prostor pro vytvoření jídelny – ta se pak musí stát součástí jiné místnosti nebo je jí vymezena místnost velmi malá. Pokud se potýkáte s tímto problémem, přinášíme Vám úžasné triky, které i z malé jídelny učiní luxusní prostor.

6 tipů, jak zařídit malou jídelnu - foto, Hyperbydleni.cz

Akustika místnosti je velmi důležitým aspektem celkového komfortu bydlení. Právě v malých místnostech mohou vznikat nejrůznější zvukové vlny a šumy. Pokud si chcete zajistit, aby se všichni stolovníci v jídelně perfektně slyšeli, odizolujte místnost pomocí textilii. Pro okna zvolte stylové závěsy, stůl ozdobte ubrusem a místo nátěru sáhněte po tapetách, ideálně látkových.

6 tipů, jak zařídit malou jídelnu, fotka

 

Při výběru nábytku nepřeceňujte jídelní prostor. Ani v malých místnostech se samozřejmě nemusíte vzdávat designových kousků, prioritou však je jednoznačně funkčnost. Chcete-li co nejvíce využít prostor, který máte k dispozici, volte kulatý stůl, nejlépe rozkládací. Pozornost věnujte i výběru židlí, které by svým vzhledem měly vzbuzovat dojem lehkosti a vzdušnosti – perfektní volbou jsou tak modely s jednoduchou, odlehčenou konstrukcí, elegantním designem a minimalistickým stylem. Pokud hledáte něco originálního, jistě se Vám zalíbí židle z čirého skla. Také dejte pozor, aby nejrůznější nábytek nezatížil prostor. V tom případě ho nahraďte odlehčenými poličkami a elegantními prosklenými vitrínami.

6 tipů, jak zařídit malou jídelnu, fotka

 

Pro malé jídelny vždy volte světlé odstíny – nádherně vypadá zejména kombinace bílé s pastelovými odstíny. Ani na omezeném prostoru se nemusíte vzdávat výrazné dekorace, avšak zde platí „všeho s mírou“ – v jídelně zařízené v bílých odstínech si můžete dovolit pestrou tapetu a naopak zvolíte-li světlou a jednobarevnou výmalbu můžete se těšit z výrazného nábytku.

6 tipů, jak zařídit malou jídelnu, fotka

 

Jídelna by měla mít dostatek světla. Nejlepší je světlo přirozené – jeho průchodnost zajistěte lehkými záclonami a světlými závěsy. Co se týče světla umělého, nespoléhejte pouze na jeden zdroj, ale raději kombinujte lustr se stolními a závěsnými svítidly. V malé jídelně Vám prokáží úžasnou službu velká zrcadla, která se postarají o rozptyl světla a opticky zvětší prostor. Nemluvě o jejich dekorativní stránce.

6 tipů, jak zařídit malou jídelnu, fotka

 

Nezapomínejte, že i nádobí, na kterém servírujete své kulinářské výtvory, tvoří nedílnou součást dekorace jídelny a do velké míry ovlivňuje celkový zážitek ze stolování. Proto i vzhledu a stylu nádobí věnujte pozornost a snažte se ho harmonicky sladit se vzhledem a stylem jídelny.

6 tipů, jak zařídit malou jídelnu, fotka

 

Další inspirace pro moderní bydlení najdete na našem facebooku.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2

Diskuze

Sandra: Já jsem se zařizovala hlavně...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018 , Hyperbydleni.cz

Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚ...

15.01.2018

13. ročník oblíbeného veletrhu nabídne širokou...

Veletrhy - foto, Finále golfové sezóny!, Hyperbydleni.cz

Finále golfové sezóny!

18.09.2017

Tento pátek 22.9. golf, motorky, vrtulník a...

Veletrhy - foto, Nenechte si ujít mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, Hyperbydleni.cz

Nenechte si ujít mezin...

14.09.2017

Blíží se čas jednoho z nejoblíbenějších a...

Veletrhy - foto, Vše pro stavbu a interiér najdou návštěvníci na březnovém souboru veletrhů, Hyperbydleni.cz

Vše pro stavbu a inter...

01.03.2017

Stovky českých i zahraničních společností se...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo