Království z kůže

3.7.2012 | Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Kůže, její charakteristický vzhled, nezaměnitelná struktura a typická vůně – to vše v nás evokuje představu luxusu, krásy a výjimečnosti. Kožený nábytek, boty, kabelky, pásky a další kožené zboží dávají světu jasně najevo, že jejich majitelé mají vkus a že si potrpí na vysokou kvalitu. Kůže totiž oplývá řadou skvělých vlastností – je velmi odolná proti opotřebení, snadno se udržuje, v horku chladí, v zimě hřeje a k tomu všemu se samozřejmě přidává nádherný vzhled. Proto není divu, že si kůže získala své skalní příznivce. Pokud mezi ně patříte i vy, máme pro vás lahůdku v podobě kožených podlah a stěn.

Království z kůže - foto, Hyperbydleni.cz

Kůže pod nohama
 

Možná si jen stěží dokážete představit, že by vašemu interiéru dominovala kožená podlaha, ale ve skutečnosti jde o plovoucí podlahu pokrytou tenkou vrstvou kůže. Kožená podlaha je nadstandardně odolná, příjemná na dotek, měkká na došlap a je k dispozici v množství designových variant. Navíc i v zimě budete moct chodit bosky, neboť kůže je příjemně hřejivá. Kožená podlaha je nejčastěji k dostání v podobě dílů, které se spojují zámkovým spojem. Tyto díly můžete velmi snadno použít i jako obkladový materiál na stěny.

Království z kůže, fotka

 

Pokud se na celou koženou podlahu necítíte, můžete si zvolit kožený koberec. Ten je však stejně drahou záležitostí jako zmíněná podlaha a v porovnání s ní je méně odolný, proto se hodí spíše do méně zatěžovaných prostor. Na druhé straně má kožený koberec jedno velké plus – koberce z kůže jsou vyráběny ručně a tak si můžete být jisti originalitou a jedinečností každého kusu.

Království z kůže, fotka

 

Obklopeni kůží
 

Nejen kožené podlahové dílce můžete použít jako obklady stěn; k dispozici jsou i kožené tapety, které ve vašem interiéru ihned vykouzlí hřejivou a příjemnou atmosféru. Tapety se prodávají nařezané přesně na míru a jejich cena se pohybuje od několika tisíc korun za metr čtvereční, proto si je raději nechte nainstalovat odborníky. I v případě kožených tapet máte výběr z velkého množství vzorů, barev a struktur.
 

Království z kůže, fotka

 

Kůže se stane velmi výrazným doplňkem vašeho interiéru, a proto byste její užití měli pečlivě zvážit. Je jisté, že kožené tapety a podlahy nejsou pro každého, ale pokud se vám vzhled kůže líbí, můžete zvolit menší kožené kousky, jako jsou taburetky, komody, stolky, křesla a další, které budou v interiéru působit jako ona pomyslná třešnička na dortu. Koupě kožených doplňků bytu vás sice přijde až na desítky tisíc korun, jedná se však o výhodnou investici, která vás bude těšit po řadu let.

Království z kůže, fotka

 

Abyste se z krásy kůže po dlouhá léta těšili, nezapomeňte se o ni řádně starat. Ošetřujte ji speciálními přípravky na kůži a nevystavujte ji slunečním paprskům a blízkosti radiátoru či krbu.

Království z kůže, fotkaDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Článek Království z kůže zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Veletrhy - foto, Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES: Pobaví děti i rodiče a poradí s vánočními dárky, Hyperbydleni.cz

Veletrhy FOR TOYS, FOR...

27.09.2018

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES a FOR...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo