Když místa není nazbyt…

28.1.2014 | Mgr. Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Podkrovní byt. 29 metrů čtverečních. Tyto dvě indicie stačí k tomu, abychom si představili malý, přeplněný a stísněný byt, který jen stěží nabídne komfortní bydlení. Tato představa však není zcela na místě. Chytrý design a důmyslná organizace prostoru dokážou divy s každým prostorem, byť by byl sebemenší. Dnešní inspirace, jak si užít skvělého bydlení na malém prostoru, přichází z Göteborgu a má podobu příjemného apartmánu v severském stylu.

Když místa není nazbyt… - foto, Hyperbydleni.cz

Obývací pokoj, ložnice, jídelna a domácí kancelář se vešly do jedné jediné místnosti. Ložnice je chytře umístěna do vyvýšeného patra, takže nezabírá žádnou podlahovou plochu. Pokud by byly tyto místnosti rozděleny do jednotlivých pokojů, zabíraly by i při snaze maximálně šetřit místem prostor několikanásobně větší. Proto je často praktičtější bydlet v jedné velké místnosti, která bude působit prostorně a vzdušně, než v několika malých místnostech, které by pod tíhou zařízení nabyly dojmu stísněnosti. Je to zcela logické: pokud je malý byt rozdělen do několika malých místností, nemůžete efektivně využít některé jeho plochy, např. v oblasti oken, dveří, topení atd., kterých je při takové organizaci prostoru mnohem víc.

Když místa není nazbyt…, fotka

 

Když místa není nazbyt…, fotka

 

Domácí pracovna i jídelna jsou sice malé, ale svoji funkci plní dokonale. To samé platí i o kuchyňce, která je částečně oddělena a tvoří samostatnou místnost.

Když místa není nazbyt…, fotka

 

Když místa není nazbyt…, fotka

 

Apartmán je laděn do oblíbeného severského stylu, který je pro takto malé prostory ideální volbou. Tradiční kombinace odstínů bílé a šedé s jemnými akcenty černé je velmi elegantní a stylová. Bílé stěny, světlé zařízení a dřevěné podlahy pak prostoru opticky propůjčují hned několik metrů čtverečních navíc. Stejného efektu je docíleno také absencí výrazných dekorací, které by prostor jen zbytečně zatížily.

Když místa není nazbyt…, fotka

 

Když místa není nazbyt…, fotka

 

Apartmán se může pochlubit velmi útulnou a hřejivou atmosférou, a to díky vhodně zvoleným bytovým doplňkům. K okouzlujícímu konečnému vzhledu přispívají stylové koberce a přehozy, designová svítidla, výrazné polštáře a originální nástěnné dekorace. Najdeme zde také žhavý trend moderního bydlení, jímž je žebřík v interiéru.
 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Když místa není nazbyt… zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo