Jak v bytě přežít letní vedra?

21.6.2012 | Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Jakmile se rtuť teploměru začne šplhat ke třicítce, mnozí z nás nejraději vezmou plavky a vyráží k vodě. Abyste si léto mohli příjemně užívat i uvnitř v bytě, je třeba v něm vytvořit vhodné klima. Toho můžete dosáhnout klimatizací nebo větráky, stejně dobrou služby vám však zajistí i obyčejný průvan.

Jak v bytě přežít letní vedra? - foto, Hyperbydleni.cz

Když otevřete okna, teplota vzduchu v místnosti se přibližně do půl hodiny vyrovná teplotě venkovního vzduchu. Proto se ve vedru nevyplatí větrat plným otevřením oken a vpouštět si tak do bytu vyhřátý vzduch. Vyzkoušejte tzv. řízený průvan a ochlaďte si místnosti bytu rozpálené žhavými slunečními paprsky.
 

Jak v bytě přežít letní vedra?, fotka

 

Chladivý průvan v místnosti vznikne, jakmile vzduch proudí mezi dvěma různě velkými otvory. Ideální tedy je, pokud máte v místnosti, ve které potřebujete snížit teplotu, dvě okna – jedno okno pak otevřete více, druhé třeba pouze na větračku. Takto můžete snížit teplotu v místnosti až o 5°C – věřte, že každý stupínek na teploměru je v nesnesitelných vedrech opravdu znát.

Větrat můžete i z místnosti do místnosti. Vytvořte průvan z místnosti, která je ve vašem bytě nejchladnější (využít můžete i špajz, komoru či světlík) – v ní pak pootevřete okno na malou škvírku. Naopak v místnosti, kterou potřebujete zchladit, otevřete okno dokořán. Příjemnější klima by se mělo dostavit do několika minut.

Nezapomeňte, že mnozí lidé jsou na průvan citliví. Průvan může snadno vyvolávat bolesti hlavy, zad a kloubů, proto, pokud i vy máte špatné zkušenosti s vlivem průvanu na vaše zdraví, vytvářejte průvan v těch místnostech, ve kterých právě nejste.
 

Jak v bytě přežít letní vedra?, fotka

 

Nutností je samozřejmě kvalitní zastínění oken, které zabrání slunečním paprskům vniknout do vašeho interiéru. Příjemné pocity vám v horkých dnech zajistí také ochlazování zevnitř, tedy především dostatek (ideálně vlahých) tekutin.
 

Jak v bytě přežít letní vedra?, fotkaDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Článek Jak v bytě přežít letní vedra? zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Veletrhy - foto, Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES: Pobaví děti i rodiče a poradí s vánočními dárky, Hyperbydleni.cz

Veletrhy FOR TOYS, FOR...

27.09.2018

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES a FOR...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo