Rustikální styl, který si zamilujete!

18.2.2016 | Mgr. Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 1 |

Rustikální styl povstal ze skromných začátků a původně představoval spíše prostý způsob života nežli druh interiérového designu. Dnes rustikální styl patří k nejoblíbenějším trendům pro dekoraci moderních interiérů. Rustikální styl má mimořádnou schopnost vyvolat příjemnou, útulnou a hřejivou atmosféru a každému prostoru propůjčí kouzlo poklidného a bezpečného domova.

Rustikální styl, který si zamilujete! - foto, Hyperbydleni.cz

Obklopeni tímto designem budete mít pocit, že se vracíte ke svým kořenům, k rodině, do dětství. To jsou ty hlavní důvody, proč si rustikální styl získal množství zastánců po celém světě, a to i z řad profesionálních interiérových designérů a návrhářů. Mimo to je rustikální design mimořádně dekorativní a po estetické stránce představuje skutečný skvost.

Rustikální styl, který si zamilujete!, fotka

Rustikální styl, který si zamilujete!, fotka

 

Pokud chcete vyvolat náladu starých časů, vraťte se i ke starému způsobu života, který byl jednoduchý, opravdový a poctivý. A stejný by měl být i rustikální interiér, ve kterém opravdu platí, že méně, znamená více. Základem interiéru je neopracované dřevo: jeho hrubost, neotesanost a syrovost v prostoru vytvoří dojem spřízněnosti s přírodou, která byla tak typická pro dřívější generace.

Rustikální styl, který si zamilujete!, fotka

Rustikální styl, který si zamilujete!, fotka

 

Dřevo může zdobit nejen podlahy, ale v podobě obkladů také stěny a stropy. Povoleny jsou však také koberce. Ty by svoji strukturou i barevným laděním měly připomínat přírodní materiály, například trávu či zvířecí kůži. Dobrou volbou jsou koberce ze sisalu nebo juty.

Rustikální styl, který si zamilujete!, fotka

 

Nádherným zpestřením prostoru pak bývají dřevěné trámy, okenice a lišty kolem oken a dveří. K dokonalosti prostor dovede dřevěný nábytek ve vintage stylu, který seženete u specializovaných výrobců nebo v bazarech a antikvariátech.

Rustikální styl, který si zamilujete!, fotka

 

Abyste se vyhnuli monotónnímu vzhledu interiéru, dřevo doplňte výraznými prvky z jiných materiálů: skvěle vypadají bílé umělé kožešiny a pletené plédy, kamenné obklady, dlaždice, doplňky z umělé kůže a kovové dekorace. Jako zpestření poslouží také textilie, především z vlny a pytloviny.

Rustikální styl, který si zamilujete!, fotka

Rustikální styl, který si zamilujete!, fotka

 

Kouzlo rustikálního interiéru tkví v jednoduchosti: pokud by se vám přeci jen stýskalo po výraznějších vzorech, zvolte pruhy, nebo kostky, které nejlépe vyniknout v podobě ložního prádla, potahů na polštářky, přehozů, závěsů či ubrusů. Barevná kombinace však musí být umírněnější: nejlepší volbou jsou neutrální přírodní odstíny.

Rustikální styl, který si zamilujete!, fotka

 

Interiéru vdechnou požadovanou atmosféru také stylové dekorace, jako jsou malované vázy, zdobené porcelánové nádobí, kovové svícny, ošatky, proutěné košíky, rozviklané stoličky či dřevěné hračky.

Rustikální styl, který si zamilujete!, fotka

 

Do rustikálního stylu můžete zahalit celý interiér, nebo jen jednu místnost. Můžete však také použít pouze rustikální doplňky a dekorace k ozvláštnění moderního bydlení.

Připojte se k nám na našem facebooku.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2

Diskuze

isabela.krasna: Zdravím, moc se mi líbí...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, HODINY A KLENOTY nově v Letňanech: Veletrh představí řadu novinek a podpoří mladé talenty, Hyperbydleni.cz

HODINY A KLENOTY nově ...

20.08.2019

Ve dnech 5. až 7. září 2019 se tradiční...

Veletrhy - foto, Desátý veletrh FOR BIKES předvede jízdu ve velkém stylu, Hyperbydleni.cz

Desátý veletrh FOR BIK...

20.03.2019

Jubilejní ročník veletrhu FOR BIKES chystá pro...

Veletrhy - foto, Jaké novinky a trendy sezóny 2019 představí FOR HABITAT?, Hyperbydleni.cz

Jaké novinky a trendy ...

15.03.2019

Veletrh bydlení, stavby a rekonstrukcí FOR...

Veletrhy - foto, Veletrh STŘECHY PRAHA s absolutním rekordem v návštěvnosti, Hyperbydleni.cz

Veletrh STŘECHY PRAHA ...

14.03.2019

Největší počet návštěvníků v historii, přes 25...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo