4 mýty o energiích

9.6.2014 | PR článek | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Ze všech stran slyšíte, jak jsou energie drahé, nebo že byste si měli změnit dodavatele. Možná na tom něco bude. Obří společnosti mají závratné zisky, tak jak si můžeme být jistí, že je koncový zákazník vůbec zajímá? Jeden je pro ně přece jako mravenec. Dá se ale věřit menším společnostem? Co když zkrachují? Rozhodli jsme se vám objasnit několik mýtů o energiích.

4 mýty o energiích - foto, Hyperbydleni.cz

1. Zafixuju si cenu energií a vydělám

Může sice nastat období, kdy se vám fixace ceny vyplatí, ale nyní tomu tak není. Za poslední dva roky šly ceny energií dolů. Kdybyste si tedy před dvěma lety zafixovali tu nejnižší cenu na trhu, aktuálně byste platili zdaleka tu nejvyšší. „Na energiích spíše ušetříte, jen pokud si najdete dodavatele, který nabízí garanci nejnižší ceny na trhu. To znamená, že si dodavatel sám musí hlídat konkurenci a snižovat cenu podle podmínek, které vám ve smlouvě garantoval,“ radí Jaromír Vrchota z CENTROPOL ENERGY.

4 mýty o energiích, fotka

 

2. Když změním dodavatele, přijde technik a odstřihne mě od elektriky

Také si představuje technika s kombinačkami? Jste vedle! Při výměně dodavatele to koncový odběratel ani nepozná. Dodávají jen plyn nebo elektřinu, co proudí v drátech. Všechno ostatní je vaše, distributora, takže nebudete muset nic měnit. Stejně jako když na kolejích Českých drah jezdí žluté vlaky. Není ani nutné odepisovat stav elektroměru/plynoměru k datu, ke kterému dodavatele měníte. Všechny náležitosti si dodavatelé energií vyřídí mezi sebou. Překvapit by vás proto měl snad jen nižší účet za energie.

3. Můj dodavatel zkrachuje a já zůstanu úplně bez elektřiny

Takhle to nefunguje, krach dodavatele vás o energie nepřipraví. Pokud by tato situace nastala, jako zákazníka vás převezme dominantní dodavatel energií ve vašem regionu. Největší dodavatel v regionu totiž ze zákona plní funkci dodavatele poslední instance. Neznamená to však, že se k němu musíte automaticky vrátit. Na hledání nového dodavatele máte 6 měsíců. Formality zaberou asi tak 15 dní.

4. Ve finále nejsou menší dodavatelé levnější, je to podvod

Není to podvod, menší dodavatelé mohou nabídnout nižší ceny především díky větší pružnosti nákupů elektřiny i plynu a menšímu aparátu lidí. Větší dodavatelé, kteří mají velký počet zákazníků, musí nakupovat energie předem, aby pokryly spotřebu, takže nemohou čekat na nákupy v době příznivějších cen. Pozor ale na velmi nízké ceny u velmi malých dodavatelů, ti zase nejsou schopni zajistit perfektní zákaznický servis jako včasnou fakturaci, vrácení přeplatků či služby navíc jako např. jeden z největších alternativních dodavatelů CENTROPOL ENERGY. Díky věrnostnímu programu RODINA CENTROPOL klienti nejen ušetří za energii, ale nemusí se v rodině obávat nenadálých událostí. Zabouchnuté dveře, rozbité okno, mokrá skvrna stropě, to jsou jen některé z mnoha nepříjemností, které se mohou stát v každé domácnosti. Asistenční služba vyřeší většinu havárií v domácnosti, jejichž cena nepřekročí 2 000 Kč. Přivolaný odborník přijede do 90 minut a zabrání tak vzniku dalších škod. 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Skupina Centropol se stala také mobilním operátorem a každý zákazník tak má možnost při odběru energie získat k už tak výhodným tarifům ještě volné minuty volání zdarma. Zákazník, který odebírá plyn i elektřinu, získává 50 volných minut navíc. To vše bez závazků, bez paušálu, omezení doby volání a voláním do všech sítí pouze za 1,50 Kč.

4 mýty o energiích, fotkaDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek 4 mýty o energiích zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, HODINY A KLENOTY nově v Letňanech: Veletrh představí řadu novinek a podpoří mladé talenty, Hyperbydleni.cz

HODINY A KLENOTY nově ...

20.08.2019

Ve dnech 5. až 7. září 2019 se tradiční...

Veletrhy - foto, Desátý veletrh FOR BIKES předvede jízdu ve velkém stylu, Hyperbydleni.cz

Desátý veletrh FOR BIK...

20.03.2019

Jubilejní ročník veletrhu FOR BIKES chystá pro...

Veletrhy - foto, Jaké novinky a trendy sezóny 2019 představí FOR HABITAT?, Hyperbydleni.cz

Jaké novinky a trendy ...

15.03.2019

Veletrh bydlení, stavby a rekonstrukcí FOR...

Veletrhy - foto, Veletrh STŘECHY PRAHA s absolutním rekordem v návštěvnosti, Hyperbydleni.cz

Veletrh STŘECHY PRAHA ...

14.03.2019

Největší počet návštěvníků v historii, přes 25...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo