Harmonie venkovského stylu

10.8.2012 | Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Jelikož žijeme v moderním světě, pro který jsou charakteristické neustále změny, spěch, shon a stres, je někdy příjemné si od všeho hektického odpočinout a skrýt se v oáze klidu a pohodlí. Ideální je, když se takovýmto uklidňujícím útočištěm pro vás stane váš vlastní domov.

Harmonie venkovského stylu - foto, Hyperbydleni.cz

Klidnou a uvolňující atmosférou, která láká k relaxaci a lenošení, přímo dýchá venkovský styl. Ten je v současné době vychvalován nejen předními bytovými designéry, ale nemohou na něj dopustit ani ti, kteří si svůj interiér přetvořili ve venkovské sídlo.

Harmonie venkovského stylu, fotka

 

Venkovský styl již na první pohled prozrazuje, že inspirací mu je minulost. Na své si díky němu mohou přijít jak milovníci tradice, tak retra či luxusního prostředí. Venkovská podoba interiéru může být totiž laděna jak do selského, tak do zámeckého stylu.

Harmonie venkovského stylu, fotka

 

Neexistují přesná pravidla pro tvorbu venkovského stylu, spíše vše záleží na vašem vkusu a fantazii. Vydejte se do bazarů, antikvariátů či oprašte věci po babičce – vše, co dýchá historií, má dveře otevřené. Důležité je, abyste se v nově vytvořeném prostředí cítili příjemně.

Harmonie venkovského stylu, fotka

 

V interiérech ve venkovském stylu na plné čáře převažuje přírodní dřevo, z něhož je vyrobena nejen podlaha, ale také většina nábytku. Také se nebojte látek, a to jak v podobě závěsů a potahů, tak v podobě čalounění – nejkrásněji vyniknou květinové vzory. Ty jsou dobrou volbou i pro tapety, které příjemně zútulní celý prostor. Zdi dále dozdobte zrcadly s vyřezávanými rámy, obrazy s historickou tématikou či starými fotografiemi. Požadovanou atmosféru samozřejmě dotvoří převážně doplňky – nebojte se například železa; to vám v podobě rámů, svícnů či pohrabáče prokáže skvělou službu. Ozdobou se můžou stát i knihy, porcelánové vázy, staré pečící formy, starožitné hodiny či oprýskané květináče, v nichž by neměly chybět živé rostliny a bylinky.

Harmonie venkovského stylu, fotka

 

Udělejte si z proměny vašeho interiéru zábavu a na finálním výsledku to jistě bude znát.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Článek Harmonie venkovského stylu zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Veletrhy - foto, Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES: Pobaví děti i rodiče a poradí s vánočními dárky, Hyperbydleni.cz

Veletrhy FOR TOYS, FOR...

27.09.2018

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES a FOR...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo