Seriózního podomního prodejce se bát nemusíte

14.5.2012 | Centropol Energy | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Pojišťovny, mobilní operátoři, kosmetické firmy nebo obchodníci s energiemi - ti všichni využívají služeb podomních prodejců nebo-li obchodních zástupců. Bez jejich podpory by nemohly firmy nabízet zákazníkům své služby a produkty. Jak k nim přistupovat? Je třeba se jich bát?

Seriózního podomního prodejce se bát nemusíte - foto, Hyperbydleni.cz

V poslední době se nejvíce o podomních prodejcích hovoří v souvislosti s alternativními dodavateli energií. Těchto služeb využívá i největší alternativní dodavatel elektřiny a významný dodavatel zemního plynu CENTROPOL ENERGY, který obhospodařuje téměř 300.000 zákazníků. Proč se vlastně firma rozhodla využít tuto formu prodeje? "Oproti dominantním a tradičním dodavatelům energií jsme na trhu kratší dobu. S nabídkou nižší ceny za energie chceme potenciální zákazníky oslovit přímo. Nechceme se před svými zákazníky zavírat do prosklených paláců, kam za námi musí chodit. My chceme jít za nimi a ukázat jim, že přejít k CENTROPOL ENERGY se jim vyplatí," říká Jaromír Vrchota, odborník CENTROPOL ENERGY.

Podomní prodej - v zahraničí běžné

Přestože v Čechách zatím nemá podomní prodej úplně tu nejlepší pověst, v zahraničí je to zcela běžný nástroj. Služeb podomních prodejců využívají i velké zavedené firmy. Je to totiž způsob jak zákazníka oslovit a věnovat se mu opravdu individuálně. Jaké výhody vlastně přináší podomní prodej zákazníkovi? "Zákazník za námi nemusí nikam chodit, hledat ty správné dveře, za kterými sedí ten správný pracovník nebo stát frontu u přepážky," vyjmenovává Jaromír Vrchota. Informace o nabídce pak může získat v pohodlí svého domova. Obchodní zástupce mu je zcela k dispozici, nestojí za ním fronta dalších zákazníků, kteří netrpělivě přešlapují, kdy už na ně dojde řada.

Občas na veřejnost proniknou případy ne zrovna vybíravého chování obchodních zástupců. "Ano, a někdy také slýcháváme o špatných zkušenostech s úředníky, prodavači, policisty, učiteli…. V každém oboru lidské činnosti zkrátka existují neseriózní lidé. Tak to prostě je," komentuje to Jaromír Vrchota. Dodává, že snahou firmy je především to, aby se jejími zákazníky stali lidé, kteří budou se službami spokojeni. "Snažíme se proto riziko minimalizovat," doplnil. CENTROPOL ENERGY například jako první zavedl etický kodex, který musí podepsat všichni obchodní zástupci. Ti jsou zároveň důkladně proškoleni. Do 10 dnů po návštěvě podomního prodejce Centropol telefonicky kontaktuje každého zákazníka a ptá se mimo jiné i na to, zda se obchodník choval solidně a slušně. "Případné výhrady okamžitě řešíme. Z našich zkušeností víme, že problémových případů jsou spíše jen promile. Domnívám se, že pozitivních změn, které na trh s energií přinášíme, je tolik, že případnou špatnou zkušenost s neochotným nebo nepříjemným obchodníkem určitě zmírní," dodal.

Číslo odběrného místa není tajný údaj.

Při změně dodavatele energií většinou obchodní zástupci po lidech žádají předložení faktury od stávajících poskytovatelů energie. Faktura je podle Jaromíra Vrchoty potřebná pro to, aby obchodník měl k dispozici potřebné informace k přípravě nabídky, která bude zákazníkovi co nejvíce vyhovovat. Podobně je to také s číslem odběrného místa. Pokud totiž budoucímu zákazníkovi vyhovuje nabídnutá nižší cena a rozhodne se pro změnu dodavatele, potřebuje obchodník jasnou identifikaci odběratele. "Rozhodně z jeho strany nejde o nějaké nekalé zjišťování obchodního tajemství. Číslo odběrného místa není majetkem stávajícího dodavatele energie. Je to veřejná informace. Jejím poskytnutím se zákazník rozhodně nedopouští ničeho špatného, za co by mohl být ze strany stávajícího dodavatele energií nebo kohokoliv jiného popotahován," dodává odborník CENTROPOL ENERGY.
 

Seriózního podomního prodejce se bát nemusíte, fotkaDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2

Diskuze

Článek Seriózního podomního prodejce se bát nemusíte zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, HOLIDAY WORLD 2019: V Holešovicích se sejde 40 zemí světa i perly z Česka, Hyperbydleni.cz

HOLIDAY WORLD 2019: V ...

13.02.2019

Veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD, který se...

Veletrhy - foto, Vyrazte na unikátní veletrh nízkoenergetického bydlení, Hyperbydleni.cz

Vyrazte na unikátní ve...

22.01.2019

Od 7. až do 9. února 2019 se představí na...

Veletrhy - foto, Jaké bude jaro 2019? Uvidíte na veletrhu FOR DECOR & HOME, Hyperbydleni.cz

Jaké bude jaro 2019? U...

15.01.2019

První jarní nádech přinese už v lednu...

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo