Nápady, jak využít prostor pod schody!

8.1.2015 | Mgr. Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Milovnicí Harryho Pottera si možná pamatují, že tento slavný kouzelník žil v malé místnosti pod schodištěm. Nejen v pohádkovém, ale i skutečném světě můžete prostor pod schody efektivně využít. A dnes vám ukážeme hned několik způsobů, jak toho docílit. Sice si pod schodištěm nevytvoříte náhradní bydlení jako Harry, ale zato viditelně vylepšíte to současné.

Nápady, jak využít prostor pod schody! - foto, Hyperbydleni.cz

Místo pod schodištěm bývá v mnoha domácnostech často nevyužito. Na vině obvykle bývá jeho atypický tvar a omezený prostor. Toto místo tak evokuje pocit, že se k ničemu nehodí – ve skutečnosti můžete jeho využitím získat až několik metrů čtverečních, a tak rozšířit dispozice svého interiéru.

Nápady, jak využít prostor pod schody!, fotka

 

Stylové skříňky

Nehledě na velikost našeho bytu či domu všichni se více či méně potýkáme s nedostatkem úložného prostoru. Pokud musíte šetřit každým centimetrem, využijte místo pod schody. Nedělejte z něj však pouhé odkladiště sezónních věcí, ale vedle praktické funkce se zaměřte také na funkci dekorativní. Nechte si vyrobit stylové skříňky na míru, které budou svými rozměry přesně kopírovat místo, které máte k dispozici. Pokud budou skříňky světlých odstínů a navíc třeba ozvláštněny zrcadlovým povrchem, postarají se navíc o optické zvětšení a prosvětlení prostoru: skvěle se tak budou hodit do malých a tmavých hal a chodeb.

Nápady, jak využít prostor pod schody!, fotka

 

Nápady, jak využít prostor pod schody!, fotka

 

Závěs jako dekorace

Mnohem levnější variantu, než jsou skříňky vyrobené na míru, pak představuje závěs, který skryje odložené věci stejně dokonale. Výhodou závěsu je nejen nízká cena, ale také široký výběr barev a vzorů – závěs tak velmi snadno povýšíte na dekorativní doplněk místnosti. Závěsy navíc můžete často měnit, a tak proměňovat i vzhled prostoru.

Praktické i stylové poličky

Stejnou služby jako skříňky vám prokážou police. Ty se hodí především pro uložení věcí, které slouží jako dekorace a mohou tak být vystaveny na odiv. Místo pod schody je tak jako stvořené například pro umístění knihovny.

Nápady, jak využít prostor pod schody!, fotka

 

Pod schodiště se vejde pracovní i relaxační kout

Pokud se jen stěží od své rodiny dožadujete chvilky klidu, kterou potřebujete k práci, studiu nebo relaxaci, vytvořte si soukromý koutek, kde vás nebude nikdo rušit. Mnoho interiérů kvůli nedostatku prostoru postrádá pracovní a relaxační místa, a to i v případě, kdy je jejich obyvatelé potřebují. Ve skutečnosti však vytvoření soukromého koutku nemusí zabrat více než metr čtvereční – a takový prostor se pod schodištěm jistě najde.

Nápady, jak využít prostor pod schody!, fotka

 

Pod schodiště se pohodlně vejde malý stůl a židle, popřípadě pohovka. Nezapomeňte na kvalitní nástěnné svítidlo, které vytvoří příjemnou atmosféru. Okolní stěny můžete ozvláštnit stylovou tapetou nebo dekoracemi, jako jsou obrazy, fotografie či plakáty. Pokud chcete místo využívat jako pracovní koutek, můžete okolní stěny vymalovat tabulovou barvou – tak ihned získáte nejen módní dekoraci, ale i tabuli vhodnou k zapisování úkolů, vzkazů a poznámek. Prostor vyzdobte měkkými polštářky, živými květinami a osobními fotografiemi a uvidíte, že i pod schodištěm se budete cítit příjemně.

Nápady, jak využít prostor pod schody!, fotka


Více inspirace pro moderní bydlení naleznete na našem facebooku.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Nápady, jak využít prostor pod schody! zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Desátý veletrh FOR BIKES předvede jízdu ve velkém stylu, Hyperbydleni.cz

Desátý veletrh FOR BIK...

20.03.2019

Jubilejní ročník veletrhu FOR BIKES chystá pro...

Veletrhy - foto, Jaké novinky a trendy sezóny 2019 představí FOR HABITAT?, Hyperbydleni.cz

Jaké novinky a trendy ...

15.03.2019

Veletrh bydlení, stavby a rekonstrukcí FOR...

Veletrhy - foto, Veletrh STŘECHY PRAHA s absolutním rekordem v návštěvnosti, Hyperbydleni.cz

Veletrh STŘECHY PRAHA ...

14.03.2019

Největší počet návštěvníků v historii, přes 25...

Veletrhy - foto, Ekologická a zdravá domácnost. I ta bude tématem Festivalu Evolution, Hyperbydleni.cz

Ekologická a zdravá do...

07.03.2019

Jak si představujete ekologickou domácnost? Je...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo