Jaká barva ve vašem interiéru převažuje?

29.5.2012 | Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 1 |

Každý člověk má svou oblíbenou barvu, která v něm vyvolává příjemné pocity, a proto se jí rád obklopuje. Ukazuje se, že preference barev není nahodilá, ale že skrývá obsáhlou a významnou symboliku. Všeobecně je uznáváno, že barvy působí na psychické rozpoložení a náladu člověka. Ukazuje se, že na druhé straně obdobně povaha člověka do velké míry určuje volbu barev. Co tedy o vás vaše oblíbená barva vypovídá?

Jaká barva ve vašem interiéru převažuje? - foto, Hyperbydleni.cz

Bílá je syntézou všech barev a jako taková je symbolem dokonalosti. Bílou v interiéru volíme především proto, že působí čistě, světle a decentně, a obdobně na své okolí působí i člověk, který tuto barvu preferuje – svou povahou neuráží, nevybočuje z řady a nevyčnívá. Jde s proudem, neriskuje a nevyhledává dramata.
 

Jaká barva ve vašem interiéru převažuje?, fotka

 

Opakem bílé je černá, jejíž přítomnost je v našich domovech vyvolána především módními trendy v oblasti bydlení, podle kterých je nadčasově elegantní a luxusní. Pro toho, kdo se touto barvou až přespříliš obklopuje (pokud ho k tomu nevede diktát módy), je charakteristické chmurné pojetí života. Takový člověk si příliš nedůvěřuje, nevěří ve šťastné náhody, ani ve zdárné naplnění svých snů a plánů.
 

Jaká barva ve vašem interiéru převažuje?, fotka

 

Šedou do svých příbytků volíme především pro její neutrálnost – tato barva se skvěle hodí do různě zařízených interiérů a skvěle ladí s jakoukoli barvou. Stejně tak i její milovníci se nacházejí v poklidné neutrální zóně – jsou rozvážní, hloubaví a přemýšliví, každý svůj krok pečlivě zváží. Proto není divu, že šedá naopak nevyhovuje lidem impulzivním a zbrklým.
 

Jaká barva ve vašem interiéru převažuje?, fotka

 

Červená je barva vášnivá, energická, ale i agresivní. Lidé, kteří se jí obklopují, jsou akční, pohotoví, smělí, nebojácní a mají rádi změny. Na druhé straně jsou také draví a výbušní. Oranžová pak charakterizuje jedince se silnou intuicí a duchovním cítěním, růžová je zase typická pro lidi citlivé, někdy až příliš.
 

Jaká barva ve vašem interiéru převažuje?, fotka

 

Žlutá symbolizuje optimismus, klid a nenucenost – tyto vlastnosti se projevují i u jejích milovníků, a to především ve vztahu k druhým lidem. Lidé, kteří mají rádi žlutou, jsou společenští, zvídaví a extrovertní. Rádi upoutávají pozornost, líbí se a cítí se přitažlivě, proto žlutou barvu mohou vyhledávat i lidé egoističtí až narcističtí.
 

Jaká barva ve vašem interiéru převažuje?, fotka

 

Modrá je barva nebe a nebeští se zdají být i lidé, kteří mají nádhernou modř v oblibě – jsou vznešení, laskaví, jistí si sami sebou a duchovně vyspělí. Modrá naopak nenadchne nejisté a povrchní pozéry.
 

Jaká barva ve vašem interiéru převažuje?, fotka

 

Zelená je barvou probouzející se přírody a symbolizuje koloběh života, nesmrtelnost a naději. Ten, kdo volí zelenou, si nejvíce cení svého vlastního způsobu života, jde si svou cestou a je nerad omezován a ovlivňován.
 

Jaká barva ve vašem interiéru převažuje?, fotka

 

Fialová je čím dál oblíbenější barvou českých interiéru, v nichž působí originálně a zároveň harmonicky. I lidé, kteří se jí obklopují, jsou harmoničtí, vyrovnaní, klidní, sebejistí a duchovně vyzrálí.
 

Jaká barva ve vašem interiéru převažuje?, fotka

 

Hnědá symbolizuje zemi a lidé, kteří ji zvolili za svou barvu číslo jedna, na zemi nohama pevně stojí, neboť přesně vědí, co chtějí, jsou rozhodní a mají srovnaný žebříček hodnot, mezi nimiž na předním místě stojí rodina.
 

Jaká barva ve vašem interiéru převažuje?, fotka

 

Tak pronikněte do tajemství symboliky barev a zjistěte, co vše může vaše barevné ladění interiéru znamenat. 
 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Leona Makalová: Barvy miluju. U rodičů jsme...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyInzerce

Celkem : 20112 inzerátů

Další inzeráty » Vložit inzerát

veletrhy

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo