Zábradlí – pro bezpečnost i dekoraci

7.1.2013 | Mgr. Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 2 |

Zábradlí je významným konstrukčním prvkem interiéru, jehož hlavní funkcí je bezesporu bezpečnost. Díky mnohým nápaditým realizacím se však zábradlí může pochlubit i nepřehlédnutelným designem, díky němuž se stává krásnou interiérovou dekorací.

Zábradlí – pro bezpečnost i dekoraci - foto, Hyperbydleni.cz

Konečný vzhled zábradlí a jeho provedení jsou do velké míry určeny druhem použitého materiálu. Tak jako u ostatních prvků trendy bydlení vedou i v případě zábradlí tři materiály, a to kov, sklo a dřevo.

Sklo dokonale splňuje nároky a požadavky moderního bydlení. Především je ceněno díky své schopnosti propouštět světlo, a tak vytváří světelnou pohodu i v malých a tmavých místnostech, kterým propůjčuje dojem vzdušnosti a lehkosti. Jelikož sklo nezatěžuje prostor, je vynikajícím materiálem i pro oddělení jednotlivých funkčních zón. Velmi vítanou vlastností skla je dále jeho „neutrálnost“, díky níž se stane ozdobou každého interiéru, bez ohledu na styl zařízení či barevné ladění. Vedle nadčasového a moderního vzhledu sklo splňuje i praktické požadavky, jakými jsou například snadná údržba a dlouhá životnost.

Zábradlí – pro bezpečnost i dekoraci, fotka

 

Jelikož sklo patří mezi nejmodernější materiály současné bytové architektury, proniká do našich domovů v různých podobách, a to i v podobě zábradlí. Vzhledově nejefektivnější jsou bezrámová skleněná zábradlí, v nichž se snoubí působivý vzhled s funkčností a praktičností. Skleněné zábradlí díky špičkovému provedení splňuje také všechny důležité bezpečností parametry. Sklo je navíc velmi vhodným materiálem k nejrůznějším povrchovým úpravám – díky barvení, leptání či potisku si můžete navrhnout skleněné zábradlí přesně podle svých představ.

Zábradlí – pro bezpečnost i dekoraci, fotka

Zábradlí – pro bezpečnost i dekoraci, fotka

Zábradlí – pro bezpečnost i dekoraci, fotka

 

Tvarově nejpůsobivější a nejrozmanitější jsou zábradlí kovová. Nejlépe se osvědčily nerezové materiály, které díky propojení bezpečnostních a dekorativních prvků mohou nabývat originálních a nevšedních tvarů – kovové zábradlí tak uspokojí nejen příznivce klasiky, ale také přívržence netradičních interiérových řešení. Kovová zábradlí se stanou nedílnou součástí jak moderních, minimalistických interiérů, tak – díky historizující úpravě – i interiérů v oblíbených rustikálních (venkovských) či zámeckých stylech.

Zábradlí – pro bezpečnost i dekoraci, fotka

Zábradlí – pro bezpečnost i dekoraci, fotka


Také dřevěná zábradlí nabízejí nejmodernější vzhled a špičkové provedení. Velkým kladem tohoto materiálu je jeho přírodní vzhled, který ve většině českých interiérů ladí s ostatním zařízením a vybavením. Současné trendy moderního bydlení upouštějí od bohatě vyřezávaného zábradlí ve prospěch jednodušších a originálnějších provedení. Stejně jako vzhled skla či kovu lze i vzhled dřeva proměnit různými povrchovými úpravami, například lakováním či mořením.

Zábradlí – pro bezpečnost i dekoraci, fotka

Zábradlí – pro bezpečnost i dekoraci, fotka

 

Velmi krásné jsou také kombinace výše zmíněným materiálů; některá provedení dokonce užívají všech tří materiálů zároveň. Jelikož zábradlí je opravdu významnou součástí interiéru, nechte si dát na jeho provedení záležet. Nejen hlavní konstrukce, ale i řešení detailů dokáže divy s konečným vzezřením zábradlí, proto se všechny funkční prvky snažte proměnit zároveň v ozdobu vašeho domova.

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Gorgeous Tank Top Floor Length A Line Wedding: ...< Odpovědět

Lucka: Velice pěkná zábradlí. My...< Odpovědět

počet příspěvků: 2

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Jak na zdravou domácnost? Přijďte se inspirovat na Festival Evolution, Hyperbydleni.cz

Jak na zdravou domácno...

17.09.2018

Každý z nás ví, že zdraví prospívá čerstvý...

Veletrhy - foto, Výstava HODINY A KLENOTY: svět krásy, šarmu a luxusu, Hyperbydleni.cz

Výstava HODINY A KLENO...

05.09.2018

Krása, elegance, ladnost, i tak by se dalo...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní, jak budou vypadat Vánoce 2018, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

04.09.2018

Podzimní kontraktační veletrh dekorací, skla,...

Veletrhy - foto, Festival dobré nálady Benátská! s Impulsem začíná za týden!, Hyperbydleni.cz

Festival dobré nálady ...

25.07.2018

26. ročník festivalu Benátská! s Impulsem

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo