Osvěžte jídelnu barevnými židlemi

11.12.2012 | Mgr. Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Jídelna představuje specifický prostor, který plní více různorodých funkcí. S primární funkcí stolování se pojí neméně důležité funkce sociální – jídelna je především místem potkávání a střetávání, místem, kde se během hektického dne schází celá rodina u jednoho stolu. Jídelna by proto měla být maximálně praktická a pohodlná, měla by dýchat pravou poklidnou, rodinnou atmosférou. Jelikož právě v jídelně mnohdy hostíme také své přátele a přijímáme pozvané i nečekané hosty, měla by tato místnost působit zároveň reprezentativně a elegantně. Takovými vlastnostmi by měl oplývat i jídelní kout, který v mnohých domácnostech jídelnu nahrazuje. Pokud toužíte po ležérní a stylové jídelně, vyhrajte si s barvami. Židle mnohdy bývají opomíjenou součástí interiéru, ale právě ony mu dokážou vtisknout nezaměnitelný šmrnc.

Osvěžte jídelnu barevnými židlemi - foto, Hyperbydleni.cz

Snaha o sladění neformální a formální stránky jídelny je důvodem, proč je někdy obtížné tuto místnost vhodně zařídit. S výběrem dekorací je to zrovna tak. Nicméně existuje několik jednoduchých řešení, jak interiér jídelny příjemně oživit. Například díky barevným židlím bude jídelna působit dynamicky, nadčasově a originálně.

Osvěžte jídelnu barevnými židlemi, fotka

 

Barev se nemusíte bát, naopak – jejich vhodně zvolená kombinace dokáže příjemně vyvážit interiér. Jídelní židle různých barev jsou tím pravým doplňkem jednoduše zařízených jídelen čistých linií a neutrálních barev (bílá, krémová, béžová, tělová, velbloudí, odstíny šedi, pudrová, starorůžová, tmavě modrá, černá apod.). Výsledný kontrast bude působivý a nadčasový.

Osvěžte jídelnu barevnými židlemi, fotka

 

Barevné jídelní židle se mohou stát krásným doplňkem i moderně zařízených jídelen. Pro ně je charakteristický minimalistický dekor, a tak je svěží a zářivé barvy rozveselí a rozjasní. Židle hýřící barvami nemusí být jedinou výraznou dekorací místnosti - zkuste je sladit s hravou a veselou dekorací a výsledným vzhledem budete zajisté nadšeni.

Osvěžte jídelnu barevnými židlemi, fotka

 

Výrazné barvy můžete použít také v jemnějším provedení, například formou barevného čalounění. I židle klasického tvaru a elegantního designu mohou díky výraznému čalounění rozbít monotónnost místnosti a vyvolat nevšední atmosféru.

Osvěžte jídelnu barevnými židlemi, fotka

 

Jak se říká v jednoduchosti je krása, a proto i s barvami zacházejte s mírou. Trefou do černého jsou židle klasického, jednoduchého tvaru a výrazných barev – tato vyvážená kombinace působí lehce a ležérně a bude osvěžujícím doplňkem vašeho interiéru.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Článek Osvěžte jídelnu barevnými židlemi zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Veletrhy - foto, Sportovní Čáry u arény s čarodějnickou poutí, Hyperbydleni.cz

Sportovní Čáry u arény...

18.04.2018

Tradičně poslední dubnový den, který letos...

Veletrhy - foto, V dubnu vyrazte za nákupy i zábavou na letňanské veletrhy FOR FAMILY, Hyperbydleni.cz

V dubnu vyrazte za nák...

10.04.2018

V PVA EXPO PRAHA v Letňanech se bude od 12. –...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo