Pokud chcete bydlet ve vlastním, šetřete!

17.5.2013 | PR článek | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Každý z nás alespoň jednou, většinou však i několikrát v životě řeší otázku vlastního bydlení. I kvůli krizi však raději volíme rodičovský dům, nebo jen krátkodobý pronájem. Časem však, zejména pokud přijde rodina, se zamýšlíme nad lepším řešením. Proto bychom na tento problém měli myslet v předstihu a šetřit pravidelně.

Pokud chcete bydlet ve vlastním, šetřete! - foto, Hyperbydleni.cz

Ceny nemovitostí se pohybují v takové rovině, že jen malé procento z nás je schopno si potřebnou hotovost našetřit z vlastních příjmů. Většinou tedy tuto situaci řešíme půjčkou.

Chybějící hotovost, pokud se rozhodnete pro stavbu vlastního domova, tedy už není překážkou. S pravidelným příjmem se můžete pustit do listování katalogů rodinných domů. Rychle přijdete na to, že vybrat ten "nej" není jednoduché. Po dostatečně dlouhých diskusích a kompromisech však určitě dospějete k rozhodnutí. Samotná stavba a především zařizování domácnosti není levnou záležitostí- velkou výhodou tedy je, pokud vhodný pozemek již vlastníte, případně jej koupíte od rodinného příslušníka za rozumnou cenu.

Jak stavba postupuje, Vy se můžete věnovat nezbytným maličkostem. Sem patří především nábytek, ale i spotřebiče. Jelikož samotná stavba často spolkne většinu peněz, při následném zařizování se musíme uskromnit. To však neznamená, že budete bydlet mezi holými čtyřmi stěnami. Levný nábytek může také splňovat Vaše požadavky na vzhled i kvalitu. Proto hledejte nejen v kamenných prodejnách, ale navštivte také internetové obchody. Zde jsou ceny často mnohem nižší než v běžných prodejnách.

Na pár maličkostí bychom však neměli zapomenout. Sem patří samozřejmě osvětlení. Přirozené světlo často pro naše pracovní povinnosti nemůžeme využít, a tak práce kolem domu a naše záliby odsunujeme na večer. Bez kvalitních svítidel se tak neobejdeme.

Pokud Vám přece jen zůstane pár drobných, udělejte dětem radost a pořiďte jim dětský sedací pytel. Budou mít velkou radost a najdou pro něj mnoho možností praktického využití.
 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 3

Diskuze

Článek Pokud chcete bydlet ve vlastním, šetřete! zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Veletrhy - foto, HODINY A KLENOTY nově v Letňanech: Veletrh představí řadu novinek a podpoří mladé talenty, Hyperbydleni.cz

HODINY A KLENOTY nově ...

20.08.2019

Ve dnech 5. až 7. září 2019 se tradiční...

Veletrhy - foto, Desátý veletrh FOR BIKES předvede jízdu ve velkém stylu, Hyperbydleni.cz

Desátý veletrh FOR BIK...

20.03.2019

Jubilejní ročník veletrhu FOR BIKES chystá pro...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo