Zábradlí – pro bezpečnost i dekoraci

7.1.2013 | Mgr. Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 2 |

Zábradlí je významným konstrukčním prvkem interiéru, jehož hlavní funkcí je bezesporu bezpečnost. Díky mnohým nápaditým realizacím se však zábradlí může pochlubit i nepřehlédnutelným designem, díky němuž se stává krásnou interiérovou dekorací.

Zábradlí – pro bezpečnost i dekoraci - foto, Hyperbydleni.cz

Konečný vzhled zábradlí a jeho provedení jsou do velké míry určeny druhem použitého materiálu. Tak jako u ostatních prvků trendy bydlení vedou i v případě zábradlí tři materiály, a to kov, sklo a dřevo.

Sklo dokonale splňuje nároky a požadavky moderního bydlení. Především je ceněno díky své schopnosti propouštět světlo, a tak vytváří světelnou pohodu i v malých a tmavých místnostech, kterým propůjčuje dojem vzdušnosti a lehkosti. Jelikož sklo nezatěžuje prostor, je vynikajícím materiálem i pro oddělení jednotlivých funkčních zón. Velmi vítanou vlastností skla je dále jeho „neutrálnost“, díky níž se stane ozdobou každého interiéru, bez ohledu na styl zařízení či barevné ladění. Vedle nadčasového a moderního vzhledu sklo splňuje i praktické požadavky, jakými jsou například snadná údržba a dlouhá životnost.

Zábradlí – pro bezpečnost i dekoraci, fotka

 

Jelikož sklo patří mezi nejmodernější materiály současné bytové architektury, proniká do našich domovů v různých podobách, a to i v podobě zábradlí. Vzhledově nejefektivnější jsou bezrámová skleněná zábradlí, v nichž se snoubí působivý vzhled s funkčností a praktičností. Skleněné zábradlí díky špičkovému provedení splňuje také všechny důležité bezpečností parametry. Sklo je navíc velmi vhodným materiálem k nejrůznějším povrchovým úpravám – díky barvení, leptání či potisku si můžete navrhnout skleněné zábradlí přesně podle svých představ.

Zábradlí – pro bezpečnost i dekoraci, fotka

Zábradlí – pro bezpečnost i dekoraci, fotka

Zábradlí – pro bezpečnost i dekoraci, fotka

 

Tvarově nejpůsobivější a nejrozmanitější jsou zábradlí kovová. Nejlépe se osvědčily nerezové materiály, které díky propojení bezpečnostních a dekorativních prvků mohou nabývat originálních a nevšedních tvarů – kovové zábradlí tak uspokojí nejen příznivce klasiky, ale také přívržence netradičních interiérových řešení. Kovová zábradlí se stanou nedílnou součástí jak moderních, minimalistických interiérů, tak – díky historizující úpravě – i interiérů v oblíbených rustikálních (venkovských) či zámeckých stylech.

Zábradlí – pro bezpečnost i dekoraci, fotka

Zábradlí – pro bezpečnost i dekoraci, fotka


Také dřevěná zábradlí nabízejí nejmodernější vzhled a špičkové provedení. Velkým kladem tohoto materiálu je jeho přírodní vzhled, který ve většině českých interiérů ladí s ostatním zařízením a vybavením. Současné trendy moderního bydlení upouštějí od bohatě vyřezávaného zábradlí ve prospěch jednodušších a originálnějších provedení. Stejně jako vzhled skla či kovu lze i vzhled dřeva proměnit různými povrchovými úpravami, například lakováním či mořením.

Zábradlí – pro bezpečnost i dekoraci, fotka

Zábradlí – pro bezpečnost i dekoraci, fotka

 

Velmi krásné jsou také kombinace výše zmíněným materiálů; některá provedení dokonce užívají všech tří materiálů zároveň. Jelikož zábradlí je opravdu významnou součástí interiéru, nechte si dát na jeho provedení záležet. Nejen hlavní konstrukce, ale i řešení detailů dokáže divy s konečným vzezřením zábradlí, proto se všechny funkční prvky snažte proměnit zároveň v ozdobu vašeho domova.

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Gorgeous Tank Top Floor Length A Line Wedding: ...< Odpovědět

Lucka: Velice pěkná zábradlí. My...< Odpovědět

počet příspěvků: 2

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo