Barevná věznice, divadlo, nebo škola? Projekt Let’s Colour spouští hlasování

3.7.2013 | Tisková zpráva | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Čechům ani Slovákům není jejich okolí lhostejné. Ukazuje to průběh neziskového projektu Let’s Colour, do něhož během měsíce přihlásili přes 50 projektů. Cílem Let’s Colour je barevná proměna ošklivých a neútulných míst tak, aby byla příjemnější pro život. V průběhu července bude veřejnost hlasovat, které dva české a dva slovenské projekty získají barvy Dulux a pomoc designéra při realizaci výmalby. „Teď již záleží jen na hlasujících, které projekty opravdu získají šanci na renovaci. Potěšilo nás jejich množství i pestrost,“ říká Miroslava Plánková, koordinátorka projektu ze společnosti AkzoNobel. O přízeň hlasujících se uchází školy a školky, bezbariérové divadlo nebo věznice s učilištěm.

Barevná věznice, divadlo, nebo škola? Projekt Let’s Colour spouští hlasování - foto, Hyperbydleni.cz

Nová šance díky barvám
Barvy jsou pro lidskou psychiku zásadní a platí to i pro naše okolí. „Cílem projektu je přenést vědecky potvrzené pozitivní působení barev i do míst, která jsou v současné době šedivá a smutná,“ říká za organizátora projektu Let’s Colour expertka na barvy Miroslava Plánková. V loňském roce se díky tomu podařilo pod dohledem odborníků natřít fasádu internátu školy pro nevidomé a slabozraké děti. Pomoc experta zde byla opravdu potřeba, jelikož barvy bylo třeba volit tak, aby je vnímaly děti s různými vadami zraku. „I letos máme mezi přihlášenými projekty mnoho takových, které disponují velkým sociálním přesahem. Pokud budou vybrány, bude radost poskytnout na jejich renovaci barvy a odborné rady,“ říká Miroslava Plánková.

Barvy pomáhají dětem i dospělým
Mezi přihlášenými projekty v České republice i na Slovensku je množství škol, které touží po úpravě fasád a okolí. „Je logické, že rodiče a učitelé chtějí vidět děti vyrůstat v pěkném a barevném prostředí. Nejedná se ale jen o ty nejmenší, příkladem může být i přihlášení středního odborného učiliště v Bratislavě, kde se učí budoucí řemeslníci,“ vysvětluje Miroslava Plánková. Kromě vzdělávacích zařízení se objevují další zajímavá místa, jako je bezbariérové divadlo Barka v Brně. Divadlo sídlí v krásném funkcionalistickém domě, ve kterém jsou všechny prostory bezbariérově upraveny, ovšem celkový vzhled odpovídá stáří domu. Další projekt nese název „Rozzářená věznice“ – jedná se o areál věznice se středním odborným učilištěm v Jiřicích. „Věznice bývají obecně smutným místem, ačkoli v nich někteří musí trávit dlouhá léta. Barvy mohou svět odsouzených rozzářit a mohou je inspirovat k lepšímu životu po propuštění. Pozitivní vliv barev se určitě projeví i na psychickém rozpoložení vychovatelů a pedagogů, kteří se své žáky snaží motivovat k pozitivní změně v životě,“ vysvětluje důvod přihlášení věznice její ředitel Jan Beer. Dále se mezi uchazeči o barevnou změnu objevuje volnočasové centrum v Liberci nebo zanedbaný nadchod, který „vítá“ přijíždějící do Strakonic.

Pomoci mohou všichni
Z hlasování o favoritech vzejdou dva vítězné projekty. Hlasovat je možné na stránce www.duluxletscolour.cz po celý červenec. Možnost zvítězit mají projekty z velkých i menších měst a vesnic. „Chtěli jsme zapojit opravdu všechny obyvatele, proto jsme v obou zemích zvolili dvě velikostní kategorie sídel,“ říká Miroslava Plánková. V České republice se jedná o kategorie sídel do 100 000 obyvatel a nad 100 000 obyvatel, na Slovensku je tato hranice snížena na 70 000. „Jsme opravdu zvědaví, které projekty se nakonec dočkají barevné proměny. Nyní již záleží jen na ochotě lidí hlasovat pro projekt, který je jim nejblíž, případně v nich vzbuzuje nejvíce sympatií,“ uzavírá Plánková.

Přehled projektů naleznete pod odkazem http://duluxletscolour.cz/projekty/.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Článek Barevná věznice, divadlo, nebo škola? Projekt Let’s Colour spouští hlasování zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo