Vodní gril pro zdravé pochoutky

22.5.2012 | Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Se sílícími slunečními paprsky se náš život pomalu přesouvá ven. Čím dál více času trávíme na svých zahradách, terasách či balkónech, kde pod širým nebem nalézáme klidné útočiště pro relaxaci. Jelikož si volný čas strávený na čerstvém vzduchu rádi zpříjemňujeme chutným jídlem nebo jeho přípravou, není divu, že se pod korunami stromů s prvními teplými dny začnou objevovat provizorní kuchyně a jídelny. Mnozí z nás mají vlahé letní večery neodmyslitelně spojeny s grilováním, při němž se kolem rozpáleného grilu sejde celá rodina či parta přátel.

Vodní gril pro zdravé pochoutky - foto, Hyperbydleni.cz

Vůně grilovaného masa či zeleniny je pro léto naprosto charakteristická. Zahradní grily jsou stále žádanějším zbožím, a proto jejich výrobci pracují na jejich vylepšení, přičemž zohledňují i trendy zdravého vaření. Ideální teplota pro grilování se pohybuje kolem 150-200°C, avšak většina grilů funguje při vyšších teplotách; spalovaní dřevěného uhlí či dřeva vyžene žár v grilu dokonce nad 500°C. Výsledkem je zčernalá kůrka grilovaného masa a i přímo do ohně odkapávající tuk není z hlediska zdravého způsobu úpravy jídla úplně košer. Elegantním řešením je vodní gril, který je gurmánským hitem několika posledních let.
 

Vodní gril pro zdravé pochoutky, fotka

 

Ačkoli jsou voda a oheň naprostými protiklady, vodní gril je v oblasti zdravého vaření a pohodlného grilování převratným vynálezem. Gril funguje obdobně jako horkovzdušná trouba a přestože obsahuje nádobu s vodou, nejde tu o způsob úpravy pokrmů párou, jak by se na první pohled mohlo zdát. Uzavřený prostor obsahuje topeniště s roštem, mřížkou a jehlicemi a dále nepostradatelnou misku na vodu a poklop.
 

Vodní gril pro zdravé pochoutky, fotka

 

Vnitřní řešení grilu je velmi důmyslné: oheň propůjčí pokrmům charakteristické aroma a křupavou kůrku, voda zase snižuje teplotu na optimální hodnotu a navíc zachycuje odkapávající tuk- nedochází tudíž k přepalování a spalování, tedy vzniku toxinů a karcinogenních látek. Poklop zajišťuje, že je teplo z ohně v prostoru grilu rovnoměrně rozprostřeno a kouř zůstává uvnitř – tak se pokrm griluje najednou ze všech stran, nemusíte ho otáčet, aby se nepřipálil, nevysouší se a zůstává chutně šťavnatý. Vodní gril tak funguje i jako udírna. Gril je vyroben z kvalitních materiálů, které se snadno čistí. 

Vodní gril pro zdravé pochoutky, fotka

 

Vodní gril je synonymem pro zdravé a snadné grilování, jehož výsledkem je vždy chutné a zdravé jídlo.

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Článek Vodní gril pro zdravé pochoutky zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Veletrhy - foto, Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES: Pobaví děti i rodiče a poradí s vánočními dárky, Hyperbydleni.cz

Veletrhy FOR TOYS, FOR...

27.09.2018

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES a FOR...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo