Jak zužitkovat roličky od toaletního papíru

21.2.2013 | Mgr. Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 4 |

Možná to bude znít absurdně, ale ze zbylých ruliček od toaletního papíru, které běžně končí v odpadkovém koši, se může stát hezká dekorace či interiérový doplněk. Pár triků a trocha zručnosti přemění tyto obyčejné trubičky z tvrdého papíru na působivé a originální ozdoby.

Jak zužitkovat roličky od toaletního papíru - foto, Hyperbydleni.cz

Dárkové balení na drobnosti

Zabalit drobnosti rozličných tvarů a velikostí do úhledného dárečku není snadné, a proto se mnozí z nás spoléhají na kupované krabičky. Pokud však žádnou krabičku doma nemáte, nebo pokud chcete ušetřit, využijte právě roličku od toaletního papíru. Výroba dárkového balíčku je velmi snadná a zábavná: na ruličku můžete nalepit dekorativní balicí papír, stuhu, třpytky, prostě vše, co by se vám líbilo. Pokud ve vás dřímá umělecký duch, můžete se na krášlení ruličky opravdu vydovádět. Po zaschnutí lepidla pak stačí okraje ruličky shora a zdola ohnout a uzavřená krabička je na světě. Takovéto vlastnoručně stvořené dárkové balení se stane krásným doplňkem každého malého dárečku.

 

Jak zužitkovat roličky od toaletního papíru, fotka

 

Držátka na tužky

Pokud se i vám při práci všude povalují tužky, propisky, fixy a zvýrazňovače, můžete si snadno vytvořit hezkou a praktickou nádobku, v níž si všechny kancelářské potřeby a další maličkosti přehledně utřídíte. Bude vám k tomu stačit jen malá krabice a spoustu ruliček toaletního papíru, které umístíte dovnitř. Pokud budete chtít, můžete krabici i ruličky v ní dozdobit podle svého vkusu. Díky tomuto nápadu si vytvoříte praktický box, který se zároveň stane ozdobou vaší kanceláře nebo domácí pracovny.

 

Jak zužitkovat roličky od toaletního papíru, fotka

 

Svazeček kabelů

Kromě neutříděných drobností se nevzhledným prvkem každého domu, bytu či kanceláře mohou stát také téměř všudypřítomné kabely a elektrické šňůry. Ačkoli se je snažíme co nejvíce schovat, jejich přítomnost je v našich interiérech nezbytná a mnohdy také viditelná. Jediným řešením je shluk kabelů povýšit na dekorativní prvek. Kabely, šňůry a dráty roztřiďte a uložte je do úhledných ruliček. Velmi snadné, rychlé, levné a originální.

Jak zužitkovat roličky od toaletního papíru, fotka

 

Minizahrádka

Jaro už je skoro tady a tak se na našich oknech začínají objevovat zelenající se výhonky bylinek a rostlinek. Ruličky toaletního papíru se mohou stát skvělou přírodní alternativou květináčů: naplňte je hlínou a vysejte do ní semínka, které nezapomeňte udržovat ve vlhkém prostředí. Díky ruličkám snadno oddělíte jednotlivé druhy výsevu a vytvoříte si malou zahrádku přímo na parapetu svého okna.

Jak zužitkovat roličky od toaletního papíru, fotka

 

Krmítko pro ptáčky

Jedním z nejkrásnějších poslů jara je ptačí švitoření. Pokud si ho chcete užít dosytnosti, připravte pro ptáčky na své zahradě, terase či na svém balkóně krásné krmítko. Opět vám k tomu poslouží role toaletního papíru. Ruličku pomazejte máslem, obalte v semínkách pro ptáčky a zavěste třeba na strom. Ptáčci takové přivítání jistě ocení.

Jak zužitkovat roličky od toaletního papíru, fotka

 

Dekorace na zeď

Z rolí toaletního papíru můžete vytvořit také dekorace pro vaše zdi. Otestujte si vaše kreativní myšlení a tvořivé schopnosti a vytvořte si dekorace, které budou odpovídat přesně vašemu vkusu a naladění i stylu vašeho interiéru. Hezkým nápadem je například věnec nebo abstraktně vyhlížející květina.

Jak zužitkovat roličky od toaletního papíru, fotka

Jak zužitkovat roličky od toaletního papíru, fotka

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 9

Diskuze

Markétka: Bezva nápady.< Odpovědět

Markétka: Bezva nápady.< Odpovědět

Marie: To je opravdu nádhera!!!< Odpovědět

Jana: To je krásný nápad. Nejhezčí...< Odpovědět

počet příspěvků: 4

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Desátý veletrh FOR BIKES předvede jízdu ve velkém stylu, Hyperbydleni.cz

Desátý veletrh FOR BIK...

20.03.2019

Jubilejní ročník veletrhu FOR BIKES chystá pro...

Veletrhy - foto, Jaké novinky a trendy sezóny 2019 představí FOR HABITAT?, Hyperbydleni.cz

Jaké novinky a trendy ...

15.03.2019

Veletrh bydlení, stavby a rekonstrukcí FOR...

Veletrhy - foto, Veletrh STŘECHY PRAHA s absolutním rekordem v návštěvnosti, Hyperbydleni.cz

Veletrh STŘECHY PRAHA ...

14.03.2019

Největší počet návštěvníků v historii, přes 25...

Veletrhy - foto, Ekologická a zdravá domácnost. I ta bude tématem Festivalu Evolution, Hyperbydleni.cz

Ekologická a zdravá do...

07.03.2019

Jak si představujete ekologickou domácnost? Je...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo