Romantické květinové vzory

15.2.2012 | Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Romanticky laděné interiéry se těší stále větší oblibě, neboť ve stresujícím a uspěchaném světě nabízejí příjemné a něžné útočiště, které uklidňuje a zároveň nabíjí novou energií a chutí do života.

Romantické květinové vzory - foto, Hyperbydleni.cz

Každý si únik z reality do romantické pohádky představuje trochu jinak: jednomu bude vyhovat prostý rustikální venkovský styl, druhému zámecký design zářící přepychem a noblesou a třetí zase upřednostní moderní interiér zahalený do jemných pastelových barev. Romantika v oblasti bydlení již dávno neznamená zahalit příbytek se vším jeho zařízením a doplňky do sytě růžové, jež ve vysoké koncentraci působí až příliš sladce – naopak jde o důmyslný umělecký kousek.

 

Romantické květinové vzory, fotka

 

Květinové vzory

Nejpůsobivější a zároveň finančně nejméně nákladné změny vykouzlíte poměrně snadno proměnou barevného ladění interiéru, přičemž se zaměřte především na stěny, podlahy a doplňky. Kouzelnou a přítulnou atmosféru vám do interiéru vnesou pastelové barvy a květinové vzory – nežně a jemně barevnou stěnu dozdobte odvážnejší a výraznější tapetou s květinovými vzory nebo harmonicky ladící samolepkou a výsledek bude dokonalý. Originální vzhled stěnám vtisknete i velkou fototapetou, jejímž motivem se stane vámi vybraná fotografie a jež se tak pro vás může snadno stát opravdovým zdrojem pozitivní energie a příjemných pocitů.

 

Romantické květinové vzory, fotka

 

Velmi zajímavě vypadá horizontální rozdělení stěn pomocí dvou odlišných odstínů a světlé dekorační lišty. Naročnější zdobení stěn představují dekorativní obklady v sladkých barvách, které však nemusí zútulňovat pouze koupelnu, ale mohou zkrášlovat i stěny v jiných místnostech, kde byste je běžně nečekali, například v obývacím pokoji. Nejen romantické obklady, ale celý květinový design bude skvěle ladit s velkými zrcadly s výraznými ornamentálními rámy.

 

Romantické květinové vzory, fotka

 

Květinová výzdoba oživí nejen stěny, ale překrásně probarví i podlahu – skvostně vypadají malé barevné koberce s květinovými a ornamentálními vzory na naleštěných dřevěných podlahách. I jiné textilie, jako jsou závěsy, čalounění, přehozy, ložní prádlo a potahy, oděte do romantiky a budete se divit, jaké zázraky tyto maličkosti s vaším interiérem učiní. Nádherně sladěná kombinace barev, vzorů a motivů je poměrně složitým kumštem a proto to s ní přiliš nepřehánějte. Pokud jste se vyřádili na stěnách, skvěle je doplní podlahové krytiny neutrálních barev, jako je krémová, šedá či světle hnědá. A naopak, pokud vaše podlaha připomíná rozkvetlou louku, zvolte zabarvení stěn z jemných pastelových barev a dozdobte je tapetou s decentním zámeckým potiskem.

 

Romantické květinové vzory, fotka

 

Pokud vám jemný a laskavý dojem interiéru narušuje vzhled moderních elektropřístrojů, pusťte se postupně do výměny i těchto prvků. I rádia, CD přehrávače, telefony či kuchyňská zařízení, jako je rychlovarná konvice či toastovač, mohou oplývat romantickým šarmem. Tyto nezbytné, a přesto dekorativní doplňky se pyšní důmyslným designem, pastelovými barvami a atypickými zaoblenými tvary.

 

Romantické květinové vzory, fotka

 

Pokud se bojíte, abyste to s květinovou záplavou nepřehnali, volte jako doplněk jemné pastelové vodorovné proužky a neutrální bílou a šedou barvu – tyto barevné kombinace dokážou prostor vhodně sjednotit, především užijete-li jich ve větších plochách, jako jsou tapety či záclony. Skvělými doplňky romantického stylu jsou kromě zrcadel, svícny, svíčky, vázy, staré malované nádobí a živé květiny.

 

Romantické květinové vzory, fotka

 

Autor: Monika KovačkováDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Romantické květinové vzory zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Festival dobré nálady Benátská! s Impulsem začíná za týden!, Hyperbydleni.cz

Festival dobré nálady ...

25.07.2018

26. ročník festivalu Benátská! s Impulsem

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo